manga_preview
Boruto TBV 07

1. Hokage: Senju Hashirama

69-79.jpg

Senju Hashirama (千手柱間), První Hokage (初代火影, Shodai Hokage), byl zakladatel Listové, starší bratr Senju Tobiramy (Druhý Hokage) a dědeček Tsunade (Pátá Hokage) a Nawakiho.

Minulost

Hashirama byl původně vůdce klanu Senju. Pod jeho vedením se klan Senju stal jedním ze dvou nejsilnějších klanů na světe, druhým klanem byl klan Uchiha s kterým Senju soupeřili. Když někdo najal klan Senju, druhá strana si najmula klan Uchiha, což mezi nimi způsobovalo časté bitvy. Nakonec byl z neustálých bojů unavený, Hashirama a jeho klan nabídl Uchihům příměří. Spojil se s Madarovým klanem a spolu s Madarou založili Skrytou Listovou vesnici. Při rozhodování o tom, kdo se stanem vůdcem Listové, vesničané vybrali Hashiramu a ten se stal Prvním Hokagem. Jelikož se obával, že Hashirama bude utlačovat Uchihy, Madara opustil vesnici a napadl Hashiramu. Po jejich bitvě se věřilo, že Madara zemřel a důsledkem jejich boje vzniklo Údolí Konce. Jako připomínku bitvy, byly dvě sochy, Madara a Hashirama, vytesány v Údolí Konce.

Během doby, kdy byl Hashirama Hokage, tak vytvořil svitek plný zakázaných technik a zapečetil ho, aby udržel tyto techniky v bezpečí. Také porazil Kakuza, který byl vyslán Vodopádovou, aby Hashiramu zavraždil. V určitém čase, Hashirama získal kontrolu nad několika Ocasými démony. Rozdělil tyto démony do jiných vesnic, které byly nově vytvořené, aby udržel klid a vyrovnanost sil mezi národy, ale to stejně nezastavilo vypuknutí První světové války ninjů. Když přemýšleli o budoucnosti Listové, tak Hashirama spolu se svým mladším bratrem, Senju Tobiramou, cvičili mladého Sarutobi Hiruzena. Hashirama nakonec zemřel během války, ale předtím předal titul Hokage Tobiramovi.

Po smrti

Někdy po smrti Hashiramy, Orochimaru experimentoval s jeho DNA. Kvůli Hashiramovým jedinečným schopnostem, Orochimaru exhumoval Hokageho tělo a vložil jeho DNA do šedesáti kojenců a doufal, že jednou budou moci tyto děti ovládat Mokuton (Element dřeva). Pouze Yamato jako jediný přežil.

Invaze do Listové

Hashirama a Tobirama byli oživeni Orochimarovou technikou Kuchiyose: Edo Tensei (Přivolání: Reinkarnace do Nečistého světa), aby bojovali s Hiruzenem během invaze. I když si byli plně jistí, co se děje a zarmoucení, že budou bojovat proti svému bývalému studentovi, Hashirama a jeho bratr byli okradeni o svou svobodnou vůli kvůli pečetím Orochimara, jenž je mohl kontrolovat. Hiruzen se rychle rozhodl zabít své dva bývalé učitele a použil Katon: Karyuu Endan (Oheň: Dračí ohnivá střela), který byl však jednoduše zastaven Tobiramovým Suiton: Suijinheki (Voda: Technika vodní zďi), jenž se rychle změnil na útok, který byl však zastaven Hiruzenovou Doton: Doryuuheki (Země: Zemní stěna). Během bitvy, Hashirama ukázal velkou týmovou spolupráci a kombinování útoků se svým bratrem. Také používal svůj Mokuton, což přinutilo Hiruzena přivolat Enmu na pomoc. Zároveň ukázal velké taijutsu dovednosti. Hashiramova duše byla nakonec zapečetěna Hiruzenovým Shiki Fuujin (Pečeť Boha smrti) do jednoho ze Stínových klonů. Stejně dopadl i Tobirama. Předtím, než byla jeho duše zcela odstraněna, Hashirama a jeho bratr se omluvili svému bývalému studentovi za potíže, které způsobily.

Zajímavosti

Jeho tvář na Monumentu Hokagů má stejnou prasklinu na nose, jako jizva Umina Iruky. Náhrdelník, který nosila Tsunade a později Naruto, patřil původně Hashiramovi. Hashiramova tvář spolu s Tobiramovou, Minatovou a znakem Listové se objeví v ohňostroji na konci epizody 129 v Shippuudenu. Hashirama je jeden ze čtyř lidí, kteří plně ovládli Ocasého démona, ostatními jsou Uchiha Madara, Yagura a Killer Bee. Hashiramovým oblíbenými koníčky byly bonsaje a sochy. Jeho oblíbeným protivníkem byl Uchiha Madara. Jeho oblíbené jídlo byla houbová polévka. Oblíbenou větou byla: "Kvetoucí krajina, dokonalá krása beze lsti" (「大地豊饒、天衣無縫」, "Daichi houjou, ten'i muhou"). Měřil 185,1 cm a vážil 74 kg. Význam jména: "Sen" = tisíc, "ju" = ruce a "Hashirama"= prostor mezi dvěma sloupy.


Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie