manga_preview
Boruto TBV 09

Akimichi Chouza

Akimichi ChoumaruAkimichi Chouza (秋道チョウザ, Akimichi Chōza) je otcem Akimichi Choujiho a je Jouninem ve Skryté Listové vesnici. On a jeho syn pocházejí z klanu Akimichi, který je známý díky schopnosti ovládat velikost jejich těla. Příliš toho není o Chouzovi známo jen to, že byl součástí skupiny Ino - Shika - Chou do které patří Nara Shikaku a Yamanaka Inoichi. Část jeho jména Chou se zobrazuje v názvu jako poslední.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhJedno z jeho větších vystoupení je v minulosti Choujiho, který při záchraně Sasukeho vzpomíná na své dětství. Chouji totiž v té době neměl žádné kamarády, ale Chouza mu řekl, že jednou najde pravé přátelé, které bude mít rád. V tom okamžiku se s ním spřátelí Nara Shikamaru a Chouza se usmívá, protože Chouji si našel pravého přítele.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPoprvé se objevuje během festivalu Chuuninské zkoušky, když mluví o tom, že Inoichi má dceru a objednává si velký výběr jídla. Když Shikamaru přijde vyzvednout svého otce, tak mu dokonce nabízí, aby se posadil a jedl s nimi.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhChouza a skupina Ino - Shika - Chou pomáhají společně Skryté Listové, když je zahájena invaze Zvučnou a Písečnou.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPo návratu Choujiho z mise na záchranu Sasukeho, hovoří Chouza s Ino o stavu Choujiho a informuje jí, že Chouji je stále v bezvědomí. Také vyjádří svou vděčnost Tsunade, protože se vrátila do vesnice a bez její pomoci by Chouji pravděpodobně zahynul.

Osobnost

Chouza je laskavý a dobrosrdečný člověk, ale má velkou starost o svého syna, což je vidět když se vrátí z mise na záchranu Sasukeho a málem zemře. Stejně jako zbytek jeho klanu, má velkou chut k jídlu a klidně si objedná celé menu. Není však jisté jestli má špatnou náladu jako Chouji, když se mu někdo posmívá, že je tlustý.

Překlad a význam jména

Akimichi znamená "podzimní cesta". Chou je "motýl" a za je "dosedající nebo sedadlo".

Zajímavosti

Chouza se narodil 22. dubna a je mu 38 let. Jeho krevní skupina je B. Měří 183 cm a váží 120,1 kg. Jeho ninja registrační číslo je 005490. Je členem skupiny Ino - Shika - Chou. Jako jeho syn je i on dobrosrdečný.

On a Chouji mají na svém brnění znak "shoku", což znamená v kanji "jídlo, potraviny". Je to zřejmě narážka na jejich velkou spotřebu jídla.

Techniky

Chou Baika no Jutsu
Nikudan Sensha


Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie