manga_preview
Boruto TBV 10

Juugo

juugo.jpg

Juugo (重吾) přezdívaný také jako bipolární Juugo pochází z klanu, jehož členové dokázali absorbovat přírodní energii z okolí - to však doprovázela nekontrolovaná touha zabíjet. Dále jejich těla vylučovala tekutiny, které umožňovaly fyzickou proměnu. Juuga jeho kekkei genkai a děsivé proměny nálady trápily, proto se dobrovolně přidal k Orochimarovi v naději, že ho Orochimaru vyléčí a jeho problémy vyřeší. Nadšený vědátor ale především experimentoval s jeho DNA, kterou nesčetněkrát využil ve svém bádání. Juugova DNA souvisí například s prokletou pečetí, kterou dal Orochimaru Sasukemu a mnoha dalším.

Juugo je v základu velmi laskavý, klidný a hodný člověk, mají ho ráda různá zvířata, která pravidelně vyhledávají jeho společnost, proto není neobvyklé Juuga potkat s veverkou na rameni nebo s ptáčkem ve vlasech. Juugo nesnáší, když zvířatům někdo ubližuje a sám si v násilí nelibuje, ale jen těžko zvládá své nálady. Kdysi vyhladil celou vesnici. Jelikož ho děsily jeho záchvaty šílenství, raději souhlasil s vlastní izolací, než aby riskoval, že někomu ublíží. Zdrcený svou existencí se začal schovávat v jeskyních a doufal, že nikomu nezpůsobí žádnou újmu. To trvalo tak dlouho, dokud se nesetkal s Kimimarem, který byl posledním žijícím členem klanu Kaguya. Juugo se dobrovolně stal pokusným objektem Orochimarových experimentů. Při testech Orochimaru izoloval z Juugovy krve enzymy, které navyšovaly sílu, způsobovaly změnu nálady i zjevu. Extrakcí těchto enzymů byl Orochimaru schopný vytvořit další Juugovi podobné ninji - tak vznikla prokletá pečeť.


„Už nejsi sám. Máš mě. Stanu se tvojí klecí. Dokud budu po tvém boku... tvůj duch bude volný.“ - Kimimaro

Sasuke and kimimaro Během svého pobytu u Orochimara se Juugo spřátelil s Kimimarem, jemuž málokdo dokázal konkurovat. Kimimaro navíc přijal prokletou pečeť, jelikož mohla zpomalit jeho nemoc. Věřil, že není možné, aby ho přítelova schopnost zabila.
Juugo obdivoval, že si Kimimaro dokáže poradit s jeho psychotickými stavy, aniž by došlo k jakémukoliv zranění, jenže netrvalo dlouho a jeho mladý nemocný přítel zemřel. Nemocný Kimimaro byl zklamaný, že nemůže Orochimarovi nabídnout své tělo jako novou schránku a rozhodl se alespoň pomoci Sasukemu s jeho odchodem z Listové. Před svou smrtí mluvil s Juugem o Sasukem a víře, kterou do mladého Uchihy Orochimaru vkládal. Kimimaro se rozhodl tuto víru sdílet se svým pánem a přesvědčoval Juuga, že Sasuke je jeho důstojným nástupcem.

JuugoJuugova klec a Sasukeho pomsta
Po Orochimarově porážce se Sasuke rozhodl vytvořit malý tým, který by mu pomohl na jeho cestě za pomstou. Nejprve se k němu přidal Suigetsu, poté Karin a za posledního člena si Sasuke zvolil právě Juuga. V tu dobu byl Juugo dobrovolně vězněný v jedné z cel Orochimarova Severního úkrytu. Zavřený v tmavé cele propadal vražednému pudu a okamžitě po otevření dveří cely vystartoval po příchozím, ale Sasuke se poměrně snadno ubránil aktivací vlastní prokleté pečetě. S Juugem se začal bít i Suigetsu, načež byl Sasuke nucený ninji zastavit. Oba šokovala Uchihova krvežíznivost, Juugo se vzpamatoval a zase utekl do své cely.


Sasuke a Juugo, 117. díl Shippuudenu:
„Orochimaru je mrtev. A tenhle úkryt je na odpis. Když tady zůstaneš, zemřeš také.“
„To mi vyhovuje... Už nechci nikdy nikoho zabít.“
„Neboj se... Já se stanu tvou klecí. Zastavím tě.“

Juugo zpočátku nechtěl spojit své síly se Sasukem, bál se vyjít ven, protože nevěřil, že ho někdo kromě Kimimara udrží na uzdě. Když však vycítil Sasukeho schopnosti a vyslechl si jeho slova, ustoupil a souhlasil, že s ním odejde. Připojil se tedy k nově utvořenému týmu Hebi s cílem vypátrat člena Akatsuki a Sasukeho nenáviděného staršího bratra Uchihu Itachiho. Juugo později objevil skrytou základnu, která patřila Akatsuki a kde se Sasuke setkal s Itachiho klonem. Ten Sasukemu sdělil, že se oba setkají v pevnosti Uchihů. Juugo zůstal s ostatními členy týmu a Hoshigakim Kisamem venku, zatímco se Sasuke konečně vydal vykonat svoji pomstu.

Lov Osmiocasého
Po Itachiho smrti se Sasuke dozvěděl pravdu o bratrově minulosti a minulosti Uchihy Madary a celý tým přejmenoval na tým Taka, přičemž mu vytyčil nový cíl - pomstít se Listové. Aftermath, Juugo and Sasuke Juugo netoužil po vyrovnání účtů, jen se rozhodl následovat Sasukeho, protože jediný dokázal zastavit jeho touhu zabíjet. Po spojení s Akatsuki se tým Taka vydal zajmout Osmiocasého bijuu. Taka se dostala do Rokliny blesků u Skryté Oblačné, kde se střetla s ostříleným ninjou a zkušeným jinchuurikim Killer Beem, který si s celým týmem poměrně snadno poradil. Porazil vodního ninju, na Juuga použil Suigetsův Hrdlořez a Sasukeho vážně zranil.
Juugo poznal, že Karin nezbývá dostatek chakry na Sasukeho léčbu, proto se o Sasukeho rány postaral sám. Předpokládal, že to bude fungovat, protože si dříve Sasuke poradil s jeho DNA a dokázal ovládat prokletou pečeť. Sám se však změnil v dítě.
Díky Juugovi se Sasuke dal znovu dohromady a Taka začala spolupracovat, aby splnila svůj úkol. Juugo se zaměřil na záchranu svých spolubojovníků, ačkoliv se zdráhal zachránit Karin, která se dostala do kontaktu s černými plameny Amaterasu. Sasukemu se nakonec podařilo polapit Killer Beeho, jenže nikdo netušil, že se jedná o náhradu. Během odpočinku v jednom z úkrytů Akatsuki Karin vycítila vyzvědače, který je sledoval. Juugo a Sasuke ho zajali a krátce nato opustili úkryt.

Zajímavosti

Juugo se narodil 1. října, v Shippuudenu je mu 18 let. Poprvé se objevil v 348. kapitole mangy a 116. dílu Shippuudenu. Má krevní skupinu AB, měří 202,1 cm a váží 75,8 kg. Mezi Juugovy koníčky patří koupání v lese a hraní si s ptáčky. Rád jí menší ryby a hovězí, naopak se vyhýbá kuřecímu. Jeho jméno se skládá ze znaku pro těžký (重) a znaku pro (吾), což zřejmě odkazuje k jeho hřmotné postavě.
Kabuto prozradil, že v Dračí jeskyni odhalil původ Juugovy síly.

Jutsu (nindža techniky): 
Techniky: 

Saibou Kyuuin
Kusari
Taren Fujizuho

Na článku pracovali: 

Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie