manga_preview
Boruto TBV 09

Temari

temari.jpg

Temari (テマリ) je dcera Čtvrtého Kazekageho a starší sestra Kankura a Gaary. Nosí u sebe vždy velký vějíř, který nosí na zádech. Specializuje se na boj na dálku a je také nadšený analytik bitvy. Bohužel není známo, jak je Temari dobrá při boji zblízka, když přijde o svůj vějíř. Temari se stará o své sourozence, ale je často velmi krutá ke svým protivníkům v bitvě. Temari dává své pocity najevo více než Kankurou, při jednání s Gaarou je z něj méně vystrašená.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhTemari odmaturovala na Ninja akademii ve věku 12 let. V minulosti byla svědkem toho, jak se Gaara přeměnil do Shukaku, což jí šokovalo a zhnusilo se jí to. Vesničtí vůdci Skryté Písečné viděli, jak je jejich vesnice ignorována a špatně se s ní zachází v Zemi Větru, proto chtěli úkazat Feudálnímu pánovi svojí sílu. Z tohoto důvodu Písečná naplánovala invazi do Listové s jejich spojenci Skrytou Zvučnou vesnicí. Písečná nevěděla, že je pouze Zvučná využívá pro své vlastní cíle a to znamenalo jejich konec. Orochimaru zabil Temarina otce a pak se vydával za něj.

Temarin vějířSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV plánu byl na prvním místě Gaara, který měl být použit při invazi a proto on a jeho sourozenci vstoupili do Chuuninské zkoušky, jak jim nařídil jejich mist Baki. Když dorazili do Listové, tak se setkali s jinými Listovými ninji a ti se jich zeptali, co dělají v jejich vesnici. Temari se jim posmívala, za to, že nevědí nic o Chuuninské zkoušce. Pak odešla se svým týmem na Chuuninskou zkoušku. Snadno prošla v Chuuninské zkoušce prvním testem a postoupila do druhého. Vzhledem k tomu, že s ní byl Gaara, tak udělala i druhý test. Když v druhém testu hledali svitky, tak Gaara ukázal svojí moc a zabil Deštné ninji, kteří je napadli. Když Gaarova krvežíznivost začala být větší a větší, tak Temari prosila Gaaru, aby ji poslouchal a uklidnil se. Gaara se nakonec uklidní a Temarin tým dokončí druhý test v rekordním čase.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV kvalifikačních bojích do třetího testu byla Temarina soupeřka TenTen. Temari využívala své větrné útoky a zcela odrážela TenTeniny útoky zbraněmi a naprosto jí porazila. Odhodila omráčenou TenTen, ale Rock Lee jí zachytil a zaútočil na Temari, ale Maito Gai ho zastavil. Temari a její sourozenci vyhráli každý svůj zápas a čekali měsíce na třetí a závěrečné zkoušky.

Shikamaru vs. TemariSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhVe třetím testu byla Temari postavena proti Narovi Shikamaru. Shikamaru vyjádřil svou nespokojenost k boji, protože jeho soupeřem byla žena, ale přesto se s ní utkal. Oba byli skvělí stratégové a ani trochu nebylo jisté kdo vyhraje. Temari zahájila řadu větrných útoků a Shikamaru se jí pokoušel zachytit svým stínem. Shikamaru nakonec Temari dostal svým stínem. Ačkoli ji Shikamaru dostal, tak zápas vzdal, protože byl téměř bez Chakry.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKdyž byla konečně zahájena invaze, tak Temari a Kankurou přenesli zraněného Gaaru mimo Listovou, aby se mohl transformovat. Sasuke je pronásledoval a Temari zůstala s Gaarou a sledovala, jak se proměnil do Shukaku. Byla překvapená když viděla Uzumakiho Naruta, jak rovnoměrně bojuje se Shukaku s pomocí Gamabunty, kterého přivolal. Naruto chtěl silně chránit své přátele a porazil Gaaru. Kankurou a Gaara již byli vyčerpáni a tak se všichni tři dali na útěk. Bez Gaary Orochimarova invaze selhala a Písečná ustoupila. V následujících týdnech přistoupila Písečná na podmínky Listové a opět se stali jejich spojenci. Díky spojenectví pomáhala Písečná při odchodu Uchihy Sasukeho, který se vydal hledat Orochimaru, aby získal moc.

KamatariSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhTsunade vyslala Geninský tým v čele se Shikamaru, aby přivedli Sasukeho a také požádala Písečnou o pomoc. Když se Listoví Genini dostali do problému se Zvučnou Čtyřkou, tak Temari a její sourozenci dorazili a Temari si vybrala, že půjde na pomoc Shikamarovi. Požádala ho o informace o jejich soupeři Tayuye a když Shikamaru navrhl ústup, tak řekla, že by ji neměl podcenovat. Použila svojí krev a přivolala lasičku Kamatari, která pokácela velkou část lesa a zabila Tayuyu. Shikamaru si uvědomil, že Temari je ještě děsivější než jeho matka a ušklebil se, když mu došlo, že se možná v Temari spletl.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhZatímco Listoví ninjové byli zachráněni před smrtí, tak se jim nepodařilo přivést Sasukeho. Píseční sourozenci se vrátili do Listové se zraněnými ninji z Listové. V nemocnici vyjádřil Shikamaru svoje obavy o své přátele a Temari na něj dorážela pro jeho slabost. Brzy Píseční sourozenci odcházejí a Temari řekne Shikamaru, že když bude potřebovat zase pomoct, tak přijde. Shikamaru se zašklebí a neodpustí si svůj komentář o ženách. Později ve filleru, dostává Shikamaru šanci splatit Temari a Písečné svůj dluh, když jí přichází na pomoc ohledně záležitosti únosu Gaarovy studentky. Tam bojuje Temari se ženou, která má také větrné schopnosti, ale Shikamaru a Temari jí porazí.

[acidfree:23469 size=250]Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV následujících letech složila Temari Chuuninskou zkoušku a povýšila až na Jounina. Během této doby začala sloužit jako kontakt mezi Listovou a Písečnou, když se chystala Chuuninská zkouška a jejím partnerem v Listové byl Shikamaru. Když se dozvěděla, že její mladší bratr Gaara byl zajat Akatsuki, tak se rychle vrátila do Písečné na pomoc. Přišla však pozdě a tak zůstala hlídat vesnici, když Naruto a jeho tým začali sledovat Gaarovy únosce. Když se Kankurou dostatečně zotavil, tak ona a další Píseční ninjové se vydali zachránit Gaaru. Dorazili akorát a viděli Gaaru poté, co ho Chiyo přivedla k životu. Temari byla velmi štastná a později dává sbohem Listovým ninjům, když opouštějí Písečnou.

Osobnost

Temari je ze začátku seriálu arogantní a krutá a ráda bojuje. Temari má však někdy starost o druhé. Jak se zdá, tak má Temari také ráda mír, když zpochybnovala, aby byla podniknuta válka s Listovou. O tři roky později, poté co Sasuke odejde z Listové, se Temari stane Jouninem spolu s Kankurem a funguje jako spojení mezi Listovou a Písečnou a pracuje v Listové na přípravách další Chuuninské zkoušky. Podobně jako u Kankura, se i její vztahy s Gaarou zlepší i když si s ním není blízka jako vztah dvou bratrů. Když Akatsuki zajmou Gaaru, tak spěchá zpět do Písečné a když je Kankurou otráven, tak je stále s ním, dokud se neuzdraví.

Když se Temari objeví, tak je její vystupování většinou se Shikamaru. Jako první to je v Chuuninské zkoušce kde proti sobě bojují. Po druhé to je, když jsou Píseční sourozenci vysláni na pomoc Listové při záchraně Sasukeho a Temari si vybere, že půjde na pomoc Shikamarovi, který bojuje s Tayuyou. Po třetí to je, když se Naruto vrátí do Listové a ptá se Shikamaru a Temari, jestli jsou spolu na rande, což oba popřou. Po čtvrté je to ve filmu Naruto: Shippuuden. I když jsou oba přátelé, tak Temari vydí Shikamaru jako zkušeného ninju a tak nechce být poražena a stále zlepšuje svoje schopnosti.

Zajímavosti

[acidfree:40448 size=250]Temari se narodila 23. Srpna a její 19 let. Její krevní skupina je 0. Měří 165 cm a váží 47,9 kg. Její ninja registrační číslo je 53-004. Je Jouninem ve Skryté Písečné vesnici a také dočasně pomáhá jako zkoušející v Chuuninské zkoušce. Na Ninja Akademii odmaturovala ve 12 letech a v 17 se stala Chuuninem. Splnila 9 C-misí, 12 B-misí, 20 A-misí a 1 S-misi. Jídla, která má Temari nejraději, jsou pražené kaštany a zeleninová polévka. Její nejméně oblíbené jídlo je oliheň a chobotnice. Jejím koníčkem je botanika a její oblíbená hláška je "Nabrušte si svoji kamu při západu slunce" (kama = bojová kosa). Temarin otec je Čtvrtý Kazekage. Matka je Karura. Jejím strýcem je Yashamaru. Dále má mladší bratry Kankura a Gaaru.

V epizodě Naruto Shippuuden 75 se na konci ve speciálu objeví logo "Shikamaru Shippuuden" a na logu je znázorněna silueta Shikamaru a Temari, což naznačuje milostný vztah, což je mezi fanoušky velmi rozšířeno, známé a populární a o tomto páru existuje spousta FanFiction a FanArtů.

V japonské verzi anime jí dabuje Romi Paku.

Význam jména

Temari je tradiční klubko motané niti, které se používá k odrážení a driblování. Někteří lidé mávání těmito klubky považují za umění.

Techniky

Dai Kamaitachi
Fuusajin
Kamaitachi
Tatsuno Ooshigoto
Kuchiyose no Jutsu: Kirikiri Mai

 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie