Web je ve zkušebním provozu. Narazíte-li na chybové hlášení, dejte nám prosím vědět.
Nahlásit chybu
manga_preview
Boruto 24

4. Kazekage: Rasa

yan.png

Rasa (羅砂) byl Čtvrtý Kazekage (四代目風影, Yondaime Kazekage), tedy vůdce Skryté Písečné vesnice a rovněž otcem Temari, Kankura a Gaary a manželem Karury. Ovládal techniku zlatého písku, kterou využíval i v ekonomice vesnice. Poprvé se objevil v 95. kapitole mangy a 50. epizodě základní série anime. Jednalo se o zodpovědného muže, jemuž leželo na srdci blaho jeho vesnice, pro toto blaho byl ochotný se spolčit s kýmkoliv.
Po narození svého druhého syna Rasa nařídil využití jeho oběti pro zapečetění jednoocasého démona Shukaku, viděl totiž Gaaru jako nástroj, který mu může napomoci porazit nepřátele vesnice.

Jeho žena Karura zemřela po Gaarově narození, a proto se o Gaaru staral jeho strýc, ten však nemohl matku i chybějícího milujícího otce nahradit. Rasa se smrti své ženy zatvrdil. Tato celková situace Gaaru psychicky narušila a Kazekage seznal, že se jedná o neúspěšný experiment. Chtěl se však přesvědčit, jak moc syn svého démona ovládá. Písek Shukaku vždy chránil Gaaru před všemi útoky.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV domluvené akci zaútočil Yashamaru na Gaaru, kterého jeho útok a následná smrt rozzuřila, čímž se probudil i Shukaku a Rasa byl nucen démona zastavit pomocí svého zlatého písku.

V anime bylo ukázáno, že Rasa zavinil smrt Pakkury, když ji poslal na misi, ze které už se neměla vrátit.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhBěhem chuuninské zkoušky Skrytá Písečná utvořila spojenectví se Skrytou Zvučnou a naplánovala invazi s cílem zničení Listové. Muž v obleku Kazekageho dorazil na stadion a po čase bylo odhaleno, že se ve skutečnosti jedná o Orochimara v přestrojení. Později byly Písečná a Zvučná nuceny ustoupit ze Země Ohně a přeživší ninjové Písečné se dozvěděli skutečnou pravdu.
Rasu zavraždil Orochimaru a během zkoušek byl již nějaký čas mrtvý. Skutečný Čtvrtý Kazekage totiž s tímto cílem nesouhlasil. Celou dobu se Orochimaru vydával za Kazekageho a manipuloval s Písečnou pro jeho vlastní cíle. Skrytá Písečná se podrobila vůli Listové, navázala s ní mír a později vybrala syna Čtvrtého Kazekageho Gaaru jako Pátého Kazekageho.

Čtvrtá válka shinobi

matkina láskaSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhRasa byl spolu s několika dalšími zemřelými Kage vyvolán Kabutem skrze techniku Edo Tensei, aby bojoval proti Spojeným silám aliance. Díky tomuto oživení se mohl znovu setkat se svým synem a promluvit si o minulosti. Nejdříve si při písečném útoku myslel, že Shukaku stále Gaaru ovládá, ale pak poznal, že pravda je jiná, že se jeho syn stal váženým a oblíbeným Kage, našel si přátele a dokázal v sobě objevit klid. Šokoval Gaaru prohlášením, že ho jeho matka velice milovala a přála mu jen štěstí, i skutečností, že Yashamaru jednal při jeho napadení proti své vůli. Omluvil se synovi, že ho okradl o dětství i lásku rodičů a prohlásil, že nemá právo se vůbec nazývat otcem. Po jeho slovech se Gaara rozplakal a otci odpustil.
Synovo odpuštění zrušilo techniku Edo Tensei a Rasa se mohl znovu vrátit na onen svět. Při opouštění těla poznal, že ho syn překonal a může mu předat vládu nad vesnicí.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhBěhem Čtvrté shinobi války byl přivolán ještě jednou spolu s ostatními Kage Seninem šesti cest, aby přivolali bývalý Tým 7 z Kaguyiny dimenze.

Zajímavosti

- Rasa znamená hedvábný písek nebo také démoní písek.
- Jeho oblíbeným jídlem bylo prý jakékoliv s masem.
- Narodil se 29. března a bylo mu 40 let. Jeho krevní skupina byla A. Měřil 176,5 cm a vážil 64,1 kg. Jeho ninja registrační číslo bylo 28-115.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhJe dědečkem Nary Shikadaie.

Techniky: 

Daisan no Me: Třetí oko
Zlatý písek

Na článku pracovali: 

Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie