manga_preview
Boruto 43

Uzumaki Kushina

kushina.jpg

Uzumaki Kushina (うずまきクシナ) byla kunoichi ze Skryté Listové vesnice, původně však pocházela ze Země Vodních vírů a do Listové přišla v dětství. Poprvé se objevila v 382. kapitole mangy a 128. epizodě Shippuudenu.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhJe matkou Uzumakiho Naruta.

Život

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKushina se narodila do známého a ctěného klanu Uzumaki v Zemi Vodních vírů, která však za dob Narutova mládí už neexistovala. V dětství zažila mnoho bojů, proto v sobě živila naději na ukončení válek a vidinu míru. Jako malou ji poslali do Listové, kde nastoupila na Akademii a všem oznámila své přání stát se Hokage.
První setkáníOstatní děti kromě Minata se jí však vysmály a poukazovaly na její rudé vlasy a kulatý obličej, z čehož vznikla její první přezdívka Rajče. Tato přezdívka měla však pouze jepičí život, jelikož Kushina rozhodně nebyla stydlivá, ale naopak spíše dívka od rány, a vysloužila si tak brzy přezdívku novou - Pálivá paprička (Akai Chishio no Habanero).
Brzy po příchodu do Listové byl Kushině oznámen skutečný důvod jejího stěhování; jako člen klanu Uzumaki a navíc nositel speciální chakry se velmi hodila na pozici další schránky ocasého démona Kyuubiho. Ten byl doteď zapečetěný v manželce Prvního Hokageho Mito, která rovněž pocházela z klanu Uzumaki, ale její dlouhý život se chýlil ke konci. Kushinu vyděsila vyhlídka zapečetění monstra do jejího těla, ale Mito se ji snažila uklidnit.

Mito ke Kushině, 500. kapitola mangy:
„Bezpochyb jsme sem byly přivedeny, abychom se staly nádobou pro devítiocasou lišku... Ale předtím než bude moci být liška umístěna, musíme tu nádobu naplnit láskou.“

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKdyž byla Kushina genin, pokusili se ji kvůli její chakře unést Oblační ninjové. Podrobené děvče si cestou vytrhávalo své nenáviděné rudé vlasy a trousilo je na zem ve víře, že ji někdo zachrání. Zachránce se nakonec skutečně objevil a byl jím Namikaze Minato, který si všímal Kushininých vytrhaných vlasů, jelikož její vlasy velmi obdivoval. Po tomto odhalení se Kushina do Minata zamilovala a na své vlasy začala pohlížet jako na rudou nit osudu (unmei no akai ito). Minata si později v dospělosti vzala.
Minato & KushinaKushina vyrostla v krásnou, veselou a silnou ženu ovládající pečetící techniky svého klanu, z nichž některé naučila i svého manžela. Minata velmi podporovala a byla šťastná za jeho jmenování do funkce Hokage. Brzy mladý pár zjistil, že čeká dítě, což jim přineslo ještě více radosti. Během desetiměsíčního těhotenství, které se protáhlo oproti běžnému času kvůli zapečetěnému Kyuubimu, byla v anime Kushina hlídána Minatovým žákem Kakashim. Pár, těšící se na miminko, se rozhodl pojmenovat dítě Naruto po statečné postavě z Jiraiyovy první knihy. Minatův mistr se rozpačitě obou ptal, zda jsou si jisti, načež se mu od Kushiny dostalo odpovědi, že je to krásné jméno. Oba ho dokonce požádali o úlohu kmotra.
Kushina se přátelila se Sasukeho matkou Mikoto a doufala, že Sasuke, který se narodil o chvíli dříve než Naruto, se bude s jejím dítětem jednou rovněž přátelit.
Během těhotenství pečeť svazující Kyuubiho slábla a nejslabší měla být při porodu, proto mu předcházelo mnoho tajných příprav. Kushina vesnici v tichosti opustila a přesunula se na tajné místo střežené ANBU. Minato se při porodu soustředil na udržení pečetě, zatímco Hiruzenova manželka Biwako a lékařka Taiji pomáhaly Kushině. Všichni kromě mladého páru a novorozeně však byli zavražděni maskovaným mužem, který vzal Naruta. Minatovi se podařilo syna získat zpět, ovšem toho maskovaný využil pro zmizení s Kushinou. Z jejího těla vyjmul Kyuubiho, což by bylo pro jiné jinchuuriki smrtelné, ale díky své speciální chakře a odolnosti členů klanu Uzumaki Kushina nezemřela. Minato svoji zesláblou ženu zachránil před útokem zmanipulovaného Kyuubiho a přenesl ji k Narutovi, kde zůstala po dobu, co se snažil jako Hokage ochránit svoji vesnici. Rozzuřený démon ovládaný Sharinganem decimoval okolí.
*mini spoiler* Kushina a Minato....Aby Minato zastavil Kyuubiho, musel nakonec využít Kushininy schopnosti svázání démona chakrou. Kushina se nabídla, že do sebe lišku zapečetí a spolu zemřou. Děkovala Minatovi za šťastný život s ním, ten však navrhl použít pečetící techniky Shiki Fuujin, která by půl Kyuubiho naopak zapečetila do Naruta. To by znamenalo i Minatovu smrt a Narutův osamělý život, mohli by se s ním však jednou v dospělosti setkat. Minato rovněž věřil, že Naruto jednou dokáže využít Kyuubiho chakru a zjistit, kdo byl onen maskovaný muž, s kterým byl nucen bojovat. Po zapečetění poloviny Kyuubiho chakry do sebe se démon zmenšil, na což nedokázala tak rychle zareagovat pouta a liška natáhla tlapu s ostrými drápy ve snaze zabít novorozeně. Oba rodiče si před ně stoupli a dráp probodl je, přičemž se zastavil pár centimetrů od dítěte.
Kushina se snažila říct Narutovi vše, co měla na srdci; aby na sebe dával pozor, dobře jedl, myl se, střežil se před Jiraiyou, a vůbec vyjádřit veškerou lásku, kterou k němu cítila.
V anime se ještě před jejich smrtí objevil Hiruzen a Kushina mu sdělila jméno dítěte spolu s prosbou o postarání se o maličkého.

Čtvrtá válka shinobi

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKushina se znovu se synem setkala v jeho šestnácti letech při tréninku s Killer Beem na Želvím ostrově, kde se Naruto snažil ovládnout Kyuubiho. Během tréninku byl téměř pohlcen Kyuubiho nenávistí, ale poté se před ním objevila Kushina. Naruto nejdříve věřil, že je to nějaká forma Devítiocasého, a proto ji nazval monstrem, za což dostal výchovný políček. Kushina se pak omlouvala za svoji zbrklost, o které doufala, že ji Naruto po ní nezdědil, a použila přitom slovo ttebane (z dattebane; だってばね, obdoba Narutova dattebayo). Narutovi vzápětí došlo, že před ním stojí jeho matka, proto začal dojetím plakat a objal ji. Díky pociťovanému štěstí byl schopný zase získat nad svojí vůlí plnou kontrolu, zatímco Kushina použila Kongo Fusa, aby na chvíli Kyuubiho zkrotila a jim dala šanci si promluvit. Kyuubi byl řetězy překvapen, jelikož skrze chakru poznal Kushinu.

Kushina ke Kyuubimu, 568. kapitola mangy:
„Nemáme jinou možnost, než být spolu. Ty držíš v šachu celý svět a já zase tebe.“

obalka vol.53 pro clanekSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKushina si všimla, že její syn zdědil mnoho gest po ní, zatímco vzhledem je spíše po klidném a rozvážném otci. Naruto pochválil její dlouhé rudé vlasy a přemýšlel, jak by vypadal s typickou barvou vlasů klanu Uzumaki. Kushina svému synovi na jeho popud vyprávěla příběh o ní a jeho otci, o jejím zamilování se i záchranné akci. Řekla mu i další velmi důležitá slova, která si schraňovala pro lidi, kteří pochválí její vlasy; vyznala mu svoji lásku. To Narutovi pomohlo dostat se z Kyuubiho nenávisti i pro časy budoucí. Později synovi pomohla s oddělením Kyuubiho chakry a seznala, že Naruto je silný shinobi.
Kushina neopomněla příběh s napadením Listové ocasým démonem a zapečetěním ho do syna. Omlouvala se Narutovi, že na jeho bedra spolu s Minatem vložili takové břímě. Ten ovšem poznamenal, že věřil v lásku svých rodičů, přestože mu nebyli nablízku, a nikoho z nich neviní. Kushinu jeho slova dojala, a objímajíc svého syna se v slzách rozplynula.

Naruto Movie: Road to Ninja
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKushina se objevila i v Naruto filmu Road to Ninja spolu s Minatem, kde mohl Naruto na chvíli chvíli poznat rodičovskou lásku v běžném životě uspěchaných ninjů.

Jednoduše... Kushina

Kushina..:)Kushina už od dětství projevovala veliký talent a byla obávanou bojovnicí. Ovládala větrnou a vodní podstatu, přičemž se i vyznala v pečetících technikách svého klanu a vládla speciální chakrou. Nade všechno si však cenila svého manžela a hlavně novorozeného syna, do kterého vkládala své naděje. Mrzelo ji, že musela přenechat těžký osud jinchuurikiho svému synovi, ovšem věřila, že si s ním dokáže poradit. Přes veškerou zbrklost se jednalo o krásnou ženu fyzicky i charakterem, která neváhala dát svůj život všanc pro ochranu milovaných.

Zajímavosti

Narodila se 10. července, vážila 47 kilogramů a měřila 165 centimetrů. Její krevní skupina byla B. Zemřela ve věku 24 let. Její registrační číslo: 007310.
Uzumaki znamená spirála. Kushina zřejmě vychází z japonské mytologie; Kushinada-hime byla manželkou boha Susanoo. Susanoo ji zachránil, když ji proměnil ve hřeben, který si vetkl do vlasů a porazil Yamatu no Orochi. Na oplátku si jej princezna vzala v paláci Izumo, který postavil. Minatovo příjmení Namikaze s touto legendou možná souvisí, jelikož znamená vlny a moře, což odkazuje na Susana jakožto boha moří a bouří.
Jejím oblíbeným jídlem byl slaný ramen, naopak neměla ráda kávu a cokoliv hořkého.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhJe jedním z mála jinchuuriki, kteří nezemřeli, když jim byl jejich démon vyjmut.

Na článku pracovali: 

Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie