manga_preview
Boruto TBV 09

Kaguya Kimimaro

kimimaro Kaguya Kimimaro (かぐや君麻呂) je pátým členem Zvučné Čtyřky, která se dočasně změnila na Zvučnou Pětku. Původní čtyři členové (Tayuya, Jiroubou, Kidoumaru, Sakon a Ukon, kteří žili v jednom těle) ho byli donuceni přijmout i přes jejich protesty, protože Kimimarovy schopnosti převyšovaly jejich. On byl jediný z klanu Kaguya (かぐや一族 - Kaguya Ichizoku), kdo přežil útok na Skrytou Mlžnou Vesnici. Klan Kaguya měl svou dědičnou vlastnost, díky níž byl schopen manipulovat svými kostmi dle potřeby. Kimimaro byl nejmocnější člen tohoto klanu, proto ho nechali většinu jeho života zavřeného v kleci a ven ho pouštěli jen, když potřebovali, aby bojoval. Na jeho cestě do Skryté Mlžné se setkal se Momochi Zabuzou a Hakem, kteří opouštěli vesnici po neúspěšném převratu.

Kimimaro je vhodný pro boj z blízka. Je schopen regenerovat a tvořit nové kosti, tudíž má nekonečnou zásobu kostí, které může užívat proti protivníkovi. Kimimarova jediná slabá stránka je choroba, kterou trpí (možná tuberkulóza, kvůli jeho krvavému kašli). Než se u něj tato choroba projevila, byl nejvhodnější kandidát na Orochimarova hostitele. Kimimaro je Orochimarovi silně oddán, protože Orochimaru byl jediná osoba, která se o něj starala.

Kimimaro zemřel v boji s Rock Leem a Gaarou. Ačkoli byl schopen odrazit všechny Gaarovy útoky, a dokonce nakonec měl i navrch. Podlehl však své nemoci těsně před tím, než stačil zabít Gaaru nečekaným útokem.

Přestože Kimimaro patřil ke klanu, který miloval zabíjení, vraždy a masakrování, a že byl nejsilnější z tohoto klanu, Kimimaro nebyl zlý a násilnický. On jen neznal vnější svět. A sám ani nevěděl, proč vlastně bojuje, ale jen do té doby než potkal Orochimaru. Stejně jako Uchiha Itachi ani Kimimaro na sobě nedával znát jakékoli pocity, kromě několika momentů v boji s Gaarou.

Kimimaro se narodil 15. června. Když zemřel, tak mu bylo 15 let. Měřil 166,1 cm a vážil 49,8 kg. Byl to genin.

Techniky

Shikotsumyaku (死骨脈) Puls Mrtvých Kostí – dědičná vlastnost
Kimimaro byl zkušený uživatel taijutsu (boj z blízka)

 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie