manga_preview
Boruto TBV 10

Hodnosti

Sochy Hokagů V manze a anime Naruto se hodnosti ninjů ze Skrytých vesnic dělí na několik skupin. Ne všichni ninjové jsou stejně dobří, jejich hodnost odpovídá tedy jejich zkušenostem, vlastnostem, počtu zvládnutých technik a podobně. Slovo ninja ve starém Japonsku nejprve označovalo špeha. Později se takto ale začali označovat členové speciálních jednotek, které měly za úkol získávat informace, provádět vraždy a špehovat. Ninjové vždy ovládali různá bojová umění.

Učeň

Toto není podstatě hodnost, takto se nazývají libovolné osoby, které vede zkušenější ninja. To může zahrnovat i ty, kteří nejsou v ninja Akademii, a přesto je někdo trénuje. Jedná se například o trénink, kdy Genin (viz níže) Uzumaki Naruto vedl neformální trénink Konohamaru, Udona, a Moegi. Spadá sem i Ebisův trénink Konohamaru v počátečních epizodách, ačkoli jeho trénink je výrazně specializovanější.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhJinak ale i Jounin (viz níže) nebo ninja ještě vyšší pozice může také vzít učně do výuky hodně pokročilejších ninja technik. Jedná se například o trénink, kdy každý z legendárních Sanninů vede jednoho člena týmu 7. Jiraiya vede Naruta, Tsunade vede Sakuru a Orochimaru vede Sasukeho.

Student Akademie

Konohamaru Akademie je místem, kde adepti na ninji začínají svůj trénink. Dokud nesloží závěrečnou zkoušku na Akademii, tak nejsou považováni za ninji. Studenti Akademie podstupují různé praktické zkoušky všech druhů a jsou jim do hlavy vtloukány základy bytí ninjou. Sem patří hlavně použití zbraní (jako jsou kunai a shuriken), zvládání základních ninja technik (např. Henge no Jutsu - technika přeměny, Nawanuke no Jutsu – technika rozvázání lana, Kawarimi no Jutsu – technika přemístění a Bunshin no Jutsu – technika klonování) a dokonce i příprava na ovládání chakry (energie pro provádění ninja technik).

Při úspěšném ukončení studia na Akademii studenti dostanou speciální čelenku se znakem své vesnice. I když se to nazývá čelenka, tak to mnoho postav nosí různě. Přesně se to jmenuje Hitai Ate – ochranná čelenka.

Požadavky pro úspěšné ukončení studia na Akademii se liší od vesnice k vesnici. Ve Skryté Listové je třeba složit konečný test a ovládat základní techniky. Ve Skryté Mlžné vesnici jednou měli jako zkoušku boj na život a na smrt, ale díky nešťastné události, kdy Momochi Zabuza povraždil všechny žáky, kteří měli skládat zkoušku, byl tento způsob zkoušky zrušen.

Genin

Detail na Naruta Genin (doslovně přeloženo „nižší ninja“) je nejnižší úroveň ninji. Mezi Geniny jsou nejvíce vidět rozdíly v dovednostech. Ten, kdo se stane Geninem, začne pracovat pro svou vesnici. Plní různé mise a tím své vesnici (ale i sobě) vydělává peníze. Geninové jsou typicky posíláni na mise typu D, což je hned po E druhá nejnižší. Mise typu D jsou většinou bezpečné mise, skoro vždy to je manuální práce. Velmi zřídka jsou Geninové posláni na C mise, které se už blíží skutečné práci ninji (ale stále jsou téměř bez rizika). Když byl ve Skryté Listové nedostatek ninjů, museli i Geninové plnit mise vyšších úrovní.

Geninové jsou často ve čtyřčlenných skupinkách, tři Geninové a jeden Jounin (jejich mistr). Takto se mají naučit týmovou práci a zvykat si na ninja život. Složení týmů je takové, aby celková síla skupinek byla přibližně stejná. Například Naruto, který prošel s nejhoršími známkami, je v týmu s Sasukem, který měl pro změnu nejlepší známky a se Sakurou, ta měla zase nejlepší písemky. Týmy jsou obvykle tvořeny dvěma kluky a jednou holkou. Týmy se skládají i podle jejich zaměření. Například tým Kurenai (Yuuhi Kurenai, Inuzuka Kiba, Hyuuga Hinata a Aburame Shino) se specializuje na přežití a stopování a tým Gai (Maito Gai, Hyuuga Neji, Rock Lee a Tenten) se specializuje na taijutsu (boj na blízko) a umění se zbraněmi.

Chuunin

Iruka Chuunin (doslovně přeloženo „střední ninja“, čteme „čůnin“) je ninja, který je schopen hlídat a vést jiné ninji. Někteří pracují jako učitelé (třeba jako Umino Iruka) a jiní zase slouží jako vůdcové menších týmů (třeba Nara Shikamaru). Chuuninové jsou typicky posíláni na C nebo B mise.

Aby se Genin stal Chuuninem, tak musí projít přes zkoušku složenou ze tří částí: první část testuje jejich schopnosti shromažďování informací a schopnosti rozhodování (stejně jako jejich celkové pochopení ninja filozofie), druhá část prověří jejich schopnosti při splňování úkolů a schopnost držet směrnic a třetí se skládá z bojů mezi těmi, kteří prošli předchozí dvě části. Třetí část sleduje porota složená z vysoce postavených ninjů, která pak rozhodne o tom, kdo se stane Chuuninem. Nezáleží na tom, kdo vyhraje, ale hodnotí se jejich výkon během bojů. Kdokoliv, kdo se dostane to třetího kola, má možnost stát se Chuuninem.

V minulosti si každá vesnice pořádala svou vlastní Chuuninskou zkoušku. Ale po Třetí válce ninjů všechny vesnice souhlasily, že budou pořádat jedny zkoušky vždy ve vesnici, kterou zvolí. To mělo také přispět ke zlepšení vztahů mezi vesnicemi. Chuuninská zkouška se pořádá dvakrát ročně. Po dosažení hodnosti Chuunin může ninja nosit taktickou vestu obsahující svitky, není to ale povinné.

ANBU

ANBU (doslovně přeloženo „temná strana“, neboli „Černé jednotky“) je zkratkou z Ansatsu Senjutsu Tokushu Butai (čteme „Ansacu sendžucu tokušu butai). Volně přeloženo to znamená „Speciální vraždící a taktická skupina“. Jméno je slovní hříčka, podobně jako v angličtině jsou zkratková slova S.W.A.T. nebo S.H.I.E.L.D., tak zde dva kanji znaky zkrátily celou skupinu znaků a samy o sobě mají význam jiného slova.

ANBU je skupina extrémně nadaných ninjů, kteří dělají atentáty, chrání vesnici před těmi největšími hrozbami, provádějí mise typu S v nepřátelských zemích a podobně. Poznat členy ANBU je jednoduché, nosí zvířecí masky, hlavně kvůli utajení jejich identity. V Narutu téměř všichni ANBU nosí meče. ANBU je organizace, která slouží přímo pro Kage (viz níže). Hatake Kakashi byl dříve také člen ANBU a Uchiha Itachi se stal kapitánem ANBU ve věku 13 let. Morino Ibiki, zkoušející z první části Chuuninské zkoušky, je šéf oddělení pro mučení a výslechy v ANBU v Listové vesnici (Konoha Anbu Goumon/Jinmon Butai).

Jako ostatní ninjové, tak i členové ANBU pracují ve skupinách čtyři. Tři členové ANBU a jeden velitel skupiny. Členové ANBU jsou vybráni z řad Chuuninů a postupně se propracovávají až na kapitána ANBU. Kapitáni jsou obvykle ninjové na úrovni Jounin nebo Tokubetsu Jounin.

Jounin

Kakashi Jounin (doslovně přeloženo „vyšší ninja“, čteme „džónin“) je obecně velmi zkušený ninja se značnými individuálními dovednostmi. Slouží jako velitelé větších týmů a zastávají vyšší pozice. Často jsou posíláni na mise A a zkušený Jounin může být dokonce i poslán na mise typu S (to jsou naprosto nejtěžší mise). Jak již bylo řečeno, tak často vedou tříčlenné týmy Geninů. Mezi Jouniny se také řadí tak zvaní „Tokubetsu Jounin“, což je něco mezi Chuuninem a Jouninem. Tokubetsu Jounin (doslovně přeloženo „specializovaný vyšší ninja“, čteme „tokubecu džónin). Tokubetsu Jouninové jsou podřízeni běžným Jouninům a mistrně ovládají jednu činnost. Příklad Tokubetsu Jounina by mohl být Morino Ibiki. Jeho jedinečnou schopností je kompletně porozumět pochodům lidské mysli a je mistrem výslechu (v této oblasti má hodnost ANBU). Dále třeba i Ebisu je Tokubetsu Jounin, ten se specializuje na činnost elitního učitele.

Kage

Sarutobi Ti, kteří dosáhli titulu Kage (doslovně přeloženo „Stín“), jsou vůdcové pěti nejsilnějších Skrytých vesnic. Kage je obvykle nejsilnější ninja z vesnice. Někdy to však neplatí, například stačí, aby byl nejsilnější v době volby nového Kage. Kage může být ve vesnici pouze jeden. Kage se může vzdát vedení a na své místo pustit někoho jiného, avšak titul Kage mu zůstane. Takto dojde k situaci, kdy jsou dva nebo více Kagů, ale pouze jeden je aktivní. Toto je příklad stavu, kdy byl Čtvrtý i Třetí Hokage současně. Vedení měl vždy pouze jeden, po smrti Čtvrtého se vedení vrátilo zase Třetímu. Kage kontrolují své území, dohlížejí na aktivity jejich vesnic a jsou vůdcové ninja společnosti. Také Uzumaki Naruto se chce stát Hokagem.

Dalším Kagem se často stává rodinný příslušník předchozího Kageho nebo někdo, koho předchozí Kage učil. Například Gaara, který se stal po svém otci dalším Kazekagem, Čtvrtý Hokage, kterého učil student Třetího Hokageho Jiraiya nebo Tsunade, vnučka Prvního Hokageho a bývalá studentka Třetího Hokageho.

Pět nejznámějších Kage má své tituly upraveny podle své vesnice. Jsou to:
Hokage (doslovně přeloženo „Ohnivý stín“) – Kage ze Skryté Listové.
Kazekage (doslovně přeloženo „Větrný stín“) – Kage ze Skryté Písečné.
Mizukage (doslovně přeloženo „Vodní stín“) – Kage ze Skryté Mlžné.
Raikage (doslovně přeloženo „Bleskový stín“) – Kage ze Skryté Oblačné.
Tsuchikage (doslovně přeloženo „Zemský stín“, čteme „cučikage“) – Kage ze Skryté Kamenné.

V anime se představil ještě jeden Kage – Hoshikage (doslovně přeloženo „Hvězdný stín“) – ze Skryté Hvězdné země. Ovšem tento titul není oficiálně uznáván, tento ninja si ho dal sám. Orochimaru], zakladatel a vůdce Skryté Zvučné vesnice, si také říká (nebo je fanoušky označován za) Otokage (doslovně přeloženo „Zvučný Stín“), ale opět to není oficiální titul, protože Skrytá Zvučná vesnice není počítána mezi pět velkých Skrytých vesnic.

Třída S

Do této třídy se dostanou ninjové, kteří mnohonásobně překročí průměrného Jounina a získají tak přímo legendární pozici. Tito ninjové se nazývají S-ninjové. Tato třída ovšem není úřední hodnost, podle papírů jsou to stále Jouninové, někdy to může být i nižší nebo nemusejí mít vůbec žádnou hodnost. Tito ninjové spadají pod nějakou vesnici, jsou to například vůdci vznešených klanů nebo poustevničtí ninjové, kteří jsou oddaní jedné vesnici, ale nejsou pod formální kontrolou (např. Jiraiya). Někteří ninjové této úrovně pomalu zapomínají na svou vesnici a jsou za svým vlastním cílem, to jsou pak hledaní ninjové (viz níže). Ninja organizace zvaná Akatsuki je celá složena z hledaných ninjů třídy S.

Ninjové třídy S jsou velmi ctěni, často oslovováni přezdívkami, které jim spojenci nebo nepřátelé dali. Jedna skupina ninjů, která celá získala toto označení je skupina legendárních Sanninů z Listové: Jiraiya (Gama Sennin – žabí poustevník), Orochimaru a Tsunade (Densetsu no Kamo - legendární smolař). Další ninjové třídy S jsou Čtvrtý Hokage známý jako Konoha no Kiiroi Senkou - Žlutý blesk z Listové a otec Kakashiho Hatake Sakumo známý jako Konoha no Shiroi Kiba- Bílý tesák z Listové.

Vojenská policie v Listové


uchiha.jpg Vojenská policie v Listové (Konoha Keimu Butai) je speciální organizace v Listové, ostatní vesnice mají pravděpodobně také podobné organizace. Vojenská policie se většinou skládala členů klanu Uchiha (klan Uchiha tuto organizaci založil), pak ovšem zbyli pouze Sasuke a Itachi, takže do vojenské policie nyní mohou všichni. Vojenská policie hlídá dodržování práva uvnitř vesnice. Jejich pravomoc je prakticky neomezená, jediné, kdy nemohou zasáhnout, jsou věci pod přímým dohledem Hokageho.

Ztracení ninjové

Zabuza Ztracení ninjové („nukenin“, doslovně přeloženo „ztracení ninja“) jsou ninjové, kteří opustili svou vesnici a jako takoví mohou mít libovolnou hodnost. Tito ninjové jsou považováni za zrádce a jsou hledáni kvůli tomu, že znají různá tajemství ze svých vesnic. Jiné Skryté vesnice mají často zájem koupit tyto informace, protože se pak mohou hodit v bitvách nebo k poznání nových Jutsu (technik). Mezi ztracené ninji patří Orochimaru, všichni členové Akatsuki a Momochi Zabuza.

Někteří ztracení ninjové mají škrábanec přes ochrannou čelenku, toto je hlavně charakteristické pro Akatsuki, kteří to udělali pro symbolické účely. Ochranná čelenka Sasukeho má také škrábanec, ale to bylo způsobeno bojem s Narutem.


Kategorie:

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele PainM8
Vložil PainM8, Ne, 2015-11-29 14:51 | Ninja už: 3118 dní, Příspěvků: 7 | Autor je: Prostý občan

Myslím, že ta policie by tam být neměla, není to nic oficiálního a rozhodně nejsou silnější než S - rankové

Obrázek uživatele kifena
Vložil kifena, So, 2017-12-02 18:25 | Ninja už: 2610 dní, Příspěvků: 19 | Autor je: Recepční v lázních

Ale když už tak se vším všudy ne ?

Obrázek uživatele Vovsik
Vložil Vovsik, Út, 2015-12-01 07:39 | Ninja už: 5531 dní, Příspěvků: 382 | Autor je: Horší než odpad

Oficiální je, jen to není úplně hodnost, ale oddíl ( i když to jsou i ANBU!). Btw., s missing-nin problém nemáš? A není to vzestupně, jednoduché...

Kishimoto si už ale opravdu se*e do huby.

“Orokanaru Otóto yo... kono ore wo korošitakuba, urame! nikume! sošite minikuku ikinobiru ga ii... nigete... nigete... sei ni šigamecuku ga ii. sošite icuka ore to onadži me wo motte, ore no mae ni koi!”

Obrázek uživatele Loan
Vložil Loan, Pá, 2015-08-21 01:36 | Ninja už: 4415 dní, Příspěvků: 67 | Autor je: Obsluha v Ichiraku

Nevíte, jestli v Naruto The Last, jsou Naruto a spol. už jouniny, nebo tak?

Odpověď:

Moje jméno neznamená "půjčka".

Obrázek uživatele --Uzumaki Naruto--
Vložil --Uzumaki Naruto--, Ne, 2019-07-14 15:08 | Ninja už: 1818 dní, Příspěvků: 7 | Autor je: Pěstitel rýže

Ano. V The Last jsou Naruto, Hinata atd... už jouniny (usuzuji podle jedné z posledních epizod v Shippudenu, kde Naruto dělal "testy" na to, aby se mohl stát jouninem)

Idk omegalul

Obrázek uživatele sloot_of_hidden_leaf
Vložil sloot_of_hidden_leaf, Út, 2022-01-18 09:43 | Ninja už: 876 dní, Příspěvků: 1 | Autor je: Prostý občan

NAruto byl z Genina na hokageho, nikdy nebyl chunnin ani jounin

Obrázek uživatele Palantir
Vložil Palantir, Út, 2022-01-18 10:20 | Ninja už: 5239 dní, Příspěvků: 6238 | Autor je: Moderátor, Editor fóra, Uchazeč o ruku Mizukage

To nemôžeš vedieť! Medzi koncom vojny a jeho nástupom do funkcie ubehlo aspoň 12-13 rokov.
Po stratách, čo utrpeli, ho už len pre to nemohli nechať geninom, aby mohol plniť dôležitejšie (a tým pádom finančne lukratívnejšie) misie.

Nové FF: Ďalšie dieťa, Klietka, CSI KONOHA: Sobášny podvod?, Fajka ; aktuálna séria: Krvavá hmla 01 - 03,
ostatné nájdete aj s popismi na - Poviedky značky PALANTIR Smiling Fan-mangy:
To nestihnem; Dnes neumieraj!; Vlasy...

Obrázek uživatele itachi uchiha 21
Vložil itachi uchiha 21, Po, 2020-01-27 23:14 | Ninja už: 1607 dní, Příspěvků: 4 | Autor je: Prostý občan

Ak dobre viem tak naruto je stale genin aj ked je hokage. A v the Last uz boli Neji, Shikamaru, Sakura a Lee jouninovia a ostatny chuninovia okrem Naruta a Sasukeho. Ale niesom si tym isty.

Obrázek uživatele Danieru
Vložil Danieru, Út, 2015-01-20 21:05 | Ninja už: 3485 dní, Příspěvků: 7 | Autor je: Pěstitel rýže

Podle mne je to takhle:
Student akademie
Genin
Chuunin
Tokubetsu Jounin
Jounin
Jōnin Hanchō
Kage

Danieru

Obrázek uživatele Mikaru
Vložil Mikaru, Pá, 2017-08-25 19:17 | Ninja už: 2483 dní, Příspěvků: 1 | Autor je: Prostý občan

Máš to zle, jediné správne sú genin a kage, správne to je takto:
Študent akadémie 忍者学校の学生 (Ninja gakkō no gakusei)
Genin 下忍
Chūnin 中忍
Tokubetsu Jōnin 特別上忍
Jōnin 上忍
Jōnin Hanchō 常任班長
Kage 影
- Hokage 火影
- Kazekage 風影
- Tsuchikage 土影
- Mizukage 水影
- Raikage 雷影

Obrázek uživatele Hagoromo
Vložil Hagoromo, Út, 2014-04-01 20:11 | Ninja už: 3860 dní, Příspěvků: 19 | Autor je: Prostý občan

podle mě jsou úplné hodnosti jen 3: genin, chuunin a jounin; učeň je jakýsi stav, student akademie není zatím ninja-nemůže mít hodnost,ANBU je jednotka,kage je úřad, s třída je jen neoficiální hodnost (vyjádření toho že dotyčný je borec), nukenin může být každý a vojenská policie je taky jednotka; ne??

Obrázek uživatele Oříšek Akiko
Vložil Oříšek Akiko, St, 2014-04-02 16:24 | Ninja už: 5192 dní, Příspěvků: 1086 | Autor je: Pěstitel rýže

Umím si představit ty Příspěvky do diskuze:
Hodnosti
Jednotky
Neoficiální hodnosti
Kým se může stát každý
Stav
Akademici
Chápej, že je výhodnější to dát dohromady, když už se to týká postavení charakteru. Eye-wink
A hlavně...děláš si to moc složité. Prostě hodnost je hodnost, žádný jednotky.

Obrázek uživatele Hagoromo
Vložil Hagoromo, Ne, 2014-04-06 10:20 | Ninja už: 3860 dní, Příspěvků: 19 | Autor je: Prostý občan

ja vim, ale ja mluvim o hodnostech jako takovych, ne o postaveni charakteru a u toho ostatniho jsem vysvetloval, co by to melo byt kdyz ne hodnost

jinak mas pravdu

Obrázek uživatele takekage
Vložil takekage, St, 2014-02-26 23:36 | Ninja už: 3761 dní, Příspěvků: 8 | Autor je: Utírač Udonova nosu

Kage sa má najlepšie Laughing out loud

Obrázek uživatele kifena
Vložil kifena, So, 2017-12-02 18:29 | Ninja už: 2610 dní, Příspěvků: 19 | Autor je: Recepční v lázních

Vždyť Naruto ani nechodí pomalu domu Chcíp

Obrázek uživatele Leon. S. Uchiha
Vložil Leon. S. Uchiha, Čt, 2014-05-29 20:20 | Ninja už: 4236 dní, Příspěvků: 1297 | Autor je: Obsluha v Ichiraku

Tsunade by s tebou nesúhlasila Laughing out loud

Obrázek uživatele Brado
Vložil Brado, Čt, 2014-04-24 21:10 | Ninja už: 3959 dní, Příspěvků: 83 | Autor je: Prostý občan

Praveze to musi byt riadna nuda..

Obrázek uživatele Hagoromo
Vložil Hagoromo, Ne, 2013-11-17 15:28 | Ninja už: 3860 dní, Příspěvků: 19 | Autor je: Prostý občan

nevíte někdo jak se z chuunina může stát jounin?

Obrázek uživatele Oříšek Akiko
Vložil Oříšek Akiko, Ne, 2013-11-17 15:58 | Ninja už: 5192 dní, Příspěvků: 1086 | Autor je: Pěstitel rýže

Kage to musí schválit. Z chuunina na jounina děláš nějaký zkoušky.

Obrázek uživatele Zajo2000
Vložil Zajo2000, Pá, 2013-07-12 23:34 | Ninja už: 3989 dní, Příspěvků: 2 | Autor je: Prostý občan

Podla môjho názoru môžeme aj kakashiho zaradit do triedy S kedze ma prezivku Kopirovaci ninja a je tym vsade znamy.

Obrázek uživatele Narutofanatic135
Vložil Narutofanatic135, Út, 2013-09-24 13:54 | Ninja už: 3923 dní, Příspěvků: 17 | Autor je: Pěstitel rýže

von je vlastne i byvalej ambu takze ANBU taky:D....a neni nahodou iruka taky jounin?

Obrázek uživatele Brado
Vložil Brado, St, 2014-02-19 03:08 | Ninja už: 3959 dní, Příspěvků: 83 | Autor je: Prostý občan

Mam pocit ze ANBU bol iba v anime NIE v mange, Iruka si nezasluzi byt ani chunin, nie to jounin Laughing out loud

Obrázek uživatele Vovsik
Vložil Vovsik, Út, 2013-09-24 13:56 | Ninja už: 5531 dní, Příspěvků: 382 | Autor je: Horší než odpad

Sám jsi to řekl, bývalý člen ANBU, tzn. již ne. A ne, Iruka je chuunin.

Kishimoto si už ale opravdu se*e do huby.

“Orokanaru Otóto yo... kono ore wo korošitakuba, urame! nikume! sošite minikuku ikinobiru ga ii... nigete... nigete... sei ni šigamecuku ga ii. sošite icuka ore to onadži me wo motte, ore no mae ni koi!”

Obrázek uživatele KoFFi
Vložil KoFFi, Po, 2013-07-22 08:14 | Ninja už: 5080 dní, Příspěvků: 250 | Autor je: Prostý občan

Však tam pišou že to neni formalní hodnost Smiling myslim že není pochyb o tom že do této třídy spadá Smiling

^^HALA MADRID!!
 photo novyacute-12.jpg
Proč zrovna spojení těhle dvou? Smiling možna proto že si jsou neskutečně podobní Smiling nenáviděni skoro uplně všemi a přesto jedni z nejlepších Sticking out tongue Laughing out loud
OKO za OKO a svět bude slepý.

Obrázek uživatele Hatesh
Vložil Hatesh, Po, 2013-07-15 15:37 | Ninja už: 4761 dní, Příspěvků: 720 | Autor je: Pěstitel rýže

A pletou si ho s dlouho mrtvým tatíkem. Eye-wink

Obrázek uživatele jirkazagalski02
Vložil jirkazagalski02, So, 2013-03-16 11:15 | Ninja už: 4189 dní, Příspěvků: 51 | Autor je: Recepční v lázních

a také chtěli shikamara do 12 strážných ninjů

Obrázek uživatele Vovsik
Vložil Vovsik, So, 2013-03-16 13:57 | Ninja už: 5531 dní, Příspěvků: 382 | Autor je: Horší než odpad

A můžeš přidat odkazy, jak jsem tě níže žádal?

Kishimoto si už ale opravdu se*e do huby.

“Orokanaru Otóto yo... kono ore wo korošitakuba, urame! nikume! sošite minikuku ikinobiru ga ii... nigete... nigete... sei ni šigamecuku ga ii. sošite icuka ore to onadži me wo motte, ore no mae ni koi!”

Obrázek uživatele Takeru
Vložil Takeru, So, 2013-03-16 14:45 | Ninja už: 5302 dní, Příspěvků: 470 | Autor je: Pěstitel rýže

Klid. Shikamaru nikdy nedostal přímou pozvánku do ANBU, a to, že ho ohnivý daimyo pozval do 12 strážných ninjů je stejně jako téměř celá situace kolem 12cti strážných ninjů jen filler.

Obrázek uživatele katanga
Vložil katanga, So, 2013-03-09 16:39 | Ninja už: 4169 dní, Příspěvků: 14 | Autor je: Pěstitel rýže

Chýba tu jedna hodnosť a to Sanin, tá je pod Hokage (Tsunade bola Sanin a potom sa stala Hokage). Je zaujímavé, že vynikajúci Jouninovia sa nepokúšali dopracovať na tú hodnosť, napr. Kakashi, ten na to má. Smiling

Obrázek uživatele Ríša-kun
Vložil Ríša-kun, Po, 2014-06-30 15:48 | Ninja už: 3919 dní, Příspěvků: 16 | Autor je: Utírač Udonova nosu

sannin sou doslova 3 ninjové takže to není hodnos ale přezdívka pro tsunade orochimara a jirayu新 の 孤独 と 和 カゴ の 煮 物今 歯科 しなる もの