manga_preview
Město beze mne 8

Akimichi Chouji

Chouji Akimichi Chouji (秋道チョウジ) je Genin z Listové a člen Akimichi klanu. Je členem Týmu 10, který vede Sarutobi Asuma. Spolu s ním tvoří Nara Shikamaru a Yamanaka Ino trio Ino-Shika-Chou.

Osobnost

Chouji má rád velice jídlo a stává se velmi naštvaným, když ho někdo nazve tluťochem (Sám říká, že má velké kosti). Nicméně, neskrývá svou touhu po jídle, na svém triku nosí Kanji znak, který znamená "jíst". Jeho neustálý hlad však také obtěžuje jeho týmové partnery, což narušuje týmovou práci nebo plížení. Jídlo může také za to, že Chouji se někdy chová podivně, např. musí sníst poslední kousek masa nebo jiného jídla. Také má zvyk hodně jíst, když je velice naštvaný.

Chouji má velmi silné přátelství se Shikamarem. Oba dva v sebe mají naprostou důvěru, Shikamaru je navíc jeden z mála lidí, kteří znají Choujiho minulost. Shikamaru rozpoznal v Choujim jeho dobré srdce a uznává Choujiho jako opravdu silného. Z tohoto důvodu má Chouji bezpodmínečnou víru v Shikamara a pokud by to bylo nezbytné, klidně by za něj položil svůj život. Jelikož je Chouji velmi milý a starostlivý, tak jeho otec a Asuma to považují za jeho největší sílu.

Život

Malý ChoujiKdyž byl Chouji mladší, tak často hrál hru s názvem "Ninja", což se podobá hře na schovávanou. Jednou však nesměl Chouji hrát, protože se o něm říkalo, že tým ve kterém je Chouji vždy prohraje. Nicméně, jediný, kdo se ho zastal byl Shikamaru, který chtěl, aby Chouji hrál, protože ho potřebovali do počtu hráčů. Nakonec však Chouji hrát nesměl.

Chouji s otcemPozději si Chouji a jeho otec povídají na střeše budovy, Chouji je naštvaný kvůli ostatním dětem, které se k němu chovali hrozně. Jeho otec mu však poví, že jednou najde někoho s kým bude vycházet a stanou se z nich nejlepší přátelé. Brzy poté, Shikamaru vyjde po schodech na střechu a Chouji pozná, že je to ten samý kluk, který se ho předtím zastal. Shikamaru už nehrál hru na ninji, protože to pro něj bylo příliš otravné. Pak pověděl, že se na tu střechu chodí dívat na mraky a nabídl Choujimu, aby se díval s ním. Chouji se cítil šťastný a nabídl Shikamarovi své oblíbené brambůrky. Jelikož byl Shikamaru k Choujimu milý, tak se z nich toho dne stali nejlepší přátelé.

Během časů na akademii, Chouji se často dostával do problémů spolu se svými kamarády: Shikamarem, Kibou, Akamarem a Narutem. Umino Iruka byl jejich třídní učitel a často s nimi ztrácel trpělivost. Iruka těchto pět často napomínal a vyčítal jim, že nemají schopnost dobře koncentrovat Chakru.

Chuuninská zkouška
Chouji vs. ZakuBěhem druhé části Chuuninské zkoušky, Chouji byl ochotný se svým týmem přijít na pomoc Haruno Sakuře a bojovat se Zvučnými Geniny. Nejdříve Chouji ze strachu bojovat nechtěl, ale když ho Zaku Abumi nazval tloušťíkem, Chouji se naštval a pustil se do boje. Chouji bojoval proti Zvučným Geninům, jak mohl, ale nebyl schopný se svým týmem vyhrát. Jejich boj však získal čas Uchihovi Sasukemu, který se probudil s Prokletou pečeťí.

V kvalifikaci do třetí části zkoušky, Chouji byl nejistý, protože musel bojovat, ale Asuma mu slíbil, že ho pozve na jídlo, pokud vyhraje a zasáhne, pokud bude Chouji v nebezpečí. Choujiho soupeřem byl Dosu Kinuta. Na začátku zápasu ho nazvala Ino tluťochem, takže se Chouji naštval, což se mu hodilo do boje. Chouji používal svůj Nikudan Sensha (Masový tank), ale zasekl se do zďi, když mu Dosu uskočil. Chouji se tak nemohl bránit. Dosu poslal svůj zvukový útok na Choujiho, který nápor nevydržel a prohrál. Když bylo po kvalifikaci, Asuma pozval Choujiho na jído, jako odměnu za to, že pomůže Shikamarovi s tréninkem. Ale Chouji se příliš přejedl a kvůli poškozenému žaludku strávil nějáký čas v nemocnici. Také později sledoval zápasy Shikamara a Sasukeho, ale během začátku invaze do Listové byl uspán Kabutovým Jutsu.

Sasukeho záchrana
Krátce poté, co se Shikamaru stal Chuuninem, Tým 10 slaví. Zde Asuma řekne Choujimu, že by měl méně jíst a více trénovat. Zatímco byl Chouji z tohoto rozhovoru chvíli v depresi, Shikamaru ho uklidňil.

Když Uchiha Sasuke opustil Listovou, Shikamaru požádal Choujiho, aby se připojil k týmu, který Sasukeho přivede zpět, ale Chouji odmítl. Shikamaru a Uzumaki Naruto tedy začnou jíst Choujiho oblíbené brambůrky před jeho domem. Když zbyde poslední brambůrek, Chouji otevře dveře, aby ho snědl, protože poslední kousek musí být jeho. S tímto trikem, Shikamaru získává Choujiho do týmu na záchranu Sasukeho.

Chouji vs. JiroubouNa začátku mise, Chouji bojoval s členem Zvučné čtyřky, Jiroubem. Jiroubou se ukázal jako silný bojovník, který Choujiho porážel, ale Chouji používal v boji Tři barevné kuličky Akimichi klanu. Nejdříve nechtěl Chouji kuličky používat, Jiroubou však urážel Shikamara jako sobeckého a bezcitného vůdce jeho skupiny, což přesvědčilo Choujiho vzít si všechny tři kuličky. Kuličky zvýšily Choujiho sílu natolik, že byl schopný zabít Jirouba, ale zhroutil se a byl blízko smrti. Tsunadiny lékařské schopnosti a pomoc Nara klanu však Choujiho zachránily a plně zotavily.

Sasuke a Sai
Chouji - ShippuudenChouji se zde po dvou a půl letech objevuje krátce poté, co se Naruto vrátí z úspěšné mise na záchranu Gaary. Stejně jako většina z devítí nováčků, Chouji také dosáhl Chuuninské hodnosti. Také zlepšil své schopnosti, když byl schopný zvětšit různé části svého těla bez velkého soustředěňí. Jeho reakce se rovněž zvýšily, když byl schopný zabránit Saiově útoku na Naruta a Shikamaru.

Později je Chouji v Listové spolu s Týmem Kakashi v restauraci. Zde se Sai lépe seznamoval s ostatními ninji a snažil se s nimi rozvinout přátelství. Sai chtěl nejdříve všem rozdat přezdívky. Sai chtěl nazvat Choujiho tlusťochem, ale na poslední chvíli mu v tom Naruto zabránil, jelikož by se Chouji pořádně naštval.

Hidan a Kakuzu
Asumova smrt Chouji dorazil spolu s Ino k Shikamarovi a Asumovi v jejich boji s členy Akatsuki, Hidanem a Kakuzovi. Vzhledem k tomu, že tito dva se dali na ústup kvůli jejich příchodu, Chouji byl připraven smrtelně zraněného Asumu odnést zpět do Listové, aby tam byl vyléčen. Asuma však věděl, že umírá a řekl svému týmu poslední slova. Choujimu řekl, že má dobré srdce a stará se o své kamarády. Proto by mohl být silnější ninja, než kdokoliv jiný a víc v sebe věřit. Asuma také řekl Choujimu, aby zkusil trochu zhubnout, Chouji řekl, že to může být těžké, ale zkusí to. Chouji pak vzpomíná na časy s Asumou, když byly jeho studenty a Chouji si objednal tolik jídla, které nestačil Asuma vše zaplatit. Při kouření poslední cigarety, Asuma umírá, takže Chouji, Shikamaru a Ino si dají za cíl pomstít ho.

Když ostatní členové Týmu 10 zaměstnávají Hidana a Kakuza, Chouji napadne Kakuza s jeho Nikudan Hari Sensha (Ostnatý masový tank), ale Kakuzu útok přežije. Když Kakuzu pošle své masky do boje na Tým 10, Chouji použije Chou Harite (Dlaňový megastrk) a zaútočí na ně. Jeho pokus je však neúspěšný a Kakuzu je schopný ho zajmout. Na poslední chvíli dorazí Naruto a porazí Kakuza. Když se tým vrací zpět do Listové, tak Chouji řekne Narutovi, že Naruto byl v boji proti Kakuzovi dobrý, ale na úroveň Shikamara ještě nemá.

Peinova invaze
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKdyž začal Pein svou invazi do Listové, Chouji a jeho otec dorazili na pomoc Kakashimu, který s Peinem bojoval. Poté, co proti nim Sféra Deva zahájil protiútok, Chouji a Chouza se snažili s ním bojovat, aby mu Kakashi mohl zasadit konečný úder. Jejich plán však selhal, což vedlo k tomu, že byl Chouza těžce zraněn. Kakashi, který se nemohl pohybovat, poslal Choujiho povědět Tsunade o schopnosti Sféry Devy. Ačkoli si myslel, že je jeho otec mrtvý, Chouji byl nesmírně šťastný, že jeho otec přežil. Vrátil se ke svému otci a zůstal s ním až do zničení Listové. Poté, co byl svědkem toho, jak byl Kakashi přiveden zpět k životu, Chouji uvítal Naruta, když podpíral Shikamara.

Schopnosti

Choujiho nejzřetelnější schopnost je jeho ohromná fyzická síla. Shikamaru zmiňuje, že Chouji má velkou sílu, když zachraňují Sasukeho a to se potvrdilo, když Chouji prorazil otvor do Jiroubova Doton Kekkai: Dorou Doumu (Bariéra zemí: Koule bláta). Bylo také ukázáno, že je dobrý v boji jeden na jednoho, když snadno bojoval s Jiroubem pěstmi.

Techniky Akimichi klanu
Jako člen Akimichi klanu, Chouji zná různá tajná Jutsu, které mu umožňují zvětšit části svého těla z normální velikosti na abnormální, nejčastější technika je právě Nikudan Sensha. Tento útok způsobuje, že se změní do obří rotující koule a může s ní drtit své soupeře.

K tomuto útoku je také možné přidat hroty, aby byl více účinný. V Shippuudenu, Chouji nemusí brát žádné kuličky na to, aby mohl použít Bubun Baika no Jutsu (Technika částečného zvětšení). Také při Nikuda Sensha už na sebe nemusí ovinout kunaie, ale místo toho používá techniku, která umožňí proměnit vlasy do extrémně ostrých hrotů, které pokryjí jeho tělo, podobně jako u Jiraiyova Hari Jizou (Ostnatý ochránce).

Tři barevné kuličky
Tři barevné kuličkyChouji může používat Tři barevné kuličky Akimichi klanu, které značně zvýší jeho sílu, rychlost a vytrvalost na krátkou dobu. Tyto kuličky také spálí jeho tuk na Chakru. Jsou považovány za poslední možnost ninji, protože mají ohromný dopad na tělo. O poslední kuličce se říká, že zvýší sílu až 100krát, než je obvyklé, ale je známo, že je vždy smrtelná. Chouji však přežil účinky díky tomu, že Nara klan poskystl svou zdravotní knížku.

Překlad a význam jména

"Akimichi" znamená "podzimní cesta". "Chou" znamená "motýl" a "ji" znamená "dítě" nebo "láska". Motýli jsou hmyz, kteří mají rádi sladké. Chouji má také rád sladké a po snězení třetí kuličky se mu udělají křídla z Chakry, což bylo vidět při jeho souboji s Jiroubem. Název "Ino", "Shika", "Chou" také znamená "Ino-Shika-Chou", což je vítězná kombinace v Hanafudě (Japonská karetní hra).

Chouji attack

Zajímavosti

Zatímco Ino pravidelně kritizuje Choujiho nadváhu, tak uvádí, že jeho hmotnost je důležitá pro efektivní využívání jeho tajných klanových technik.

Choujiho hodnost je Chuunin. Narodil se 1. května a je mu 16 let. Jeho krevní skupina je B. Měří 172,3 cm a váží 87, 5 kg. Jeho ninja registrační číslo je 012625. Na akademii odmaturoval ve 12 letech, Chuuninem se stal v 14 letech. Spnil 17 D-misí, 13 C-misí, 6 B-misí a 3 A-mise. Jeho oblíbené slovo je "maso" a jeho oblíbený koníček je nakupování brambůrků. Choujiho oblíbené jídlo je Korejské barbeque a brambůrky.

Techniky

Baika no Jutsu (Technika zvětšení)
Bubun Baika no Jutsu (Technika částečného zvětšení)
Chou Baika no Jutsu (Motýlí technika zvětšení)
Chou Harite (Dlaňový megastrk)
Choudan Bakugeki (Odstřelení motýlí ránou)
Mizudan Sensha (Balistické vodní kolo)
Nikudan Hari Sensha (Ostnatý masový tank)
Nikudan Sensha (Masový tank)

 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie