manga_preview
Boruto TBV 09

Akadou Yoroi

yoroi.jpg

Akadou Yoroi (赤胴ヨロイ) pochází z Listové a účastnil se chuuninské zkoušky ve stejné době jako Naruto, jenže ve skutečnosti se přidal ke Skryté Zvučné a sloužil Orochimarovi jako špión. Jeho tým tvořil Yakushi Kabuto a Tsurugi Misumi. Poprvé jsme ho mohli zahlédnout v 45. kapitole mangy a 26. díle anime, kdy spolu s ostatními čekal před bránou Lesa smrti.

Jelikož mnoho účastníků úspěšně absolvovalo Les smrti, museli se jednotliví ninjové utkat v kvalifikaci, aby mohli pokračovat dál. Právě před kvalifikacemi je odhaleno, že Yoroi a zbytek týmu pracuje pro Orochimara. Ninja měl štěstí a dostal soupeře, jakého chtěl, generátor vylosoval Uchihu Sasukeho, oslabeného prokletou pečetí, kterou mu dal Orochimaru v lese. Věděl o pečeti a škodolibě soudil, že Sasukeho pěkně bolí. Yoroi měl pozoruhodnou schopnost vysávat ze svého soupeře chakru, stačilo, aby se svojí rukou dotýkal protivníkova těla. Neváhal, zaútočil na Sasukeho hlavu a začal z něho vysávat tělesnou i duševní sílu. Orochimaru věřil, že se Sasuke bude muset spolehnout na prokletou pečeť. Sasuke ale svého protivníka odkopl.
Yoroi si z toho moc nedělal a znovu zaútočil, podařilo se mu Sasukeho trochu zasáhnout a vykolejit z rovnováhy. Snažil se z toho udělat boj na blízko. Sasuke ho ale porazil svojí novou technikou Shishi Rendan inspirovanou Rock Leem. Yoroi prohrál a museli ho odnést na nosítkách.

Yoroiho jsme spolu s Misumim mohli zahlédnout ještě později v anime, ve fillerech týkajících se Oceánové země a vodní příšery (díly 169-173). Po neúspěšné chuuninské zkoušce Yoroi a jeho týmový partner Misumi opouští Zemi Ohně a směřují na jih k Oceánové na pomoc Amachimu, bývalému vědci v Orochimarových službách. Stejně jako Misumi i Yoroi změnil oblečení a navíc sundal svoji roušku, takže jsme mu mohli vidět do tváře, ač si ponechal své brýle. Tihle bývalí špióni začali útočit na lodě se zlatem směřující do Země Vody. Kradli zlato a svůj čin zastírali tím, že za vše může vodní příšera. Tsunade poslala tým v čele s Anko prošetřit situaci a Yoroi s Misumi se s ním utkali. Yoroi bojoval proti Shinovi, jenže Shino dokázal vzdorovat a naopak vysát chakru Yoroimu. Yoroi se pak potopil do hlubin oceánu.

Zajímavosti

Yoroimu bylo 23 let, narodil se 2. února, jeho krevní skupina byla 0, registrační ID 011930. Měřil 180 centimetrů a vážil 70 kilogramů. Rád jedl úhoře. V japonské verzi anime ho dabovali dva lidé: Takuya Kirimoto během chuuninské zkoušky a Anri Katsu během mise v Oceánové.
Akadou znamená "rudé tělo", zatímco Yoroi (鎧) je "brnění". Spolu s Kabutem a Yoroiem tvořili trio helma (Kabuto) - brnění (Yoroi) - meč (Misumi). Yoroiho jméno je zřejmě inspirováno zvykem z doby válčících klanů v Japonsku, kdy červené brnění mělo vzbudit v nepříteli strach. Této taktice se říkalo "akazonae" (赤備え) a proslavil ji Ii Naomasa, jeden z generálů prvního šóguna z rodu Tokugawů.

Na článku pracovali: 
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie