manga_preview
Boruto TBV 10

Akimichi Chouji

chouji av.jpg

Akimichi Chouji (秋道チョウジ) je genin ze Skryté Listové a člen klanu Akimichi. Je také členem Týmu 10, který vede Sarutobi Asuma. Spolu s ním tvoří Nara Shikamaru a Yamanaka Ino proslulé trio Ino-Shika-Chou.

Chouji má velice rád jídlo a dokáže se dost naštvat, když mu někdo řekne, že je tlusťoch (sám tvrdí, že má jen velké kosti). Nicméně vůbec nijak neskrývá svou věčnou touhu po jídle, a dokonce na triku nosí kanji znak, který znamená "jíst". Jeho neustálý hlad však obtěžuje jeho týmové partnery, což narušuje celkovou týmovou práci nebo třeba plížení. Chouji Jídlo může také za to, že se Chouji někdy chová podivně, např. musí sníst poslední kousek masa nebo jiného jídla a nikdo mu ho nesmí čmajznout před nosem. Také má zvyk jíst víc, když je naštvaný nebo nervózní.

Choujiho pojí silné přátelství se Shikamarem, oba dva v sebe mají naprostou důvěru, Shikamaru je navíc jeden z mála lidí, kteří znají Choujiho osamělou minulost. Shikamaru poměrně rychle dokázal rozpoznat Choujiho dobré srdce a svého kamaráda velice uznává, pokládá ho za opravdu silného. Z tohoto důvodu má také Chouji bezpodmínečnou víru v Shikamara, a pokud by to bylo nezbytné, klidně by za něj položil svůj život. Jelikož je Chouji velmi milý a starostlivý, jeho otec Chouza a sensei Asuma to považují za jeho největší sílu.

Život

Malý ChoujiKdyž byl Chouji mladší, často hrál hru s názvem "Ninja", která se podobá hře na schovávanou. Jednou se však stalo, že ho děti nechtěly ke hře přibrat, protože se o něm říkalo, že tým, ve kterém je Chouji, vždy prohraje. Nicméně se ho jako jediný zastal Shikamaru, který chtěl, aby Chouji hrál, protože ho stejně potřebovali do počtu, jeden hráč chyběl. I tak se děti dohodly, že Choujiho neberou. Shikamaru se nakonec rozhodl na celou hru vykašlat.

Chouji s otcemPozději si o tom Chouji povídal se svým otcem na střeše budovy, Chouji byl naštvaný kvůli ostatním dětem, které se k němu chovaly hrozně. Jeho otec mu však pověl, že jednou najde někoho, s kým bude vycházet a stanou se z nich nejlepší přátelé. Brzy poté se tam objevil Shikamaru a Chouji poznal, že se jedná o toho samého kluka, který se ho předtím zastal. Shikamaru nehrál hru na ninji, protože to pro něj prý bylo příliš otravné. Pak jim svěřil, že se na tu střechu chodí dívat na mraky a Choujimu nabídl, aby se díval s ním. Chouji se cítil šťastně a nabídl Shikamarovi své oblíbené brambůrky. Jelikož byl Shikamaru k Choujimu milý, tak se z nich toho dne opravdu stali nejlepší přátelé.

Během let na Akademii se Chouji a Shikamaru často dostávali do problémů spolu se svými dalšími kamarády: Kibou, Akamarem a Narutem. Jejich třídním učitele byl Umino Iruka, který s nimi často ztrácel trpělivost. Iruka těchto pět často napomínal a vyčítal jim, že nemají schopnost dobře koncentrovat chakru.

Chuuninská zkouška
Chouji vs. ZakuBěhem druhé části chuuninské zkoušky byl Chouji spolu se svým týmem ochotný přijít na pomoc Haruno Sakuře a bojovat s geniny ze Zvučné. Vystrašený Chouji zprvu bojovat nechtěl, když ho však Zaku Abumi nazval tloušťíkem, Chouji se naštval a pustil se do boje. Chouji bojoval proti zvučným geninům, jak jen mohl, ale nebyl schopný se svým týmem vyhrát. Jejich boj však získal čas Uchihovi Sasukemu, který se probudil s Prokletou pečetí.

V kvalifikaci do třetí části zkoušky si laskavý Chouji nebyl nejistý, protože musel bojovat, ale Asuma mu slíbil, že ho pozve na jídlo, pokud vyhraje, a případně zasáhne, kdyby se Chouji ocitl v nebezpečí. Choujiho soupeřem byl Dosu Kinuta. Na začátku zápasu ho nazvala Ino tluťochem, takže se Chouji naštval, což se mu hodilo do boje. Používal svůj Nikudan Sensha (Masový tank), ale zasekl se ve zdi, když mu Dosu uskočil. Chouji se tak nemohl bránit. Dosu na chudáka Choujiho poslal svůj zvukový útok, který nápor nevydržel a prohrál. Když bylo po kvalifikaci, Asuma pozval Choujiho na jído i tak - jako odměnu za to, že pomůže Shikamarovi s tréninkem. Jenže Chouji se přejedl a kvůli podrážděnému žaludku strávil nějaký čas v nemocnici. Později sledoval Shikamarův a Sasukeho zápas, ale během začátku invaze do Listové ho Kabuto uspal svojí technikou.

Sasukeho záchrana
Invaze do Listové skončila pohřbem Třetího Hokage a mnoha dalších ninjů. Na pohřbu pak Chouji se Shikamarem vzpomínali, jak je Sandaime honil po škole, když jako obvykle dělali problémy. Chuuninské zkoušky nakonec zdárně absolvoval jen Shikamaru a dostal titul chuunin, což se Tým 10 rozhodl nedlouho poté oslavit. Asuma tu Choujimu řekl, že by měl méně jíst a více trénovat. Choujiho rozhovor trochu vykolejil a Shikamaru ho uklidňoval.

Když Uchiha Sasuke opustil Listovou, Shikamaru požádal Choujiho, aby se připojil k týmu, který Sasukeho přivede zpět domů, ale Chouji odmítl. Shikamaru se ho i tak rozhodl vylákat ven z domu, otevřel sáček Choujiho oblíbených brambůrek a požádal Uzumaki Naruta, aby mu s tím pomohl. Když zbyl už jen jediný, poslední brambůrek, Chouji neodolal a otevřel dveře, aby ho snědl, protože poslední kousek přece musel být jeho. Tímto trikem Shikamaru dostal Choujiho do týmu na záchranu Sasukeho.

Chouji vs. JiroubouNa začátku mise hned jako první Chouji bojoval s členem Zvučné čtyřky, dalším cvalíkem Jiroubem. Jiroubou se ukázal jako silný bojovník, který Choujiho porážel, ale Chouji použil Tři barevné kuličky Akimichi klanu. Nejdříve je nechtěl použít, Jiroubou však urážel Shikamara, mluvil o něm jako o sobeckém a bezcitném vůdci jejich malé skupinky, což Choujiho přesvědčilo, aby si nebezpečné kuličky vzal. Kuličky zvýšily Choujiho sílu natolik, že byl schopný zabít Jirouba, ale zhroutil se a ocitl se na pokraji smrti. Tsunadiny lékařské schopnosti a pomoc Nara klanu nakonec Choujiho zachránily a plně zotavily.

Sasuke a Sai
Chouji - ShippuudenChouji se zde po dvou a půl letech objevuje krátce poté, co se Naruto vrátil z úspěšné mise na záchranu Gaary. Stejně jako většina z devíti nováčků také Chouji dosáhl chuuninské hodnosti. Zlepšil své schopnosti, když byl schopný zvětšit různé části svého těla, aniž by se musel příliš soustředit. Zlepšily se i jeho reakce, mohl zabránit Saiovu útoku na Naruta s Shikamarem. Takto se Chouji a ostatní seznámili se Saiem.

Později jsme mohli zahlédnout Choujiho v Listové spolu s Týmem Kakashi v restauraci. Zde se Sai blíže seznamoval s ostatními ninji a snažil se s nimi navázat přátelství. Sai chtěl nejdříve všem rozdat přezdívky a začal u Choujiho, kterého chtěl označit za tlusťocha, ale na poslední chvíli mu v tom zabránil Naruto, jelikož by se Chouji pořádně naštval.

Hidan a Kakuzu
Asumova smrt Na Listovou a Kyuubiho se konečně zaměřili Akatsuki a začali v Chrámu Ohně, kde přebýval Asumův bývalý druh ve zbrani a kamarád Chiriku. To Asuma nemohl nechat jen tak a spolu s dalšími se s Tsunadiným požehnáním vydali situaci prošetřit. Narazili však na neblaze proslulé Zombie-kombo a Asuma na to šeredně doplatil. Chouji spolu s Ino dorazili Asumovi, Shikamarovi a dalším na pomoc a Hidan s Kakuzu se stáhli.
Vzhledem k tomu, že se tito dva dali na ústup kvůli jejich příchodu, Chouji byl připraven smrtelně zraněného Asumu odnést zpět do Listové, aby ho tam mohli vyléčen. Asuma však věděl, že umírá a raději se snažil svému týmu sdělit svá poslední slova. Choujimu řekl, že má dobré srdce a stará se o své kamarády, proto by mohl být silnější ninja než kdokoliv jiný a měl by v sebe víc věřit. Asuma také Choujimu řekl, aby zkusil trochu zhubnout, načež Chouji odpověděl, že to může být těžké, ale zkusí to. Chouji pak vzpomínal na časy, když byli Asumovými studenty a Chouji si objednal tolik jídla, které nestačil Asuma ani zaplatit. Při kouření poslední cigarety Asuma zemřel. Chouji, Shikamaru a Ino si postupem času dali za cíl pomstít ho.

Utvořili tým spolu s Kakashim a vydali se na nepřítele. Když ostatní členové Týmu 10 zaměstnávali Hidana a Kakuza, Chouji napadl Kakuza s jeho Nikudan Hari Sensha (Ostnatý masový tank), jenže Kakuzu útok přežil. Když Kakuzu poslal své masky do boje, Chouji použil Chou Harite (Dlaňový megastrk) a zaútočil. Jeho pokus byl však neúspěšný a Kakuzu ho mohl snadno zajmout nebo zabít. Na poslední chvíli dorazil Naruto a Kakuza porazil. Při návratu do Listové Chouji Narutovi řekl, byl v boji proti Kakuzovi dobrý, ale na Shikamarovu úroveň ještě nemá.

Peinova invaze
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPři Peinově invazi do Listové Chouji spolu se svým otcem dorazili na pomoc Kakashimu, který s Peinem bojoval. Sféra Deva zahájila protiútok a Chouji s Chouzou se snažili bojovat, aby jí Kakashi mezitím mohl zasadit konečný úder. Jejich plán však selhal, což vedlo k tomu, že byl Chouza velmi těžce zraněn a Chouji si myslel, že je jeho otec mrtvý. Kakashi, který byl zaklíněný v hromadě sutin a nemohl se pohybovat, poslal zoufalého Choujiho k Tsunade, aby jí svěřil informace o schopnosti Sféry Devy, a ta je rozeslala mezi ostatní. Nepřítel však stále nebyl vyřízený, a tak se Kakashi rozhodl ke kroku, který zcela jistě končil jeho smrtí, ale mohl zachránit život Choujimu a mnoha dalším, pokud by Chouji dokázal zprávu Tsunade předat. Když Chouji dorazil k Tsunade, ta mu sdělila, že Chouza není mrtvý. Choujiho radost však zkalila zpráva o Kakashiho smrti.
Chouji se vrátil ke svému otci a zůstal s ním až do Peinova masivního útoku, který skončil fyzickým zničením Listové. Naruto však nepřítele přemohl a Chouji byl nakonec svědkem toho, jak byl Kakashi přiveden zpět k životu. Chouji uvítal Naruta, když podpíral Shikamara.

Setkání pěti Kage
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhListová se postupně dávala zase dohromady, ale Oblačné se mezitím ztratil jinchuuriki a bratr Raikageho v jednom, o což se velkou mírou zasloužil Sasuke, a tak Oblačná požadovala Sasukeho odstranění. Nový Hokage Danzou, který vystřídal Tsunade v kómatu, souhlasil. Když se tuto zprávu dozvěděli i ostatní, Týmy Gai, Asuma i Kurenai odsouhlasily, že Sasuke musí být zastaven. Chouji po tomto rozhodnutí utěšoval zoufalou Ino a mezitím poslouchal Shikamara, který vysvětloval nenávist plodící válku. Spolu s ostatními se Chouji odhodlal Sasukeho zastavit a zabít. Naruto jim však řekl, že někoho na Sasukeho úrovni vůbec nebude snadné porazit.
To Sasuke na Setkání pěti Kage potvrdil, přičemž následně zabil nepohodlného nového Hokageho. Po Setkání vypukla válka s Akatsuki a maskovaným Madarou, takže se Chouji začal připravovat na boje.

Schopnosti

Choujiho největší a nejnápadnější schopností je jeho ohromná fyzická síla. Sám Shikamaru při snaze zachránit Sasukeho zmínil, že Chouji má velkou sílu, a to se i potvrdilo, když Chouji prorazil otvor do Jiroubova Doton Kekkai: Dorou Doumu (Bariéra zemí: Koule bláta). Ukázalo se také, že je dobrý v boji jeden na jednoho, když snadno bojoval s Jiroubem pěstmi.

Techniky Akimichi klanu
Jako člen Akimichi klanu zná Chouji různé tajné techniky, které mu umožňují zvětšit části svého těla z normální velikosti na abnormální, nejčastější technika je právě Nikudan Sensha. Tento útok způsobuje, že se změní do obří rotující koule a může s ní drtit své soupeře.

K tomuto útoku je také možné přidat hroty, aby byl více účinný. V Shippuudenu už Chouji nemusí brát žádné kuličky, aby mohl použít Bubun Baika no Jutsu (Technika částečného zvětšení). Také při Nikudan Sensha už na sebe nemusí navěsit kunaie, ale místo toho používá techniku, která umožňuje proměnit konečky vlasy na extrémně ostré hroty, které pokryjí jeho tělo podobně jako u Jiraiyova Hari Jizou (Ostnatý ochránce).

Tři barevné kuličky
Tři barevné kuličkyChouji může používat Tři barevné kuličky Akimichi klanu, které značně zvýší jeho sílu, rychlost a vytrvalost na krátkou dobu. Tyto kuličky spalují tuk na chakru, proto Chouji při jejich použití tolik zhubl. Jsou považovány za poslední možnost ninji, protože mají katastrofální dopad na tělo. O poslední kuličce se říká, že zvýší sílu až 100krát, než je obvyklé, ale ví se, že je taky smrtelná. Shikamaru doufal, že Chouji poslední kuličku nepoužije, ale mýlil se. Naštěstí Chouji přežil smrtelné účinky kuličky díky kombinaci Tsunadiných léčitelských schopností a výzkumu ve zdravotní knize Nara klanu.

Překlad a význam jména

Akimichi znamená "podzimní cesta". "Chou" znamená "motýl" a "ji" znamená "dítě" nebo "láska". Motýli jsou hmyz, kteří mají rádi sladké. Chouji má také rád sladké a po snězení třetí kuličky se mu udělají křídla z chakry, což bylo vidět při jeho souboji s Jiroubem. Název "Ino", "Shika", "Chou" také znamená "Ino-Shika-Chou", což je vítězná kombinace v Hanafudě (japonská karetní hra).

Zajímavosti

Chouji attackZatímco Ino pravidelně kritizuje Choujiho nadváhu, také uvádí, že jeho hmotnost je důležitá pro efektivní využívání jeho tajných klanových technik.

Choujiho hodnost je chuunin. Narodil se 1. května, na Akademii odmaturoval ve dvanácti letech, chuuninem se stal ve čtrnácti letech a v Shippuudenu je mu šestnáct. Jeho krevní skupina je B. Měří 172,3 cm a váží 87, 5 kg. Jeho ninja registrační číslo je 012625. Splnil 17 D-misí, 13 C-misí, 6 B-misí a 3 A-mise. Jeho oblíbené slovo je "maso" (niku) a jeho oblíbený koníček je nakupování brambůrků. Choujiho oblíbené jídlo je Korejské barbeque a brambůrky. Chouji nerad bojuje, pokud jde však jídlo, to se i klidně popere.

Techniky: 

Doton: Renga no Jutsu
Nikudan Youyou

Na článku pracovali: 
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie