manga_preview
Tlumočení B. 28

Novinky

E001_01.png

Slavnostně vydáváme první díl mangy Město beze mne. Už jste si mohli přečíst malou ochutnávku a tohle je plnohodnotný díl jen pro vás Eye-wink.
Fujinuma Satoru se chce stát mangakou, ale nedaří se mu prosadit. Proto se živí rozvážením pizzy. Jednou při rozvozu se mu stane, že se vrátí v čase o minutu zpět. Takovou situaci už zná a tak ví, že to znamená blížící se nehodu, které může zabránit. Zakročí, ale bude ho to něco stát.

Čištění a překreslování: 
Editace: 

Kategorie:
T028.png

Kolik urážek, napadení a jiných průšvihů dokáže Kawaki vyplodit během jediné procházky? Užijte si rychlopřeklad 28. kapitoly Boruta. A snad ještě před řádným překladem této kapitoly vám přineseme i celou první kapitolu Města beze mne.

Pro listování přetlumočenou kapitolou klikněte na "Čtení". Pro zobrazení českého znění přejeďte myší nad bublinou, či textem. Nebo si zvolte překlad on/off.

Sekce Tlumočení mangy


Kategorie:
mise
Napište vzpomínkovou básničku věnovanou zemřelé postavě

.
Blíží se čas Dušiček, rozsvěcení hřbitovních svící a vzpomínání na drahé zesnulé. I Narutem prochází smrt. A pokud vámi vyhlídnuté jak na potvoru neumřely, klidně je teď můžete zabít vy a zavzpomínat na ně básničkou. Vtipnou, smutnou, dramatickou... Záleží jen na vás. Veselejší však mohou pomoci tenhle melancholický čas trochu prozářit Smiling

Pravidla:

 1. Básnička se musí rýmovat, dávat alespoň trochu smysl a mít minimálně osm veršů.
 2. Vzpomeňte v ní na libovolnou postavu z Naruta, př. její skon, skutky, vzhled, chování...
 3. Datum ukončení mise: 
  Sobota 3. 11. v 18:59
  Odměna za misi: 

  Body, body, body... a pěkné dílo.

  Pro mise je třeba být přihlášen.

Kategorie:

S radostí vám představujeme nový žebříček hodností!

V misi jsme po vás žádali pět zbrusu nových hodností, které by doplnily pouze vršek stávajícího seznamu. Kdo chtěl, mohl připsat i návrhy na tajné. Nakonec jsme se však rozhodli seznam úplně překopat, oživit a celkovou nabídku rozšířit, aby stoupání těšilo vás všechny a Konoze dlouho vydrželo. Vypsaný seznam kladných hodností je tak mnohem delší, nově čítá 74 položek, a to mluvíme pouze o viditelných... protože jsme rovněž výrazně rozšířili seznam tajných, které můžete hledat už na nejnižších příčkách Smiling


nahled_b077.jpg

Boruto a jeho kamarádi se utkají s krutým hadem Garagou, kterému chtějí čmajznout šupinu. Nebude to lehké...

Překlad je hotový.

Na překladu pracovali: 

Kategorie:
nahled_b076.jpg

Boruto a kamarádi se vydávají za zlotřilým hadem Garagou, aby mu sebrali obrácenou šupinu. Mezitím se ale setkají v jeskyni Ryuuchi s někým jiným a celkem nečekaným.

Gekirin = Obrácená šupina (a taky vyprovokovaná zloba nadřízeného).

Překlad je hotový, HQ bude později, až to M4SY udělá. Ja to nebyl

Mrkněte na nový opening (Lonely Go! od Brian the sun) a ending (Polaris od Hitorie).

Na překladu pracovali: 

Kategorie:
B027_01_0.preview.png

Soužití Boruta a Kawakiho skřípe, hádají a perou se už od rána. Kawaki se zajímá, jak Boruto přišel ke své pečeti a na oplátku mu poví o tom, jak dostal on svoji. Předal mu ji Jigen, který se do té doby neúspěšně snažil ji naočkovat desítkám dětí. Kawaki byl jediný, který onen pokus přežil, ale život s Kaamou mu přijde natolik omezující, že by býval raději zemřel. Ani soucit s Kawakiho traumatickou minulostí však Boruta nepřiměje, aby se s ním spřátelil.

Kapitolu si můžete přečíst online, či stáhnout přímo tady v tomto článku. Předchozí kapitoly si můžete pročítat v online čítárně, nebo dohledat v seznamu svazků. Pro informace o vydání další kapitoly zajděte do fóra Manga (Nové díly), kde si můžete o nové kapitole také pokecat.


Pro lepší pohodlí při čtení si můžete zobrazit stránku na celou obrazovku stiskem klávesy F11 (funguje ve většině prohlížečů).

Čištění a překreslování: 

Kategorie:
2017_08_08_30742_1502167531._large.jpg

Milí příznivci konožského světa ninjů, před časem jste jistě zaznamenali, že jsme se ptali na zájem o překlad jiné mangy než Boruto. Sešlo se nám mnoho a mnoho zajímavých návrhů, z kterých jsme vybrali tři nejvhodnější adepty - Město beze mne - Tvá dubnová lež - Soul Eater. Nyní už je jen na vás, které manze dáte hlas v komentáři! Eye-wink do 5.10.2018

Odkaz na vybrané přeložené části prvních dílů mang se stručným obsahem:
Tvá dubnová lež


Kategorie:
00_0.preview.png

Ve městě Smrti sídlí Death Weapon Meister Academy, kterou založil Shinigami/sama. Cílem je udržovat mír, a to pomocí trénování Uživatelů a Zbraní smrti (lidí, kteří na sebe umí vzít podobu zbraně), aby bránili lidstvo proti zlu. Ultimátním cílem každého Uživatele je vytvořit „Kosu smrti“, zbraň vhodnou pro Shinigamiho-sama. Aby toho Uživatelé dosáhli, jejich Zbraně smrti musí zkonzumovat 99 duší zvrácených lidí a jednu duši čarodějky.

Čištění a překreslování: 

Kategorie:
SH001_01.preview.png

Tvá dubnová lež - SHIGATSU WA KIMI NO USO - YOUR LIE IN APRIL

Čištění a překreslování: 
Editace: 

Kategorie: