manga_preview
Boruto TBV 10

Hoshigaki Kisame

kisame.jpg

Hoshigaki Kisame (干柿鬼鮫) je silný ztracený ninja ze Skryté Mlžné, který s sebou nosí velký meč jménem Samehada (鲛肌, Žraločí kůže). Je také členem klanu Hoshigaki, zločinecké organizace Akatsuki, partnerem Uchihy Itachiho a jedním ze Sedmi legendárních šermířů z Mlžné. Vzhledem připomíná žraloka a má obří zásobu chakry.

Životopis

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhTento vysoce nebezpečný zločinec třídy S byl elitní jounin ve Skryté Mlžné, dokud ho neobvinili za plány svržení tamější vlády a dokud nezavraždil nějakého feudálního pána. Ještě před vstupem mezi Šermíře a stále ve službách Mlžné měl Kisame na Fugukiho rozkaz střežit bezpečí Šifrovací jednotky. Jednotka se ale ocitla v úzkých, když na ně vyzrál tým z Listové pod vedením Morina Ibikiho a Kisame zvolil vraždu mlžných společníků před vyzrazením informací, které by z nich mistr vyslýchání Ibiki zřejmě dostal.
Když se Kisame dozvěděl, že Fuguki sám prodává informace nepříteli, přestože Kisameho nabádal, že informace jsou cennější než život, Kisame zrádce zabil a vzal si jeho Samehadu. Jeho následný rozhovor se Čtvrtým Mizukagem ho připravil o všechny iluze a Kisame si uvědomil, že svět se skládá ze lží. To mu následně potvrdil maskovaný Madara, který ve skutečnosti tahal za nitky v Mlžné. Kisame ho poznal a řekl, že se cítí mnohem lépe, když ví, že za nitky tahá on. Byl asi jediný, komu Madara dobrovolně odhalil svoji tvář skrytou pod maskou. Madarův plán Měsíčního oka Kisameho příliš nenadchnul, ale líbila se mu myšlenka pravdivého světa.

Jako Šermíř Kisame znal Hoozukiho Suigetsu, jeho bratra a Momochiho Zabuzu. Kisame byl nakonec donucený z Mlžné uprchnout. Po odchodu z domovské vesnice Kisame vstoupil do organizace Akatsuki, na jejíž pokyn chytal ocasé démony. Vůdce Akatsuki mu nařídil, aby se svým partnerem Uchihou Itachim získali démona Kyuubiho zapečetěného uvnitř Naruta, proto se tito dva zločinci třídy S vydali do Listové. Žába vs. KisameNaruto ve vesnici nebyl, ale setkali se se Sarutobi Asumou a Yuuhi Kurenai, přičemž začala bitva. Kisame použil svůj meč proti Asumovi a podařilo se mu překvapit ho žravou Samehadou. Kisame zranil Asumu do krve, ale ten se z toho zotavil. Jouninům z Listové přispěchal na pomoc Kakashi a když se objevil i Maito Gai, Itachi a Kisame utekli.

Kisame a Itachi později sledovali Naruta do města Shukuba, kde byl s Jiraiyou. Podařilo se jim Naruta překvapit, objevili se však Sasuke a Jiraiya. Itachi věděl, že teď není správný okamžik a oba členové Akatsuki se dali na útěk. Během několika příštích let Akatsuki chytali ostatní ocasé démony a čekali na šanci znovu dostat Naruta.

Lee a KisameKdyž se členové Akatsuki Sasori a Deidara vrátili ze Skryté Písečné se zajatým Gaarou, Itachi a Kisame dostali za úkol zdržet Listovou a Písečnou. Kisame si přál pomstít se Gaiovi, který ho kdysi silně kopl, a podařilo se mu zajmout Gaiovy studenty do Vodního vězení. Kisame a Gai pak spolu bojovali jeden na jednoho. Gai byl nucen otevřít Brány chakry, aby zastavil Kisameho vodní útoky a zmlátil ho tak, že dopadl tvrdě na zem. Gai se dozvěděl, že Kisame, se kterým bojoval, vlastně nebyl skutečný, ale byla to jen oběť, která měla jeho podobu a řídili ji na dálku. Zpoždění se vydařilo, Kisame a Itachi byli schopni dát Akatsuki dost času, aby odstranili Shukaku z Gaary.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKisamemu se později podařilo zajmout Čtyřocasého démona. Při zapečeťování se Kisame s Itachim dozvěděli o vytvoření Týmu Hebi, který šel po Itachim. Itachi souboj očekával a Kisame hlídal, aby bratry nikdo nerušil, proto se postaral o zbývající členy týmu Hebi. Suigetsu se chtěl utkat se šermířem a ukořistit jeho meč, proto s Kisamem bojoval, ale nepodařilo se mu to.

Nejvic borec

Osobnost

Kisame miluje bitvy a těší se na boj s jinými lidmi. Nicméně je často nucen svůj boj přerušit, protože bojuje, jen když ho o to Itachi požádá. Podobně jako ostatní Šermíři z Mlžné Kisame rád mrzačí své protivníky, což bylo vidět, když chtěl Narutovi useknout nohy, aby ho snadno přepravil k Akatsuki.

Kisame je také jeden z mála členů Akatsuki, který se snese se svým partnerem. Kisame je loajální a poslouchá Itachiho příkazy bez stížností. Přestože je hrdý, uznává Itachiho jako silnějšího z jejich dua. Kisame o sobě říká, že je nejsilnější ze Sedmi šermířů z Mlžné. Když Kisameho oběť bojovala s Gaiem pouze na 30 % výkonu, tak byl Gai nucen otevřít Brány chakry. Kisame se ukázal jako dostatečně silný, když se mu povedlo chytit Jinchuurikiho Čtyřocasého. Ačkoli to byl obtížný úkol, tak si Kisame stěžoval, že je jen "trochu unavený".

Překlad a význam jména

Kisame má žraločí vzhled, kompletně bleděmodrou kůži, malé bílé oči a obličejová struktura také připomíná žraloka a jako žralok má i Kisame ostré zuby. Hoshigaki znamená "sušený tomel" a Kisame (鬼鲛) dokonce znamená "lidožrout" nebo "démonický žralok".

Osobní info

KisameNarodil se 18. března a je mu 32 let. Jeho krevní skupina je AB. Měří 195 cm a váží 83,1 kg. Na Ninja akademii odmaturoval v 10 letech. Splnil 3 D-mise, 68 C-misí, 154 B-misí, 78 A-misí a 29 S-misí. Jeho oblíbeným jídlem jsou krevety a krabi. Jídlo, které nemá rád je fukahire (žraločí filé). Oblíbeným slovem je "přežití" a "nejvhodnější". Jeho koníčkem je starání se o Samehadu. Prsten Akatsuki nosí na levém prsteníčku a znak na něm 南 znamená "jih".

Techniky

Ovládání a boj se Samehadou
Doton: Dochuu Senkou (Země: Podzemní útočná plavba)
Mizu Bunshin no Jutsu (Technika vodního klonování)
Suirou no Jutsu (Technika vodního vězení)
Suiton: Bakusui Shouha (Voda: Vodní vlnovýbuch)
Suiton: Goshokuzame (Voda: Pět lidožravých žraloků)
Suiton: Suikoudan no Jutsu (Voda: Technika vodního žraločího šlehu)
Sairento Kiringu (Tiché zabíjení)
Suirou Sameodori no Jutsu
Suiton: Senshokukou
Suiton: Ameshikou

Na článku pracovali: 
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie