manga_preview
Tlumočení B. 26

Kyuubi - Devítiocasý démon

kyuubi_by_maplefur.png

!Varování! - článek Může obsahovat informace z aktuálního děje (Spoiler).
Kyuubi, celým označenímKyuubi no Youko (九尾の妖狐), vlastním jménem Kurama (九喇嘛), je nejsilnější ze všech Bijuu (Ocasých démonů). Má ocasy, kterými může snadno ničit lesy, vyvolávat tsunami a drtit hory. Když Kyuubi napadl Listovou, tak Namikaze Minato, Čtvrtý Hokage, obětoval svůj život, když Kyuubiho zastavil a zapečetil v malém dítěti, Uzumaki Narutovi.

Kyuubi a Naruto

Když je Narutovo tělo zraněno, tak Kyuubiho moc ho začne velmi rychle uzdravovat. Také, když Naruto prožívá nějáký velmi emocionální zážitek, tak síla Kyuubiho začne unikat ven a Naruto se začne chovat velmi agresivně a nekontrolovatelně. Zprvu ovládá Naruto trochu schopnost čerpat z Kyuubiho jeho Chakru, ale Sannin Jiraiya naučil Naruta, jak se dostat hluboko do sebe a přesvědčit Kyuubiho, aby mu dal extra Chakru bude-li to nutné. Toto velké množství Čakry také dovoluje Narutovi provádět velké množství Kage Bunshin (Stínových klonů) a přivolat Žabího šéfa Gamabuntu.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNaruto Kyuubimu slíbil, že mu pomůže zbavit se své nenávisti. Během války ninjů sledoval Kyuubi počínání Naruta a když se Naruto pokusil zachránit čtyř ocasého démona, uvěřil i Kyuubi, že to myslí vážně. Naruto ho uznal jako svého rovnocenného partnera a nikoli jen běsnícím monstrem. Aby Naruto svá slova a důvěru v Kyuubiho dokázal, poprvé za 570 kapitol Naruto vypustil Kyuubiho, tedy pardon, Kuramu naplno.

Osobnost

Kyuubi je velmi inteligentní a má sarkastickou osobnost. Kromě toho má odlišnou hrdost, když Naruto v Shippuudenu nepřijmul jednou jeho sílu, tak se zdál naštvaný. Kyuubi se za každou cenu snaží zachránit svůj život a vždy, když je Naruto ve velmi velkém nebezpečí, tak mu propůjčí svojí Čakru. Ale je jasné, že pokud by Naruto neposlouchal jeho příkazy, tak je ochoten i Naruta zranit. I když se snaží Narutovi v nebezpečných situacích pomoci, tak ho svou velkou silou zraňuje, když se Naruto promění a má čtyři ocasy.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKyuubiho zášť nepocházela z jeho nitra, ale z nenávistného chování od lidí, kteří se ho za jeho existenci pokoušeli polapit a přistupovali k němu jako k bestii. Kyuubi tak zapškl a zahořkl a odmítal důvěřovat lidem.

Životopis

Zločinecká organizace Akatsuki ukázala zájem o Kyuubiho v Narutovi, protože chtějí použít Kyuubiho ke svým vlastním cílům, ale dosud se jim Kyuubiho získat nepodařilo. Osoby, které v sobě mají Ocasé démony se nazývají Jinchuuriki (Doslova "Síla lidské oběti"). Pokud Akatsuki získají Kyuubiho, tak Čtvrtý položil svůj život zřejmě zbytečně.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhVšech 9 démonů vzniklo rozdělením jednoho, desetiocasého démona.Rozdělení provedl kdysi dávno Rikudou Sennin (Poustevník šesti cest)

naruto a kyubiKyuubi se v Shippuudenu pokoušel třikrát o útěk. Poprvé, když Naruto bojuje proti Orochimaru, tak Narutovi narostou celkem čtyři ocasy, kdyby Yamato Naruta nevrátil do původního stavu, tak by se objevovaly další ocasy a Kyuubi by pravděpodobně uprchl. Podruhé je to při setkání se Sasukem, když Kyuubi nabízí Narutovi svou sílu a chce po něm, aby uvolnil pečet, která ho uvnitř Naruta drží, ale tento plán selhal, protože se uvnitř Naruta objevil Sasuke a Narutovu touhu potlačil. Během Narutova tréninku, když vytvářel Fuuton: Rasen Shuriken (Vítr: Rotující Shuriken), Kyuubiho Chakra se uvolnila do jednoho z klonů. Není známo, proč to Kyuubi udělal, ale zřejmě se pokusil o útěk takto.

Ve fillerech s Chrámem Ohně, Naruto, Sakura, Sai a Yamato jsou vysláni na misi, aby prošetřili záhadné vykrádání hrobek Dvanácti Strážných ninjů. Zatímco probíhá vyšetřování, tak Naruto se setká s mladým mnichem jménem Sora. V průběhu filleru je ukázano, že Sora má v sobě zbytky Kyuubiho Chakry a je Pseudo-Jinchuuriki schopný vytvářet démoní plášt podobně jako Naruto.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhMinato zapečetil Kyuubiho Chakru na dvě poloviny. Jednu polovinu do Naruta a Naruto k ní má přístup a druhou polovinu do svitku, který se dá uvolnit jen žabím klíčem, který vlastní Jiraiya.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhTaké se zdá, že Kyuubi odmítá Fukasaku, když se snaží sloučit s Narutem během jeho tréninku Senjutsu. Dá se předpokládat, že Kyuubi nechce Fukasaku přijmout, protože chce, aby se Naruto spoléhal pouze na jeho Chakru.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV kapitole 571 prvně došlo ke kompletnímu odpečetění a Naruto vypustil Kyuubiho naplno

Kyuubi

Aktivita v Narutovi

Vzhledem k tomu, že je Naruto Jinchuuriki, tak má zrychlené uzdravování, bezkonkurenční vytrvalost a rychlost, velkou sílu a přístup k neomezené Čakře Kyuubiho. Tato démoní čakra umožnuje Narutovi vytvářet velké množství klonů a pomáhá mu při jeho Kuchiyose no Jutsu (Přivolávací technika). Naruto je schopen přivolat Gamabuntu, což je obvykle možné na úrovni Jounina/Kageho a vyžaduje to velké množství Čakry, podle toho, jaké stvoření se přivolává.

Naruto obvykle dostává tuto velkou čakru při velmi emociálních nebo život ohrožujících situacích. Po Jiraiyově tréninku, Naruto se naučí vstoupit do vlastního podvědomí (Které vypadá jako stoka) a požaduje Kyuubiho Chakru jako "nájemné". Kyuubi mu jí dá, protože je pobaven Narutovou statečností a ví, že zemře-li Naruto, tak on také.

Pečeť

Po Narutově dlouhém tréninku s Jiraiyou, Naruto se proměňuje a narostou mu čtyři ocasy. Jiraiya zmiňuje, že pečeť možná začíná slábnout, protože více síly uniká z Kyuubiho do Naruta, který se mnohem často proměňuje, než v první části příběhu. I sebemenší frustrace u Naruta vyvolá únik Kyuubiho Čakry.

Překlad a význam jména

Kyuubi znamená "Devítiocasý" a Youko znamená "Kouzelná liška".

Kurama: 九 (devět) 喇嘛 (láma) - láma = nejvyšší představený buddhistického učení

Zajímavosti

Přestože je jedním z Bijuu, Kyuubi může být ovládán několika jedinci, Prvním Hokagem a někým z klanu Uchiha, ale člen musí mít Mangekyou Sharingan. Tento silný Mangekyou Sharingan ovládal Uchiha Madara, který ovládl Kyuubiho a poslal ho zaútočit na Listovou, což bylo kolem času, kdy se měl Naruto narodit. Od této doby nenáviděl Kyuubi Sharingan. Kyuubi pak mluví o Madarovi v budoucnu, když se setká s Uchihou Sasukem, který použil svůj Sharingan a dostal se dovnitř Narutova podvědomí. Také varuje Sasukeho, ať Naruta nezabíjí.

Pokud by jste se chtěli dozvědět něco o Kyuubim z mytologie, tak to naleznete zde.

Techniky

Neomezená zásoba Čakry
Masivní a destruktivní síla

Japonská Mytologie
LEGENDA 9-CHVOSTÉHO DÉMONA
Démon vyzerajúci ako 9-chvostá líška. Má titul "Kráľa chvostých démonov". Silu získava zo svojej Ohnivej pečate. Po 100 rokoch zápasenia s Yamata no Orochim, bol Yamata no Orochi vyčerpaný, ale Kyuubi však mal stále ešte dosť síl.

SITUÁCIA V PRASTAREJ VOJNE 9 BOHOV
4 súboje: 4 výhry – Nekomata, Houkou, Raijuu, Yamata no Orochi

OSUD
Kyuubi pokračoval v zabíjaní ľudí, pokiaľ by nenašiel toho, ktorý ho zobudil. To ale až dovtedy, kým nebol zapečatený. Yamata no Orochi Kyuubimu nepovedal, že ten, kto ho zobudil, bol práve on.

JAPONSKÁ MYTOLOGIA
Kyuubi je najsilnejší (trieda S) chvostý démon v japonskej mytológii. Má červenú srsť. Predstavuje element ohňa. Jeho schopnosti sú úžasné. Vďaka nim nikdy nebol porazený. Jeho chvosty rýchlym krútením vytvárajú uragány. Taktiež jeho srsť môže strieľať ohnivé gule podobné meteoritom. Vo vojne démonov spôsobil niekoľko zranení Houkouovi a Nekamatu skoro zabil, ale ten bol zachránený svojim majstrom, Shinigami (boh Smrti). Yamata no Orochi použil na súboj s Kyuubim Kusanagi, ten však Kyuubi zlomil.

SCHOPNOSTI
Ohnivé útoky, plamenné pazúry
PORADIE V SILE: prvý
PORADIE V CHAKRE: prvý
SYMBOLICKÝ ELEMENT: oheň (boh Ohňa)
PÔVOD: Skrytý oltár bohov v Kobe

originální článek o Bijuu ©2007 Pato9&Dyroness

Na článku pracovali: 

Kategorie: