manga_preview
Boruto TBV 11

Jednoocasý démon: Shukaku

shukaku.png

Jednoocasý démon (Ichibi no Shukaku 一尾の守鶴) Písečný Shukaku (Suna no Shukaku, 砂の守鶴), vlastním jménem jen Shukaku (守鶴), je duch kněze ze Skryté Písečné, který byl vězněn v čajové konvici a také prvním z devíti ocasých démonů. Shukaku byl držen v Písečné vesnici už od vzniku Skryté Písečné vesnice a jeho posledním jinchuurikim se stal Godaime Kazekage Gaara. Umí skvěle ovládat písek. Poprvé se objevil v 134. kapitole mangy a 78. díle první řady anime.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhIchibi se zrodil Hagoromovým rozdělením Juubiho chakry na devět dílů a bylo mu dáno jméno Shukaku. Když Poustevník zestárl a nemohl již déle sloužit jako Juubiho schránka (jinchuuriki), rozdělil Juubiho na ocasé bytosti a vysvětlil jim, že jejich pouto trvá i přes vzdálenost, jež je bude dělit. Vyslovil přání, aby se jednoho dne znovu spojily a nalezly někoho, kdo jim ukáže pravou podstatu jejich síly.
Po Poustevníkově smrti se démoni rozdělili po světě a postupně byli pochytáni shinobi; Shukaku se dostal do držení Skryté Písečné, kde byl postupně předáván z generace na generaci vybraným kandidátům.
Při hledání způsobu, jak vytvořit ninju s velkým množstvím chakry a doslova stvořit nezastavitelný bojový stroj, byl Shukaku na rozkaz Čtvrtého Kazekage zapečetěn do jeho vlastního nenarozeného syna. Předtím byl zapečetěn do mnicha jménem Bunpuku, kterého díky jeho pohledu na svět sám Shukaku přirovnal k Mudrci šesti cest.
Shukaku vs KyuubiGaara žil dlouho v mylné představě, že jej jeho matka Karura nemilovala, a dokonce po porodu proklela celou vesnici jako vyrovnání za svůj hrozný osud. Krátce po porodu zemřela. Gaara měl na svou vesnici vztek, vesničané se ho obávali kvůli jeho ničivé síle ovládat písek. Když vyrostl, naučil se schopnost vynuceného spánku, což umožnilo, aby Shukaku vyšel z jeho těla ven. V této technice Shukaku začne sbírat písek z okolí, aby vytvořil své obří mývalí tělo. Rád se hlasitě projevuje, vyhrožuje a j upovídaný, pravděpodobně výsledek toho, že je často zavřený. Když Gaara tuto techniku použil při boji s Narutem, Naruto spolu s Gamabuntou dokázali Shukaka společnými silami porazit. Na chvíli na sebe dokonce vzali podobu Kyuubiho. Výhodou jim bylo to, že Shukaku nebyl ve své plné formě a nenabyl své celé síly, jinak by bylo velmi těžké ho porazit.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhShukaku a Skrytá písečná :)Akatsuki se snažila získat Shukaku od Gaary pro jejich vlastní cíle. Lidé, kteří mají v sobě ocasého démona se nazývají jinchuuriki, což doslova znamená "síla lidské oběti". Přestože byl Gaara silný, nedokázal porazit Deidaru se Sasorim a byl polapen organizací Akatsuki, která Shukaka v úkrytu v Říční Zemi zapečetila v soše Gedou Mazo.
Ta byla využita ve Čtvrté válce ninjů Tobim, jinak také Maskovaným Madarou, a obrácena proti silám Spojenecké aliance ninjů.
Maskovaný Madara do sebe Shukaka zapečetil, aby se stal jinchuuriki Juubiho, démony se však Alianci podařilo všechny osvobodit a ti ze své vůle zaútočili proti němu. Shukaku spolupracoval s Gaarou. Nakonec je však Madara pochytal a vytvořil z nich nový měsíc. Týmu 7 se podařilo zvrátit pád světa a démony osvobodit.

Zajímavosti

Shukaku: 守 (obrana) 鶴 (jeřáb) - možná podobnost se známým chvatem z karate.
Shukaku by se dal z japonštiny přeložit také jako "opilý".
Shukaku je tanuki (狸) nebo-li psík mývalovitý žijící jen v Japonsku a asijský státech. U nás v České republice se vyskytují také mývalové, kteří jsou zde umělé vysazeni, vyskytují se především v lesích na Šumavě. Lidé si občas Shukaku pletou s jezevcem nebo pandou. Tanuki, stejně jako Kitsune (liška), jsou v japonské mytologii mýtickými tvory. Jedná se o oblíbeného youkaie (strašidlo/ducha).
V Japonsku jsou mývalové známí jako zlovolní, ale mohou i přinášet štěstí. Shukaku má i vazby ve skutečném světě. Jednou z vazeb je pohádka Bunbuku Chagama, ve které je mýval uzavřen v čajové konvici a potom umístěn do hostitele. V Narutovi byl Shukaku také uzavřen v čajové konvici. Druhá vazba je na další pohádku, ve které je mýval, který se vydává za kněze v přestrojení - i v Narutovi bylo řečeno, že Shukaku je duch Písečného kněze.

Obraz jednoocasého démona v japonské mytologii

ShukakuShukaku má podobu mývala se žlutou srstí a modrým tetováním, představujícím jeho titul Boha vzduchu. Žije v poušti Nara, ze všech démonů má nejmenší zásobu chakry a je druhý nejslabší. Nápadná je jeho hravá a prohnaná povaha, taky prý pěkně aktivní sexuální život Laughing out loud Porazil ho mnich z Nary svým magickým uměním a zapečetil ho do čajové konvice.

V dávných bitvách mezi devíti bohy se utkal ve pěti bitvách.
1 výhra: Yonbi no Sokou
3 prohry: Nibi no Nekomata, Sanbi no Isonade, Rokubi no Raijuu
1 útěk: Yamata no Orochi

Jutsu (nindža techniky): 
Na článku pracovali: 

Kategorie: