manga_preview
Tlumočení B. 26

2. Hokage: Senju Tobirama

250px-Hokage2.png

Senju Tobirama (千手扉間) byl Druhý Hokage (二代目火影, Nidaime Hokage), tedy vůdce Skryté Listové vesnice v Zemi Ohně, mladší bratr Prvního Hokage Senju Hashiramy. Jeho nástupcem se později stal Třetí Hokage Sarutobi Hiruzen. Poprvé se objevil ve 118. kapitole mangy a 69. epizodě základní série anime.
V dětství a dospívání zažil dobu válčících klanů bez existence ninjovských vesnic, k té dal teprve popud jeho bratr Hashirama. Jejich otec Butsuma byl udatným válečníkem z klanu Senju, vedl své syny tvrdě a přísně, aby jim pomohl přežít v krutém světě plném bojů. To se však příliš nevedlo, ze šesti synů se dospělosti dožili jen dva. Tobirama byl nucen chránit svého staršího bratra Hashiramu, kterému povolily nervy při pohřbu Kawaramy a vykřičel na otce své názory (viz Butsumův profil a přepis dialogu se synem). Později zemřel v bojích proti Uchihům i jejich mladší bratr Itama a Tobiramovi zbyl ze sourozenců jen Hashirama.

Před Itamovou smrtí se malý Hashirama seznámil s Madarou, aniž by navzájem znali svá jména či původ. Z nařízení otce Tobirama sledoval svého bratra do lesů a zjistil, s kým se stýká. Na místo setkání obou pak přivedl i svého otce a došlo ke střetu s Uchihy. Otec zaútočil na otce, mladší bratr na bratra. Hashirama byl donucen přetrhat pouto s člověkem, s kterým si byl názorově překvapivě podobný, přestože příslušel k úhlavním nepřátelům.

Války mezi klany pokračovaly až do doby, kdy byl Hashirama ochotný obětovat sám sebe pro Madarův klid, jelikož Madara přišel o bratra. Tehdy se Uchihové a Senju spojili, což ohromilo mnoho klanů a postupně se začaly k těmto silným spojencům přidávat. Vznikl systém pěti ninja vesnic a začalo období klidu, ve kterém mohly děti vyrůstat a neumírat příliš brzy. Po svém bratrovi převzal Tobirama vedení vesnice a vládl až do své smrti. Během své vlády svěřil Uchihům policejní jednotky a jejich klan odsunul na okraj vesnice, což bylo první třískou, která rozhořela uchihovský plamen nenávisti k Listové.

Tobirama zemřel na misi se svým týmem, kdy ze sebe vlastním rozhodnutím udělal volavku pro záchranu ostatních od Oblačných bratrů. Na této misi i rozhodl, že se jeho nástupcem stane mladý Hiruzen, na kterého žárlil Danzou.

Jednalo se o klidného, vyrovnaného, hrdého a přímého muže s pragmatickým náhledem na život. Věřil, že skrze zákony a nařízení lze mnoho vyřešit a nikdy neměl ve zvyku přibarvovat skutečnost. Často brzdil svého rozjíveného a příliš nadšeného bratra v jeho rozhodnutích i činech, byl mu oporou i rádcem. Vyznával ohnivou vůli a pro dobro vesnice byl ochotný udělat cokoliv.
TobiramaTobirama věděl o Uchihovské zášti i chápal pravý smysl Sharinganu, chápal správnou příčinu jeho probuzení, kterou si naopak mnoho lidí včetně Uchihů vykládalo špatně. Přes jeho obecný odpor k Uchihům přiznal, že ne všichni z jejich řad byli špatní a zmínil Uchihu Kagamiho, svého přítele a spolupracovníka.
Excelentně ovládal vodní techniky a dokázal vyvolat vodu i na nejsušším místě. Nejen ty však byly jeho zbraní; Tobirama byl senzibil, ovládl a vymyslel mnoho technik, z nichž některé musely být prohlášené za zakázané, a především používal stejnou techniku Boha Hromu - přemístění jako Minato, který se jí inspiroval.
Tobirama věřil, že syntézou jeho bratra a Madary by vznikl skvělý Hokage. Madara byl příliš tvrdý a hrubý, přičemž Hashirama zase příliš měkký. Snažil se u Hashiramy tuto neřest vybalancovat, sám však už neměl nikoho, kdo by dopomohl rovnováze zase u něho. Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKupodivu si rozuměl s Minatem, přestože se střetli jen na chvíli a moc se neznali. Oba se dokázali svižně přesouvat po bojišti a rychle rozhodovat v bitevní řvavě. Minatův styl přesouvání na Tobiramu udělal dokonce dojem.

Útok na Listovou

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhTobiramu jsme mohli zahlédnout při útoku na Listovou, který inicioval Orochimaru. Aby dokázal zabít svého mistra, přivolal si na pomoc skrze techniku Edo Tensei předchozí zesnulé Hokage, přičemž Čtvrtého se mu vyvolat nepodařilo kvůli jeho zapečetění. Hiruzen, uvězněný v bariéře Orochimarových nohsledů, si tak musel poradit se svými bývalými mistry.
naruto_nidaime0027Tobirama rozeznal svoji techniku a pochopil, že nebude mít jinou možnost než bojovat proti svému žáku. Orochimaru poté oběma uspal vědomí. Tobiramovy schopnosti tu ocenili členové ANBU, kteří udiveně přihlíželi vyvolání ohromné vodní vlny z ničeho.
Hiruzenovi se podařilo skrze techniku Shiki Fuujin vytáhnout z Prvního i Druhého jeho duše a zapečetit je, jelikož zabití Orochimara by techniku neukončilo. S tím se duše obou Hokage opět probudily a muži se omluvili Hiruzenovi za vzniklé potíže. Ten se naopak omluvil jim za jejich zapečetění. Tobiramova duše tak putovala k Shinigamimu.

Čtvrtá válka ninjů

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhJelikož si Sasuke přál porozumět situaci světa ninjů, oživil Orochimara a požádal ho o přivolání těch, kteří všechno ví, o přivolání předchozích Hokage. Orochimaru mu vyhověl a vyvolal Prvního, Druhého, Třetího i Čtvrtého.
Tobirama byl spolu s bratrem šťastný ze setkání se Čtvrtým, tedy skutečností, že vesnice i dál dlouho po jejich smrti pokračovala. Tobirama okamžitě vyčinil Orochimarovi ze znovupoužití zakázané techniky Přivolání z nečistého světa, ovšem Orochimaru odsekl, že ji v tom případě neměl vymýšlet. Také ho nařkl z mnoha dalších činů jako kupříkladu vytvoření policejních jednotek pro držení Uchihů v šachu. Tobirama se bránil: „Ale já jim dal funkci, na kterou se jasně hodili. A věřil, že pokud by se objevil další Madara, mohli bychom se s ním hned vypořádat. Jak dobře víš, bratře. Uchihové jsou... prokletý klan!“
Druhý neměl iluze o klanu Uchiha a chtěl ho držet pod dozorem, aby dokázal ochránit vesnici, přitom jim však nabídl možnost realizace. Sasuke nechápal, co myslí prokletým klanem a vyžadoval odpověď. Nakonec se dozvěděl o údělu Uchihů.

Tobirama vysvětluje Sasukemu pravý úděl Uchihů, Shippuuden 366:
Myslelo se, že na rozdíl od Senju, který zakládal svou sílu na lásce a ne svých technikách... Základem síly klanu Uchiha byla moc jejich technik. Ale ve skutečnosti je pravda jiná. Neexistuje žádný klan, který by cítil větší lásku než Uchihové. A proto ji Uchihové potlačili a zapečetili. V okamžiku, kdy člen klanu Uchiha pozná lásku, jako by se jeho dříve poznané emoce uvolnily. A tak probudí hluboké city a sílu, která překoná dokonce i tu klanu Senju. Až na to, že je to dost problematické. Tahle velká síla v sobě skrývá možnost, že se vymkne kontrole.
Když Uchiha, který poznal lásku, toto silné pouto ztratí, je nahrazeno ještě silnější nenávistí, a ta ho změní. Párkrát jsem to viděl. Stane se tak, když vyvstane jedna zvláštní podmínka. Když se Uchiha svíjí bolestí nad ztrátou velké lásky nebo zklamáním v sobě samém, uvolní se do jeho mozku zvláštní čakra a reaguje s optickými nervy. Tato změna se projeví v jeho očích. V očích, které odráží srdce. To je to, čemu říkáme Sharingan.
Sharingan čerpá sílu se srdce svého majitele, urychleně zvyšuje jeho sílu, společně se silou nenávisti. Mezi Uchihy bylo mnoho velmi citlivých jedinců a téměř všechny, jenž byli vystaveni silným emocím, přemohla temnota a propadli zlu. Čím víc se temnota prohloubí, tím silnějším se Oční techniky stanou, až do stavu, kdy už ho nikdo nedokáže zastavit.

...
*SPOILER*

EDITACE BUDE POKRAČOVAT.

Techniky: 

Hiraishin Goshun Mawashi no Jutsu
Shisekiyoujin
Suiton: Suidanha

Jen v anime:
Kokuangyo no Jutsu, výše klikatelný
Suiton: Suishouha, výše klikatelný
Suiton: Suigadan, výše klikatelný

Na článku pracovali: 

Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie