manga_preview
Samurai 8 14

Kurama Yakumo

yakumo.jpg

Kurama Yakumo (鞍馬八雲) pochází z klanu Kurama, který se specializuje na iluze, proto se stala první studentkou Kurenai, která u ní objevila ohromný talent na genjutsu. Ovšem Yakumo trpěla slabým tělem a musela s výcvikem přestat. Můžeme ji spatřit ve 203. dílu anime Naruta. Je posledním členem kdysi silného klanu a jeho dědičkou.

Yakumo však neměla pouze talent, vlastnila i velmi vzácnou kekkei genkai klanu Kurama, která se objevuje pouze jednou za několik generací a umožňuje jeho uživateli provádět bez pečetí a s malým množstvím chakry iluze tak dokonalé, že naprosto omámí lidskou mysl. Mysl si tak bude myslet, že vše, co vidí, je pravda (uvěří tedy i tomu, že některá jutsu nefungují, a pokud spadne do plamenů, spálí sám sebe). Bohužel se v jejím srdci zrodil démon Idou, který se živil jejím podvědomím příliš dlouho, dokud ho zcela nenahradil a nevyužil jejích schopností k zapálení domu vlastní rodiny (kde pak také skoro všichni uhořeli). Yakumo tak přišla o rodiče.
Yakumo a Yuuhi KurenaiV nemocnici byl v Yakumo démon objeven a jelikož neexistovala možnost, jak ho vzhledem k nositeli bezpečně zničit, rozhodl se Sandaime Hokage zapečetit dívčiny schopnosti, aby už nemohla nikomu ublížit, což nakonec udělala právě Kurenai.

Během několika let však Yakumo přišla na to, jak pečeť obehrát - kombinací kresby a jutsu, což chtěla využít k pomstě a ublížit Kurenai. Její plán se málem vydařil, kdyby si jej nakonec nerozmyslela a nepokusila se sama zabít, v čemž jí zabránil právě démon, snažící se ji přesvědčit, že oni jsou ti zlí, čemuž už nevěřila a zabila ho.

Zajímavosti

Její jméno znamená osm mraků.
Zrůda Idou zřejmě odkazuje na Id dle Freuda, část nevědomí založenou na uspokojování slastí.

Na článku pracovali: 
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie