manga_preview
Boruto TBV 10

Akimichi Chouchou

chou.jpg

Pozor, celý článek může být spoiler!
Akimichi Chouchou (také Chōchō, 秋道チョウチョウ) je kunoichi ze Skryté Listové vesnice a členem klanu Akimichi, rovněž je dcerou Akimichi Choujiho a Karui ze Skryté Oblačné. Patří do nového generačního týmu Ino-Shika-Chou pod vedením Moegi. Jejími partnery jsou Nara Shikadai a Yamanaka Inojin. Chouchou se poprvé objevuje v 700. díle mangy Naruto Shippuuden a dále je možno její postavu sledovat v deseti dílné pokračující manze Naruto Gaiden po boku Uchihy Sarady.

Chouchou dělá čest svému klanovému jménu, podobně jako Chouji ráda mlsá a neodmítá pozvání k jídlu – jak je tomu i v poslední kapitole Naruto mangy. Tehdy raději upřednostní setkání s Mitarashi Anko nad anmitsu, než by se šla učit týmové techniky. Její odlišnost od otce však alespoň ze začátku spočívá v lhostejnosti nad svojí tělesnou konstitucí. Zatímco před Choujim bylo nemyslitelné pronést slovo tlustý, Chouchou nad tímto označením jen bezstarostně mává rukou a dělá si věci po svém. Snad právě tento přístup je dědictvím po její matce Karui.

Naruto Gaiden

V Naruto Gaiden však Chouchou začíná dávat najevo jistou nespokojenost se svým zevnějškem a ráda by se pár kilogramů zbavila. Při rozhovoru s rodiči v restauraci se kvůli Choujimu přístupu k jídlu a Karuině nedostatečném pochopení problému dceřiny tlouštky Chouchou začne domnívat, že její rodiče nejsou doopravdy její biologičtí rodiče. Proto začne hledat skutečného otce spolu na cestě se Saradou (viz Saradin příběh a celý Naruto Gaiden).
ChouchouKouzlo osobnosti Chouchou tkví v jejím naprostém překrucování reality. Na výletu se Saradou se domnívá, že to právě pro ni přišel Shin, a Uzumaki Naruto ji zachránil, stejně tak že hledá svého otce, ne Saradina. Dokonce se Naruta otevřeně zeptá na případné otcovství a nad Sasukeho postavou taktéž váhá.
Chouchou se však dokáže obětovat pro přátele; při sporu mezi Saradou a Sasukem nabídne Sasukemu dvakrát pytlík brambůrků s tím, že by brambůrky mohly pomoci k jejich udobření. „Nemůžu uvěřit, že to dělám, ale tumáte... Tímhle si to u Sarady určitě vyžehlíte. Je to s příchutí vývaru.“ - „Už mám jen jemně solené... Jestli tohle nevyřeší věci mezi vámi dvěma, tak už jsem s nápady v kýblu.“
Při svém návratu do Listové Chouchou naráží na (samozřejmě pravého otce) Choujiho a je ohromena jeho hubeným vzhledem po provedené technice. Teprve tehdy se dokáže nadchnout pro trénink.

Boruto Movie

V Boruto Movie se postava Chouchou objevuje jen zřídka. Je možno ji zahlédnout vztekat se nad Narutovými klony vykoupenými poličkami jídla v krámě, či na chuuninských zkouškách.

Chuuninské zkoušky vykonávala spolu se svými týmovými partnery Inojinem a Shikadaiem. První otázkovou částí, která se skládala z jedné otázky a výběru ano/ne, byli všichni napáleni, jelikož žádná z odpovědí správná nebyla, a účastníci se tak propadli do díry plné inkoustu. Kdo se namočil, nemohl dál ve zkoušce pokračovat. Svůj tým zachránil Shikadai se stínovou technikou.
V druhé části zkoušky bojovaly týmy o vlaječky a Chouchou se úspěšně vydala ukořistit tu nepřátelskou, zatímco ostatní zůstali a hlídali jejich. Ve třetí části však byla poražena v duelu v aréně písečným geninem jménem Shinki.

Popis

Chouchou je barvou pleti i zjevem podobná na svoji matku, postavou je však po otci. Češe si dva rozcuchané culíčky do stran, zbytek spodních vlasů nechává volných a jeden pramen jí zakrývá oko – v manze je však při běhu patrné, že v něm neukrývá žádnou zvláštnost.
V Naruto Shippuudenu je jí zřejmě 11 let, v Naruto Gaiden už 12 let. Narodila se 8. srpna.
Chouchou nadšeně soutěží v jezení; není jídlo, které by jí nechutnalo a jídlo, které by měla nejradši, má jednoduše ráda všechna.

Techniky: 

Chouchou je členem klanu Akimichi, využívá tedy klanových dovedností a dle libosti zvětšuje části svého těla, či tělo samé. Spolupracuje v některých technikách i se svými týmovými partnery.
Raiton: Jinraiken
Chouka no Jutsu

Na článku pracovali: 

Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie