manga_preview
Boruto TBV 11

Nii Yugito

yugi.jpg

Nii Yugito (二位ユギト) je kunoichi ze Skryté Oblačné a jinchuuriki dvouocasého démona jménem Matatabi, v něhož se umí libovolně přeměnit, což jí umožňuje vysílat z úst oheň. Způsob přeměny je velmi podobný Narutovu, až na specifickou modrou chakru. Ačkoli se zdá, že nad ní démon získal kontrolu, ve skutečnosti má kontrolu ona nad ním a ví, kolik chakry může využít. Tuto schopnost přeměny získala díky nucenému tréninku, který nesnášela, ale snažila se tvrdě pracovat. Poprvé se objevila v 312. kapitole mangy a 71. dílu Shippuudenu.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPřestože byla Yugito velmi zkušená v užívání schopností jinchuuriki, byla poražena v bitvě. Hidan a Kakuzu ji pronásledovali, přičemž Yugito utíkala, avšak ve skutečnosti je vlákala do pasti. V opuštěném průmyslovém komplexu uprchla do kanálů a zničila východy, aby zabránila nepříteli utéct před jejím řáděním. Poté na sebe vzala podobu démona a zaútočila, jenže zombie kombo z Akatsuki bylo příliš silné a Yugito prohrála (souboj se v manze odehrává ve 313. kapitole, není však příliš ukázaný). Její bezvládné tělo poté Zetsu přinesl do jednoho z úkrytů Akatsuki, kde z ní odstranili Matatabi a Yugito v důsledku odloučení od svého démona zemřela.

Čtvrtá shinobi válka

Nii YugitoSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV přípravách na Čtvrtou válku ninjů ji oživil Kabuto, aby bojovala proti Spojenecké alianci shinobi. Spolu s ostatními chycenými jinchuuriki jí byly upraveny oči; do jednoho oka Kabuto implantoval Sharingan, do druhého Rinnegan kvůli výhodě propojení pohledů a větší síle.
Jinchuuriki byli později probuzeni pro bitvu s Narutem a Killer Beem. Yugito svými schopnostmi, které jí zůstaly, podporovala ostatní a vytvářela s nimi kombinované útoky na žijící jinchuuriki. Brzy se však do boje přidal i Hatake Kakashi a Maito Gai.
Díky sdílení chakry s Čtyřocasým byl Naruto schopný dostat se do povědomí ocasého démona a se všemi démony i jejich nositeli se setkat. Yugito tam sama sebe představila stejně jako ostatní jinchuuriki a démoni.
Po uvolnění démonů ze sochy byla těla jinchuuriki posbírána Beem a Osmiocasý je držel ve svých chapadlech. Po zrušení techniky Edo Tensei všechny duše opustily již mrtvá těla.

Zajímavosti

Nibi no NekomataNi znamená v japonštině dva.
Dle údajů z třetího Databooku:

  • Yugito dosáhla hodnosti jounina. Narodila se 24. července, měřila 170,2 cm a vážila 50,8 kg, její krevní skupina byla A. Zemřela ve věku 29 let.
  • Splnila 190 D-misí, 185 C-misí, 356 B-misí, 260 A-misí a 34 S-misí.
  • Velmi jí chutnalo mléko, tekka (okořeněné maso se zeleninou jako mrkev, zázvor a další) a neměla ráda vařená jídla. Její oblíbená věta byla „Kočky jsou silné, bláznivé, kočičí dámy“ a ráda hrála na shamisen, což je hudební strunný nástroj.
  • V japonské verzi anime jí dabuje Mie Sonozaki.
Jutsu (nindža techniky): 
Techniky: 

Nekozume
Byouen Houka
Hisou
Daibyou Sougeki

Na článku pracovali: 
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie