manga_preview
Samurai 8 14

4. Mizukage: Yagura

Yagura.png

Yagura (やぐら) byl jinchuuriki Tříocasého démona (Sanbi) a vůdce Skryté Mlžné vesnice; Čtvrtý Mizukage (Yondaime Mizukage, 四代目水影).
Jako nejsilnější ninja svého času ve vesnici byl zvolen za Čtvrtého a jeho vláda vešla do dějin jako doba „Krvavé Mlžné“ (Chigiri no Sato, 血霧の里); doba bez jakékoliv tolerance k zradě či slabosti. Studenti Akademie byli nuceni v souboji zabíjet přátele spolužáky, a tak dokazovat své místo mezi právoplatnými shinobi.
Té zkoušky se zúčastnil i Momochi Zabuza, který povraždil celou třídu, nebo Terumī Mei.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPo smrti Nohary Rin byl Tříocasý zapečetěn do Yagury, který jej dokázal plně ovládat. V této době převzal nad Yagurou - a rovněž i nad celou Mlžnou - vládu maskovaný muž prohlašující se za Uchihu Madaru. Po té, co Hoshikagi Kisame zabil Suikazana Fugukiho, jedno ze Sedmi šermířských pánů, kvůli úniku informací, Yagura jej pochválil za zabití zrádce. Skrze Yaguru však mluvil údajný Madara. Někteří obyvatelé vesnice ho podezřívalo, že je někým manipulovaný; což později Ao potvrdil svým získaným Byakuganem. Genjutsu bylo prolomeno.
Zabuza se pokusil Yaguru zabít, neuspěl však a opustil vesnici.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV anime (v manze se toto neobjevilo) se Yagura ukázal při boji proti Akatsuki, kdy se dva jejich členové (Uchiha Itachi a Biwa Juuzou) infiltrovali na území Mlžné. Yagura předvedl skvělé ovládání ocasého démona a Juuzou byl zabit, Itachi utekl díky svému Amaterasu.
Přesná doba Yagurova úmrtí není známá, ve filleru anime (Shippuuden 394) však bylo ukázáno, že Mizukage přebrala svůj úřad a snažila se dát vesnici dohromady těsně před vyhlášením chuuninských zkoušek pořádaných Listovou a Písečnou, tedy někdy v době, kdy byl Naruto s Jiraiyou na cestách.

Čtvrtá shinobi válka

Yagura- mizukage :)Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV přípravách na Čtvrtou válku ninjů jej oživil Kabuto, aby bojoval proti Spojenecké alianci shinobi. Spolu s ostatními chycenými jinchuuriki mu byly upraveny oči; do jednoho oka Kabuto implantoval Sharingan, do druhého Rinnegan kvůli výhodě propojení pohledů a větší síle.
Jinchuuriki byli později probuzeni pro bitvu s Narutem a Killer Beem. Yagura svými schopnostmi, které mu zůstaly, podporoval ostatní a vytvářel s nimi kombinované útoky na žijící jinchuuriki. Brzy se však do boje přidal i Hatake Kakashi a Maito Gai.
Díky sdílení chakry s Čtyřocasým byl Naruto schopný dostat se do povědomí ocasého démona a se všemi démony i jejich nositeli se setkat. Yagura ho tehdy přivítal a poděkoval mu za pomoc. Naruta však šokoval Yagurův vzhled, rozbrečel se lítostí nad smrtí dítěte, ačkoliv se Yagura bránil, že byl i Mizukage. Poté sám sebe představil stejně jako ostatní jinchuuriki a démoni.
Po uvolnění démonů ze sochy byla všechna těla jinchuuriki posbírána Beem a Osmiocasý je držel ve svých chapadlech. Po zrušení techniky Edo Tensei všechny duše opustily již mrtvá těla.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNa konci Čtvrté shinobi války byl ještě jednou vzkříšen spolu s ostatními Kage Seninem šesti cest, aby přivolali bývalý Tým 7 z Kaguyiny dimenze.

Popis

Yagura vystupoval velmi diplomaticky, uvážlivě a formálně, choval se klidně a reprezentativně.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPřesto se nechal strhnout situací, jak je vidět při Narutově záměně jeho věku nebo otázce o líbání Sasukeho.
yondaime mizukage ....Byl zřejmě hrdý na to, že je Mizukage a z jeho vlídného, přátelského chování je možné, že jeho vedení vesnice nikdy plně nenáleželo jemu. Jisté je však to, že opovrhoval zrádci a neměl s nimi žádné slitování.
Yagura vypadal mladě, až téměř dětsky, ale byl dospělým mužem se světlými střapatými vlasy a fialovýma očima. Jeho jizva přes levé oko je možná odkazem na Sanbiho a jeho zavřené oko.
Jako shinobi byl velmi silný, jak dokazuje jeho post Kage i absolutní vláda na Sanbim. V anime dokonce bojoval proti dvěma členům Akatsuki a měl navrch. Na zádech nosil douhou černou tyč s květem na konci, kterou používal v boji; vytvářel s ní vodní zrcadla. Používal Suiton (vodu) a Fuuton (vítr).
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPři oživení vládl Sharinganem, Rinneganem a mohl přivolávat i zvíře skrze Kuchiyose no Jutsu.

Boruto: Nová generace

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV anime Boruto se překvapivě objevil jeho příbuzný, vnuk jménem Kagura. Díky tomu je možné, že Yagurovo příjmení bylo Karatachi a Yagura měl nějakou blízkou rodinu.

Zajímavosti

Yagura znamená věž.
Jelikož je tradicí vybírat jinchuuriki z řad příbuzných Kage, je možné, že byl nějakým způsobem spřízněný z předchozími vládci Mlžné.
Narodil se 3. dubna, měřil 143 centimetrů a vážil necelých 39 kilogramů. Jeho krevní skupina byla AB. V japonštině ho dabuje Miyu Irino.

Techniky: 

Fūton: Taifūikka (objevilo se pouze v anime)
Chōdan Kōro
Kagenade
Kombinované přivolání

Na článku pracovali: 

Kategorie:

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Vovsik
Vložil Vovsik, Po, 2009-12-07 16:55 | Ninja už: 4006 dní, Příspěvků: 382 | Autor je: Horší než odpad

Ale sanbi se i v manze objevil bez jinchuurikiho, když ho Deidara a Tobi chytili.

Kishimoto si už ale opravdu se*e do huby.

“Orokanaru Otóto yo... kono ore wo korošitakuba, urame! nikume! sošite minikuku ikinobiru ga ii... nigete... nigete... sei ni šigamecuku ga ii. sošite icuka ore to onadži me wo motte, ore no mae ni koi!”

Obrázek uživatele bastik
Vložil bastik, Čt, 2010-01-21 22:30 | Ninja už: 3909 dní, Příspěvků: 12 | Autor je: Prostý občan

Obrázek uživatele Hatake-Sakumo
Vložil Hatake-Sakumo, So, 2009-09-19 18:25 | Ninja už: 3964 dní, Příspěvků: 56 | Autor je: Prostý občan

Obrázek uživatele GGGGG
Vložil GGGGG, Ne, 2009-08-30 19:30 | Ninja už: 4263 dní, Příspěvků: 22 | Autor je: Prostý občan

Hele ale on ma tu jizvu na pravem oku a ne na levem.

Obrázek uživatele Kesko
Vložil Kesko, Pá, 2010-01-22 22:56 | Ninja už: 4612 dní, Příspěvků: 230 | Autor je: Prostý občan

lebo je otoceny k tebe XD

Obrázek uživatele jeremi
Vložil jeremi, Ne, 2009-08-30 20:33 | Ninja už: 3899 dní, Příspěvků: 711 | Autor je: Prostý občan

Yagura má jizvu pod levým okem a Sanbi tady na obrázku má otevřený taky levý oko
edit: aji v manze má Sanbi otevřený jenom levý oko http://www.onemanga.com/Naruto/317/01/

we all make mistakes, let's move on

když máš deštník v prd*li, neotvírej ho
dva kuchaři, jeden host
nikdo neměl dost

Naruto timeline - časová osa událostí v Narutovi (snad se to někomu bude hodit Eye-wink)

Obrázek uživatele NOX
Vložil NOX, Ne, 2009-08-30 18:01 | Ninja už: 4115 dní, Příspěvků: 14 | Autor je: Prostý občan

Obrázek uživatele jeremi
Vložil jeremi, Ne, 2009-08-30 20:03 | Ninja už: 3899 dní, Příspěvků: 711 | Autor je: Prostý občan

we all make mistakes, let's move on

když máš deštník v prd*li, neotvírej ho
dva kuchaři, jeden host
nikdo neměl dost

Naruto timeline - časová osa událostí v Narutovi (snad se to někomu bude hodit Eye-wink)

 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie