manga_preview
Samurai 8 07

Hoozuki Mangetsu

Mangetsu hoozuki.jpg

Hoozuki Mangetsu (鬼灯満月) byl členem klanu Hoozuki a jedním ze Sedmi šermířských pánů ze Skryté Mlžné vesnice, taktéž i starším bratrem Hoozuki Suigetsua. Bratři se od útlého věku připravovali na roli Šermířského pána, přičemž počítali, že se jim oběma tuto funkci jednou podaří získat. Díky svému snu dokázali projít mnoho brutálními misemi. Mangetsu se své vytoužené hodnosti dočkal, učil se zacházet se specifickými meči, ovšem později z neznámého důvodu zemřel. Předčasná a nečekaná bratrova smrt Suigetsua zasáhla a otřásla mu jeho snem. Mangetsu nestihl ovládnout všechny meče Pánů.

Kisame o Mangetsuovi hovořil jako o mnohem klidnějším a skromnějším člověku než Suigetsu. Poprvé jsme ho mohli zahlédnout v 522. kapitole mangy a 265. dílu Shippuudenu.
Mangetsu byl považován za jednoho z nejsilnějších shinobi Mlžné, jeho generace Šermířských pánů poté za nejsilnější z celé historie Skryté Mlžné vesnice. Využíval Tiché zabíjení, vodní element a zřejmě během svého používal Hiramekarei, dokázal však ovládnout i Samehadu.
Narodil se 15. února, jeho krevní skupina byla AB, měřil 172 centimetrů a vážil skoro 55 kilogramů. Jeho jméno Mangetsu (満月) znamená úplněk a Hoozuki (鬼灯) démonickou lucernu; odkazující na čínské lampiony nebo zimní třešně, ovoce rovněž připomínající tyto papírové čínské věcičky.
Z klanu Hoozuki pocházel i Gengetsu, Druhý Mizukage.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhMangetsu byl oživen Kabutem ve Čtvrté válce ninjů, ve které bojoval po boku svých někdejších druhů proti Spojeneckým silám shinobi, přesněji proti Kakashiho jednotce. Nakonec byl zapečetěn Třetí divizí. Jeho duše po zrušení Edo Tensei Itachim odešla zpět do posmrtného života.

Mezi Šermířské pány dále patřili: Suikazan Fuguki, Momochi Zabuza, Jinin Akebino, Jinpachi Munashi, Ameyuri Ringo, Biwa Juuzou, Kushimaru Kuriarare, Kurosugi Raiga a Hoshigaki Kisame.

Jméno ve znacích: 
鬼灯満月
Jutsu (nindža techniky): 
Techniky: 

Technika vodní pistole - Mizudeppou no Jutsu
Tiché zabíjení - Sairento Kiringu
Techniky s Hiramekarei

Na článku pracovali: 

Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie