manga_preview
Boruto TBV 10

Shibire

shibire-foto.jpg

Shibire (シビレ) je genin a pochází ze Skryté Listové, poprvé se objevil v 60. kapitole mangy a 35. díle anime. V jeho týmu byl ještě Minoji a Tanzou. Shibire se účastnil chuuninské zkoušky ve stejném roce jako Naruto. Tehdy mu bylo devatenáct let. Jeho tým zvládl první část zkoušky, ale vyhořel v druhé části probíhající v Lese smrti. Shibire s Minojim začali o zkoušce pochybovat a přes zákaz otevřeli svěřený svitek Nebe. Odpadli a zkouška pro ně automaticky skončila.

Fillerová chuuninská zkouška v Shippuudenu
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhShibireho tým se o dva roky později účastnil chuuninské zkoušky, kterou pořádaly Písečná a Listová dohromady. První část zkoušky byla znovu písemná, ale tentokrát se jednotliví členové týmu museli oddělit a každý šel do jiné místnosti. Shikamaru vysvětlil, že každý člen týmu má zodpovědět jen jednu otázku tak, aby součet bodů všech zodpovězených otázek dělal sto bodů. Jenže jak se domluvit, když ani nejste ve stejné místnosti? Nejen Shibire si nevěděl rady, a tak s dalšími začal hlasitě pořvávat v naději, že ho jeho týmoví parťáci uslyší.
Pokud se parťáci neuměli domluvit, mohli zkusit spoléhat na poslední bonusovou otázku. Dle zadání měli na zadní stranu papíru napsat jméno jednoho z týmu, kterého vyřadí. Všichni tři se na tom však museli shodnout. A správnou odpovědí bylo ponechat prázdný papír... Shibire to s celým týmem zvládl a hned je čekala druhá část zkoušky, doběhnout co nejrychleji do Písečné, kde se mohlo kvalifikovat jen prvních třicet týmů. To už hoši nezvládli a zkouška pro ně znovu skončila.

Na článku pracovali: 

Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie