manga_preview
Samurai 8 05

2. Mizukage: Hōzuki Gengetsu

images.jpg

Hoozuki Gengetsu (鬼灯幻月) byl Druhý Mizukage (Nidaime Mizukage, 二代目水影) Skryté Mlžné vesnice v Zemi Vody a člen klanu Hoozuki stejně jako Suigetsu. Poprvé se objevil v manze číslo 525 a v anime Shippuudenu číslo 267.
Za jeho života byl jeho velkým nepřítelem Druhý Tsuchikage Muu, se kterým se nakonec zabili navzájem. Díky této rivalitě znal i budoucího Třetího Tsuchikageho Oonokiiho, mladého žáka Druhého.
Gengetsu byl velmi žoviální, charismatický a poněkud volnomyšlenkářský typ člověka. Měl velký smysl pro humor. Celkem rychle si oblíbil každého schopného shinobi, aniž by mu záleželo na jeho národním původu; jak ukazuje nadšená reakce na Gaarův písek. Zajímá se o osudy shinobi své vesnice. Někdy je Gengetsu poněkud netrpělivý a horkokrevný, jak bylo ukázáno při debatě nad jeho vousy; sliboval smrt každému, kdo by jen zmínil, jak řídké je má.

Čtvrtá válka shinobi

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhBěhem Čtvrté války ninjů byl vyvolán Druhým Tsuchikagem skrz Kabuta spolu s několika dalšími Kage. Nejdříve si mysleli, že za to může Orochimaru. Jelikož nechtěl útočit na shinobi a zabíjet je, pomáhal jim naopak zjistit jeho styl boje a napovídat jim, jak ho porazit. Při boji používal iluze spolu se svojí obří vyvolanou škeblí.
Gengetsu si velmi užíval otevřeného nepřátelství s Druhým Tsuchikage. Neměl na něm rád jeho sobeckost; zvlášť to bylo vidět při účasti u dialogu Druhého s Třetím Tsuchikage. Muu Oonokiiho varoval o událostech při skončení války a využití zdrojů po rozpadu Aliance.
Druhý Mizukage si velmi oblíbil Gaaru, kterého označoval jako zlaté vejce a odmítl mu pomoci zjistit nevýhody své techniky, aby Gaara musel využít svých schopností a zlepšil se. Zpočátku nechápal údiv vyvolaného Čtvrtého Kazekageho nad tím, že má Gaara přátele - okomentoval to jako běžné pro muže Gaarova věku. Rovněž Gaaru označil za velmi charismatického (člověka, který nemá obočí stejně jako on).
Bojoval i proti starému Třetímu Tsuchikage, na kterého použil svoji techniku vodní pistole.
Gengetsu chtěl shinobi naučit něco nového, chtěl si také potvrdit, že další generace je silnější než ta předchozí. Shinobi museli objevit pravou přivolanou škebli a poradit si i s jeho zmenšujícím se/zvětšujícím tělem, které vybuchovalo. Gaara jej však nakonec přece jen dokázal zapečetit. Při zepečeťování dorazil i Narutův klon a Gengetsu označil jejich duo (klidný Gaara, idiot Naruto) za skvělé. Také byl rád, že si užil tolik zábavy.

Po zapečetění

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhBěhem Čtvrté shinobi války byl přivolán spolu s ostatními Kage Seninem šesti cest, aby přivolali bývalý Tým 7 z Kaguyiny dimenze.

Zajímavosti

Gengetsu se neobjevil na prvním setkání všech Kage, kde se rozhodovalo o rozdělení ocasých démonů; místo ochránce Prvního zaujal budoucí Třetí Mizukage - ten se jako jediný z ochránců stal až Třetím, ne Druhým vůdcem vesnice.
Gengetsu znamená iluzivní měsíc, jde o jev, kdy měsíc září tak jasně, až se zdá, že má po stranách dva zářící body. Gen poukazuje i na genjutsu, tedy iluze, zřejmě kvůli Gengetsovu umění Intonu.

Jutsu (nindža techniky): 
Techniky: 

Inton
Mugen bakuha: Konečná exploze
Suika no Jutsu: Zkapalnění těla
Přeludy
Klon z páry
Mizu Fūsen no Jutsu: Technika vodních bublin
Mizudeppō no Jutsu: Technika vodní pistole

Na článku pracovali: 

Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

PÚSČPSN
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Encyklopedie