manga_preview
Boruto TBV 11

Aburame Shino

files_1927.thumbnail.jpg

Aburame Shino (油女シノ, Aburame Shino) je Genin z Listové vesnice, pochází z klanu Aburame, který je známý pro svou schopnost ovládat hmyz. Je velmi klidný a vždy respektuje broučí život. Příliš se nesměje, ale uznává hodnotu týmové práce. Shino je také velmi inteligentní, dělá chytrá rozhodnutí a má vynikající analytické schopnosti. Podobně jako Nara Shikamaru převládá Shino v bitvě, protože je vždy o krok před nepřítelem. Shino byl přidělen do týmu spolu s Hyuugou Hinatou a Inuzukou Kibou pod vedením Yuuhi Kurenai. Dokonce i pro svůj tým zůstává Shino velkou záhadou.

Shino vystupuje v příběhu jen velmi málo, doposud jen jako vedlejší postava. Jeho síla, neotřesitelná důvěra a záhadnost ho udělala jednou z oblíbených postava fanoušků, přestože má hrůzné návyky. Jeho analytické schopnosti a opatrná povaha často obtěžují Kibu, který si myslí, že se Shino snaží stát vůdcem týmu.

ShinoAburame Shino je jedním z řady tajemných postav. Při narození vstoupil do symbiotického vztahu s druhem hmyzu, který se nazývá Kikaichuu neboli destrukční brouci, všichni z jeho klanu žijí s těmito brouky v těle. Výměnou za krmení se jeho čakrou, slouží brouci pro účely svého hostitele. Shinovo oblečení pokrývá velkou část jeho obličeje, nosí černé brýle na očích, bundu s velkým límcem, aby skryl svou tvář. Později kromě bundy přidá ještě kapuci, která ho zahaluje ještě více a dokonce i Naruto má problém ho poznat.

Aburame Shino a Abumi ZakuSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhJeho skutečné schopnosti jsou odhaleny v Chuuninské zkoušce, kde čelí Zakovi. Z Shina začnou vylézat brouci, což některým přihlížejícím přijde odporné. Shino varuje svého soupeře, že jeho brouci se živí čakrou, což by mohlo Zaka oslabit a nemohl by dále bojovat. Když je Zaku uvězněn mezi Shinem a jeho brouky, tak po něm Shino žádá, ať se vzdá. Zaku však zaútočil na Shina i brouky zároveň, ale Shino mu zacpe svými brouky ruce. Díky tomu se Zakovy ruce poškodily a staly se neopravitelnými. Shino vysvětlí, že trumf nebo skrytý trumf je velmi důležitý v boji.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhVzhledem k tomu, že vyhrál, postupuje Shino do dalšího kola Chuuninské zkoušky a jeho soupeřem je Kankurou. Nicméně, když došlo na jejich zápas, Kankurou se vzdal. Důvodem bylo to, aby neprozradil tajemství své loutky Karasu. Gaarova nestabilita pak předčasně spustila plán invaze Zvučné a Písečné. Shino sledoval, jak Kankurou a jeho sourozenci pomáhali ustupovat Gaarovi a šel v tajnosti za nimi. Když se Kankurou připravuje na to, aby zpomalil Sasukeho, Shino se s ním sám utká.

ShinoSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhShino ukázal sílu svých brouků a vytvořil broučího klona, zatímco se přiblížil ke Kankurovi. Dělal, že chce udeřit Kankura pěstí, ale ve skutečnosti na něj umístil samičku brouka, kterou mohli jeho brouci pronásledovat a zjistit tak polohu Kankura. Přesto se Kankurovi podařilo otrávit Shina jedovatým plynem, Shino mezitím Kankura našel a jeho brouci vysáli z Kankura všechnu jeho čakru. Shinův otec, Aburame Shibi, se později objevil a zachránil Shinovi život, když z něj odstranil jed vlastními brouky.

Vysmátý Shino(docela strašidelnýxD)Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhVe fillerech pomáhá Hinatě s tréninkem, když rozvíjí svou novou techniku. Dále se objevuje, když Tým 8 a Naruto hledají legendárního brouka Bikochuu a bojuje s klanem Kamizuru. Tento filler ukazuje, jak spolu Shino, Kiba a Hinata spolupracují, i když je Shino tak tajemný. Objevuje se i ve fillerech v Oceánové Zemi, kde bojuje s Akadou Yoroiem a s pomocí Ino ho porazí. V jiném filleru má zase Shino za úkol nezasmát se na pohřbu mrtvého muže, ale je otráven drogou smíchu a neuvěřitelně se směje. Shino pak pomáhá Kurenai v boji proti její bývalé studentce.

ShinoSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV průběhu několika příštích let byl Shino znovu na Chuuninské zkoušce a nakonec byl povýšen na Chuunina. Když seNaruto vrátil do Listové, Shino byl raněn, že ho Naruto nepoznal. O několik týdnů později se Tým Kurenai pod vedením Kakashiho připojil k Týmu Kakashi a odešli na lov Uchihy Itachiho v naději, že naleznou Sasukeho. Týmu se podařilo nalézt člena Akatsuki Tobiho. Shino se snažil využít své destrukční brouky, ale Tobiho schopnost se rychle přesouvat mu pomohla vyhnout se zranění. Když se tým nakonec dostal na pravděpodobné místo Sasukeho lokace, našli jen zříceninu po Sasukeho a Itachiho boji. Oba bratři byli pryč, pokračovat v misi bylo k ničemu, a tak se všichni vrátili do Listové.

Překlad jména

Shino je křestní jméno samuraje Inuzuky z románu Hakkenden o psu samurajovi. Aburame 油女 znamená "olejová žena" a kompletní jméno ”Aburame Shino” se hodně podobá japonskému slovu pro švába - aburamushi 油虫. Shino se také podoba slovu "shinobi".

Zajímavosti

Shinova hodnost je Chuunin. Narodil se 23. ledna a je mu 16 let. Jeho krevní skupina je AB. Měří 175,1 cm a váží 56,6 kg. Jeho ninja registrační číslo je 012618. Na Ninja akademii odmaturoval ve 12 letech a Chuuninem se stal ve 14 letech. Splnil 17 D-misí, 17 C-misí, 9 B-misí a 1 A-misi. Jeho otec je Aburame Shibi. Shina v japonské verzi anime dabuje Shinji Kawada.

Shino patří, stejně jako TenTen, mezi postavy, u kterých jsme neviděli jejich minulost a dětství, zatímco u ostatních jako Naruto, Sakura,Sasuke,Ino, Chouji,Shikamaru, Neji a Lee se už jejich minulost ukázala.

Jméno ve znacích: 
油女シノ
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie