manga_preview
Boruto TBV 06

Sarutobi Hiruzen - Sandaime Hokage

Sarutobi Sarutobi je Třetím Hokagem, a tedy vůdcem, v Listové vesnici, vlastním jménem se jmenuje Sarutobi Hiruzen. Ninja, který získá titul Hokage, je považován za nejsilnějšího ninju v celé vesnici. Sarutobi není většinou oslovován jménem, ale pouze titulem Sandaime Hokage – Třetí hokage. To z toho důvodu, že je třetím člověkem, který tento titul získal (celkem je zatím pět Hokagů). Jeho obličej je vyobrazen jako třeí v sousoší v Listové vesnici. Ze začátku příběhu byli Sarutobi a Umino Iruka jediní, kteří měli v oblibě Naruta. Říká se, že byl nejsilnější ze všech Hokagů, a proto ho také nazývali Profesor (Purofessaa) nebo také Bůh ninjů ( Shinobi no Kami).Sarutobi Sarutobi jako zbraň používá přivolaného opičího krále Enmu, který se promění na diamantovou tyč Kongou Nyoi.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhSarutobi ovládal neuvěřitelný počet technik (jutsu), které se naučil v průběhu mnoha let, kdy vládl Listové. Říká se, že znal úplně všechna jutsu z Listové. Jeho síla ale s věkem klesala, a tak v boji s jeho bývalým studentem Orochimarem prohrál a zemřel. Stalo se tak při invazi do Listové vedenou právě Orochimarem. Sarutobi měl také výčitky svědomí, že svého studenta nezastavil, když k tomu měl možnost. K porážce Sarutobiho také přispělo to, že Orochimaru přivolal na svou stranu Prvního a Druhého Hokageho, což Sarutobi těžce nesl. Sarutobimu zbyla jediná možnost, a to obětovat svůj život, a tak zaklít Orochimarovy ruce, aby nemohl používat jutsu. Sarutobi team

Zajímavosti

Opice jsou v Japonsku považovány za symbol moudrosti. Slovo Hokage je složeno ze dvou slov. Ze slova „Ho“, které znamená oheň, a slova „Kage“, které znamená stín. Mnoho Sarutobiho vlastností je čerpáno z klasiky čínské literatury, z díla „Cesta na západ“. Kishimoto Masashi nejdříve chtěl udělat Třetího Hokageho jako psa, ale pak si uvědomil, že by to bylo příliš podivné. Sarutobiho oblíbené jídlo jsou sardinky a chaluhy. Nesnáší nakládanou zeleninu. Mezi jeho koníčky patří konverzace s mladými dívkami a jeho oblíbená hláška je „Absolutní pravda“. Sarutobi má také podobnou úchylku jako Jiraiya. S oblibou šmíruje, ale je při tom mnohem diskrétnější než Jiraiya. Začátek hudby, když se objeví Sarutobi, připomíná písničku Bark at the Moon od Ozzy Osbourna.the third hokage.jpg

Sarutobi se narodil 8. února a na začátku je mu 69 let. Má šedé oči a bílé vlasy (původně hnědé). Měří 163,1 cm a váží 50,6 kg. Vnukem Sarutobiho je Konohamaru.

Překlad jména

Jméno Sarutobi znamená „skákat jako opice“ (Sarutobi umí přivolat pomocí Kuchiyose no Jutsu opici). Jeho jméno se inspirováno slavným ninjou z japonské literatury Sarutobi Sasukem. Po čase se potvrdily spekulace, že je nějak příbuzný se Sarutobi Asumou - ano, Asuma je jeho syn.

Techniky

Toumegane no Jutsu (technika teleskop)
Shiki Fuujin (pečeť démona smrti)
Kage Bunshin no Jutsu (stínový klon)
Kuchiyose no Jutsu (přivolávací technika – opice Enma)
Doton: Doryuuheki (země, půdní stěna)
Katon: Karyuu Endan (oheň: střela draka ohně)
Shuriken Kage Bunshin no Jutsu (stínový klon shurikenu)
Doton: Doryuu Taiga (země, řeka bláta)
Katon: Karyuudan (oheň, raketa draka ohně)
Doton: Doryuudan (země, střela draka země)
Kawara Shuriken (shuriken ze střešních tašek)

 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie