manga_preview
Boruto TBV 10

Aburame Shibi

files_1723.jpeg

Aburame Shibi (油女シビ) je otcem Aburame Shina, člen a vůdce klanu Aburame. Stejně jako u Shina i jeho tělo obývají destrukční brouci Kikai, kteří žerou chakru. Shibi na zádech nosí tykev, ale není známo, co v ní nosí, nejspíš další brouky. Je pýchou klanu a nikdy nepodceňuje svého soupeře, i kdyby vypadal sebevíc slabě. Poprvé se objevil v 137. kapitole mangy a 79. díle anime, vystupoval i ve čtvrtém Naruto movie: Ztracená věž a Naruto OVA: Výroční Sportovní Festival v Listové! Někteří mu říkají Gen, třeba Iruka.

Shibi je stejně klidný a stoický jako jeho syn, kterého velmi miluje a chrání. Když byl Shino malý, Shibi se stal poručníkem syna zesnulého Aburame Shikura, Toruneho. Torune a Shino se skamarádili, o něco málo starší Torune byl pro Shina jako starší bratr. Idylku však narušil Danzou, který chtěl v Rootu nějakého uživatele brouků a zaujal ho Shino, proto oslovil jeho otce. Shibi nechtěl svého syna obětovat a odpověděl, že si o tom nejdříve musí promluvit se Třetím Hokagem, jenže Danzou nebyl na žádné kličky zvědavý a prohlásil, že má plnou moc Shina rekrutovat. Než se tak ale stalo, Torune se místo Shina sám dobrovolně přihlásil, protože nechtěl, aby jeho malý kamarád trpěl životem plným smrti a osamění.

Shibi se poprvé ukázal ke konci invaze zvučných ninjů spolčených s písečnými do Listové, tehdy pomáhal svému synovi zbavit se Kankurova jedu, který poraženého Shina ochromil. Později se oba účastnili pohřbu Třetího.
Během Sasukeho útěku z Listové jsme se od Kiby dozvěděli, že Shibi odešel se svým synem někam na misi.
Ve fillerech o Bikouchuu Shino, Hinata, Kiba a Naruto bojovali se členy včelího klanu Kamizuru. Shibi a zbytek klanu Aburame kdysi bojovali proti klanu Kamizuru ze Země Země a drtivě zvítězili.

Pein vs Listová
Aburame proti KonanSpoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhBěhem Peinova útoku na Listovou Shibi bojoval společně se svým synem, Mutou a dalšími členy klany proti Konan. Jejich brouci požírali papír, kterým Konan obalila a dusila několik shinobi, a Katsuyu se je snažila vyléčit. Shibi Shina nabádal, ať dá do boje vše, protože stojí proti silnému nepříteli. V anime se boji věnovalo víc prostoru, nejprve se zdálo, že Aburame dokázali Konan překvapit, ale nakonec chytili jen její papírový klon. Další klony na ně potom zaútočily, a když proti nim Shibi spolu s ostatními poslali své brouky, klony nečekaně vybouchly. Ninjové výbuchům unikli.
Po bojích se Shibi připojil k oslavám Narutova vítězství nad Peinem.

Čtvrtá válka ninjů
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV anime se Shibi účastnil Tsunadiny válečné porady. Během války se Shibi spolu se Suzakem a dalšími plavil na Želvím ostrově, kde měl za úkol hlídat Naruta, který o konfliktu neměl tušení. Když chtěl Naruto opustit chrám, v němž trénoval, Shibi se ho pokusil zastavit s tím, že ho nemohou nechat projít, proto by se měl vrátit zpět do tréninkové místnosti. Pak si mohou promluvit. Naruto nechápal, proč by si nemohli promluvit hned, a tak se toho ujal Iruka.
Iruka se snažil Narutovi nakukat, že na ostrově zrovna našli nové druhy zvířat a musí zjistit, co jsou zač, což si Naruto spojil s tím, že cítil chakru Devítiocasého. Shibiho překvapilo, že byl Naruto schopen vycítit oživlého Kinkaka, protože chrám by měl odizolovat veškerou chakru zvenčí, a rozhodl, že ho za žádnou cenu nesmí pustit ven. Podpořil Irukovu lež a Yamatovo zmizení tím, že potřebují Mokuton ke zvládnutí zvířat. Navíc nenápadně vypustil své brouky Jenže Naruta to ještě víc nabudilo, prošel ven a zjistil, že vypukla válka. Shibi věděl, že jeho kikaichuu na chakru Devítiocasého nestačí, přesto se dál snažil Naruta zastavit a splnit rozkaz vedení. To se nepodařilo.
Shibi válku přežil a po skončení Věčného snu se účastnil velkého pohřbu obětí války v Listové.

Zajímavosti

  • Aburame znamená "olejová žena". Shibi je druh dlaždice a také místo určení, lokace.
  • Shibiho hodnost je jounin. Narodil se 7. září, na začátku mu bylo 39 let, později 43 let. Jeho krevní skupina je A. Měří 181,3 cm a váží 68,9 kg. Jeho ninja registrační číslo je 005480. V japonské verzi anime ho dabuje Kenji Hamada.
  • V druhém databooku se o něm říká, že je známým člověkem a chloubou klanu Aburame. Jeho oblíbenou větou je: "Dokonce i hmyz má duši."
  • Shibi se objevil taky v bonusu v 173. díle Shippuudenu. Starší verze Ino-Shika-Chou ho pozvala na oběd, ale nakonec zapomněli, koho pozvali - vzpomněli si akorát na to, že skutečně někoho pozvali. Na Shibiho dokonce zapomněl i číšník a chudák jounin musel dvě hodiny čekat na svou objednávku. Tahle situace navazuje na Shina, který svým kamarádům často vyčítal, že na něho zapomínají.
Jutsu (nindža techniky): 
Na článku pracovali: 
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie