manga_preview
Boruto TBV 04

MANGA SEKCE

Naruto (NARUTO—ナルト—) je japonský populární komiks (manga), jehož autorem (kresby i příběhu) je Kishimoto Masashi. S motivy malého ninji a tématikou liščího démona poprvé Kishimoto přišel v roce 1997 (ačkoli ještě ne v takové podobě, jak příběh známe dnes). Šlo o jednorázovou povídku (pilotní kapitola), která byla publikována v časopise Akamaru jump. První oficiální kapitola vyšla teprve o dva roky později v časopise Weekly Shōnen Jump pod vydavatelstvím Shueisha, kde manga vychází dodnes.

  • Ačkoli si v Akamaru jump „Naruto“ vedl poměrně dobře, a to dokonce i v anketě čtenářů, Kishimoto sám nebyl spokojen. Myslel si, že kresba nestojí za nic a příběh postrádá na zajímavosti. Původně pracoval na manze KARAKURI pro soutěž "Hop Step award", kterou vyhlašuje vydavatelství Shueisha a která je určená amatérům jako možnost ukázat své práce. Mimochodem, tuto soutěž vyhrál. Ale pro pokračování nebyl spokojen s náčrtky, a tak se rozhodl začít pracovat na něčem jiném. Což dalo vzniknout sérii NARUTO.

  • Když Kishimoto formoval původní příběh, listoval si různými shounen manga příběhy v pokusu vytvořit své postavy tak originální, jak jen by to bylo možné. Rozdělení postav do různých týmů pro něho bylo zásadním proto, aby každá skupina měla svůj vlastní styl. Přál si, aby různé postavy mohly být absolutní špičkou v nějaké schopnosti, ale zároveň tím zachovat jejich slabost v jiných směrech.

  • NARUTO se odehrává v „japonském fantasy světě“. Kishimoto stanovil určitá pravidla, která systematicky odkrýval, aby mohl snadněji vyprávět příběh. Když se ho ptali, jak by popsal příběh Naruta, prohlásil, že první část mangy je o tom, jak se postavy navzájem přijímají a dosahují vzájemného uznání. V první části prý také nebyl schopen se soustředit na nějakou „romantickou stránku“. Což v druhé části napravuje, přestože to stále není tak jednoduché.

  • Kishimoto prohlásil, že má přesnou představu o poslední kapitole. O rozložení panelů i o posledním textu, který kdy v bublinách komiksu zazní. Nicméně dodal, že k tomu povede ještě velmi dlouhá cesta, protože: „Stále existuje příliš mnoho věcí, které je třeba vyřešit“.