manga_preview
Boruto TBV 10

Karin

karin.png

Karin (香燐) je původně kunoichi ze Skryté Travnaté vesnice a Orochimarova podřízená.
Poprvé se objevila v 347. kapitole mangy a 115. díle Shippuudenu.
Pracovala pro Orochimara, pomáhala mu v jeho experimentech a později hlídala jeho Jižní úkryt. Orochimaru dělal experimenty i na ní samé.
Při kousnutí do některé části jejího těla se dotyčný začne uzdravovat, kousnutí jí však na kůži zůstávají, proto má téměř celé tělo pokryté otisky zubů.
Je velice zamilovaná do Uchihy Sasukeho.

Epizoda 431: Filler z Naruto Shippuuden

V tomto filleru bylo ukázáno Karinino dětství s její matkou, která stejně jako její dcera byla obdařena stejnou léčitelskou schopností. Ve skryté Trávové platily za vyděděnce a nalezence společnosti, která je pro jejich „dluh“ jen využívala v době nelítostných bojů. Karinina matka nakonec zemřela na vyčerpání a ztrátu veškeré chakry, kterou z ní její pacienti vysáli.
Po tomto incidentu bylo rozhodnuto, že Karin nahradí místo své matky a bude v léčení zraněných pokračovat. Skrze strategii Trávové se dostala i na chuuninské zkoušky, kde se poprvé setkala s Uchihou Sasukem (toto lze nalézt i v manze), který ji zachránil před obrovským medvědem. Tehdy na ni udělal nezapomenutelný dojem svým krátkým úsměvem. Karinin tým se pak dále ve zkouškách nedostal.

Život

KarinKarin se po útěku z Trávové dostala do Orochimarových spárů. Její léčitelské schopnosti byli studovány a Kabuto spolu se svým pánem se snažili o jejich replikaci. Setkala se i s Kimimarem a Juugem, nakonec jí Orochimaru dal funkci vedoucího strážného v Severním úkrytu.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV anime Karin Sasukeho, který se přidal k Orochimarovi, nerozeznala a nespojila si ho s oním chlapcem, který ji zachránil na zkouškách v Listové. Oficiálně si byli představeni při odchytu mnoha vězňů, kteří utekli z Východního úkrytů. Tehdy se Karin nadchla pro vůni Sasukeho chakry a rovněž ji překvapilo, když ji mladý Uchiha zachránil před jedním z vězňů.
Karin ve Východním úkrytu dělala i pokusy na Suigetsovi.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPo nástupu k Sasukemu spolu s ostatními vybranými členy vytvořili tým Taka, který měl za cíl zabít Itachiho, a dopomoci tak Sasukemu k jeho pomstě. Přemlouvání Karin k nástupu se však Sasukemu nevedlo zcela podle plánu, protože se ho dívka pokusila svést. Nakonec byli ke Karinině nelibosti přerušeni Suigetsem.
Při pátráním po Itachim narazila Karin na Sakuru, dívky se však ve vesnici zcela minuly, jak obě zakrývaly svoji přítomnost. Karinin výzkum ve vesnici byl narušen Deidarovou explozí, po které se urychleně vydala hledat Sasukeho a pak byla nucena se s celým týmem uchýlit do hostince Koishi kvůli Sasukeho vyčerpanosti. Tým se v hostinci příliš dlouho nezdržel, po Sasukem pátralo několik týmů z Listové v čele s Narutem. Karin rozpárala Sasukeho staré oblečení a využila Juugových ptáků, aby pronásledovatele zmátla.
Při Sasukeho bitvě s Itachim Karin spolu s ostatními dvěma kolegy ze svého týmu a Kisamem dle instrukcí čekala venku.

Tým Taka

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPo Itachiho smrti Sasuke přejmenoval tým Hebi (had) na tým Taka (jestřáb) a začal spolupracovat s Akatsuki na polapení démonů, jelikož jim Tobi slíbil sílu jednoho z bijuu. Celý tým se vydal do Skryté Oblačné chytit osmiocasého démona a jeho nositele Killer Beeho.
Karin boji s osmiocasým většinou jen přihlížela a hlásila polohu démona ostatním. Nakonec však musela uzdravovat Sasukeho. Při využití Amaterasu na osmiocasého byla udeřena jedním z jeho ocasů a Amaterasu se rozhořelo i na jejích zádech, Sasuke byl však schopný černé plameny zastavit.
Karin dokázala při týmovém odpočinku po bitvě odhalit nepřítele, oblačného ninju, který pátral po Killer Beem.

Setkání pěti Kage

KarinSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPo uzdravení celého týmu se Sasuke rozhodl jít do Listové, ale byl zastaven Tobim a nasměrován na Setkání pěti Kage, kterého se zúčastnil Danzou. V Zemi Železa vyčkali na začátek setkání, Zetsu však Kage před Sasukem varoval. Karin při boji Sasukeho se samuraji zjistila, že Sasukeho chakra je nyní ještě temnější, než byla.
Při příchodu Čtvrtého Raikageho byla Karin nucena svoji chakru skrýt, aby ji neobjevil Raikageho senzibil. Ten byl posléze chycen do Sasukeho genjutsu a Karin se opět mohla soustředit na lokalizaci Danzoua. Po boji se Čtvrtým ukázala mladému Uchihovi cestu a rovněž ho ujistila, že Suigetsu a Juugo jsou stále naživu. Sasuke rozhodl nechat je svému osudu a pokračovat za Danzouem, který mezitím rychle setkání opustil, a Sasuke se tak dostal do boje s Pátou Mizukage a Třetím Tsuchikagem. Po Onokiho Jintonu byla přesvědčena, že Sasuke zemřel a rozplakala se. Sasukeho však zachránil Tobi, který se všem čtyřem Kagům (Danzou chyběl) představil jako Madara a vyjevil jim svůj Plán měsíčního oka. Mezitím poslal Sasukeho v bezvědomí do svého časoprostoru a Karin za ním, aby se o něj postarala.

Danzou

KarinSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhTobi se objevil ve svém časoprostoru a nabídl uzdravenému Sasukemu, že může bojovat s Danzouem. Tento boj však nakonec byl složitější, než Sasuke předpokládal a velmi se mu hodila Karinina pomoc v podobě chytrých dedukcí a pečlivé analýzy.
Karin při záhadném Danzouově vyhýbaní se smrtelným zraněním vyloučila chycení Sasukeho i jí do genjutsu či používání klonů. Při odkrytí mnoha Sharinganů na Danzouově paži odhalila přesný čas zavření oka u využití Izanagi.
Nakonec však byla Danzouem polapena a využita jako rukojmí. Přestože věřila, že ji Sasuke zachrání, byla jím jen chladně probodnuta - Sasuke se tak skrze ni zbavil Danzoua.
Tobi Sasukemu řekl, aby se Karin jako znalci všech jejich plánů zbavil. Karin rozechvěle vzpomínala na onoho mladého kluka, který se na ni při chuninských zkouškách usmál a přála si ještě jednou vidět jeho úsměv.
Sasukeho konání přerušila Sakura, která jej přišla zabít, nebyla toho však schopna a Sasuke na ni zaútočil. Zachránil ji Kakashi a nařídil jí, aby Karin vyléčila, protože zná spoustu informací. Se Sasukem se vypořádá sám.
Karin byla po boji mezi Listovou a Sasukem přenesena do Konohy. Cestou seznala, že je Naruto velice hřejivý, přesto má však v sobě temný stín.
V Listové byla vyslýchána Morino Ibikim.

Čtvrtá válka shinobi

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPři výslechu měla Listovou informovat o plánech Akatsuki. Poznala, že i strážní si v sobě nesou cosi z Narutovy vřelosti a lidé v Listové svým způsobem velmi pozitivně září.
Jako vězeň byla zavřena do provizoního vězení, kde se střídavě rozněžňovala a bláznila nad obrázkem Sasukeho jako kamufláž pro nezjištění jejího úkrytu s náčiním k otvírání zámků.
Po útěku z vězení rozeznala ve vesnici Sasukeho chakru a rychle se za ní vydala. Narazila tak na celý bývalý tým a vzkříšeného Orochimara. Nedokázala dlouho vzdorovat a Sasukemu jeho pokus o její vraždu odpustila.
Při vstupu na bitevní pole následovala Orochimara a spolu se Suigetsem dala dohromady zraněnou Tsunade.
Později se vydala k oživenému Desetiocasému, aby pomohla zraněnému Sasukemu; v hysterii, že Sasuke zemře. Dokázala dokonce zničit Tobiho dřevěnou bojující sochu svými vypuštěným pečetících řetězů. Sasukemu však mezitím pomohl Kabuto.
Při spuštění Věčného Tsukuyomi byla chycena do genjutsu.

Sen v genjutsu

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV anime bylo ukázáno, že se jí zdálo, že se Sasuke stal Šestým Hokagem a Listová byla napadena jejími společníky z Trávové. Karin jimi byla chycena a nucena druhé uzdravovat, pomstila se však vůdci tlupy, který mohl i za smrt její matky. Sama se dostala se smrtelného nebezpečí a při příchodu Sasukeho pouze chtěla, aby se na ni usmál.

Po válce

Sakura and KarinPo válce se Karin opět připojila k Orochimarovi a jeho výzkumu, uchýlila se do jednoho z jeho úkrytů.
Stala se Sakuřinou přítelkyní a při jejím porodu jí pomáhala dostat se do jednoho z Orochimarových úkrytů, jelikož Sakura odmítala do poslední chvíle opustit Sasukeho na cestách.

Schopnosti

Její největší předností je jak už bylo zmíněno léčení ostatních za pomoci kousnutí. Dále umí bravurně manipulovat se svojí vlastní chakrou; umí ji zastřít tak, aby ji nikdo neodhalil.
Ovládá i schopnosti senzibilů a může lidi vystopovat dle jejich chakry; tomu se říká Kagura Shingan (神楽心眼) nebo-li Oko v mysli Kagury, kdy dokonce rozpozná i změny v něčím toku chakry. Kagura je typ japonského starého divadelního tance.
Karin je velice chytrá žena schopná dobré analýzy protivníka a jeho slabin.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhBěhem války při velkém emočním zatížení dokázala vyvolat podobné pečetící řetězy jako Kushina; jelikož je rovněž z klanu Uzumaki.

Popis

KarinKarin má světlou pleť, rudé oči i vlasy, které nosí rozpuštěné a na jedné straně velmi neučesané, zatímco na druhé volně splývají.
Velmi nápadné jsou její brýle s tlustými obroučkami, které si většinou sundává při flirtování se Sasukem. V jedné z nožiček těchto brýlí je skrytý nožík.
Nosí světle fialový kabátek převázaný šedým páskem a odhalující pupík, černé kraťasy a tmavé nadkolenky.
Dlouhý rukáv kabátku, chybějící výstřih i dlouhé nohavice jí umožňují ukrývat četné otisky zubů z léčení druhých.
Při včlenění týmu Taka do řad Akatsuki nosila jednu chvíli i jejich charakteristický černý plášť s červenými mráčky.

Zajímavosti

Karinino jméno je složené ze znaků pro „vůni/parfém“ (香) a „fosfor“ (燐). Podle třetího Naruto databooku je jejím koníčkem sbírání parfémů. V jídle miluje Okonomiyaki, naopak nesnáší knedlíčky Gyōza. Ráda by měla možnost opravdově bojovat proti Suigetsovi.
Její oblíbená fráze je „Ženská vášeň může prorazit i skrz kámen.“
Na začátku jí bylo 16 nebo 17 let, přesný věk se neví. Měřila 162 centimetrů a vážila téměř 46 kilogramů. Její krevní skupina je AB. Má narozeniny 20. června. Je stále geninem, jelikož v mládí jednou neprošla zkouškami a dalších se nikdy nezúčastnila.

Na článku pracovali: 
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie