manga_preview
Boruto TBV 04

Překladatelé

Překladatelské týmy

Manga NARUTO—ナルト— patří mezi takzvané „nekonečné série“. Její vydávání již přesáhlo deset let i pomyslné hranice 500 jednotlivých kapitol. A stále vychází. Za tu dobu se stala natolik populární mangou, že se rozšířila do celého světa a nebudeme moc přehánět, když řekneme do desítek různo jazyčných zemí. Oficiálních překladů ani zdaleka nevychází tolik, jako každý týden těch neoficiálních.

  • Ani Česká republika není výjimkou. Úplně první česky znějící fan překlad vznikl ještě v době, kdy u nás NARUTO nebyl ani zdaleka tak populární. V době, kdy stránky konoha.cz byly pouhým nápadem, a slovo Jetix vzbuzovalo představu nějakého cizokrajného označení pro namožené svalstvo. V roce 2005 byla na stránky mangacesky.wz.cz přidána první kapitola NARUTA s českým textem.
  • Když vznikla stránka konoha.cz, nenechala na sebe dlouho čekat touha mít v českém znění i nejnovější kapitoly. Po prvotních překladech dala na konci roku 2008 Kobylka v pyžamu dohromady první skvadru budoucího manga-týmu. Postupem času si konoha.cz ale začala klást vyšší nároky. Nechtěla mangu pouze „tlumočit“, ale vydávat kvalitní překlad. Na rozdíl od týmu pro překlad anime, kde není třeba si podkladový materiál (tedy samotné video) nějak upravovat (rozhodně ne ve smyslu dokreslování animace a podobně), výroba českého znění mangy úpravu podkladů přímo vyžaduje.
  • A tak konoha vyhlásila první nábor do „Manga-týmu“, jehož podoba, byť se stálými i nestálými členy, trvá v podstatě dodnes. Naše překlady vydáváme čistě pro zábavu, bez nároku na honorář. Překlady nejsou určené pro komerční užití. Jsme jen banda bláznů, co má ráda tématiku NARUTA.

Překladatelské týmy

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY KLADENÉ OHLEDNĚ ČESKÉHO PŘEKLADU

Spousta dotazů ohledně vydání české verze mangy se stále opakuje. Je pro nás unavující stále dokola opakovat to samé. Zde je tedy seznam nejčastěji pokládaných dotazů.

Předtím, než se rozhodnete položit dotaz či připomínku, které vám nedají spát… Prosím, podívejte se, zda již na podobné téma nebylo odpovídáno. Pokud budete tuto skutečnost ignorovat, mějte na paměti, že jste byli informováni. Nebuďte překvapení, pokud na Vás pak bude nahlíženo jako na spamera, či uživatele nerespektující pravidla fóra.

Pokud jste nenašli svůj dotaz ohledně českého vydávání mangy NARUTO na stránkách konoha.cz, pak směřujte své dotazy na místo k tomu určenému a to ve fóru MANGA-TÝM. Nebráníme se diskuzím, ale je zbytečné opakovat některé věci stále dokola.