Web je ve zkušebním provozu. Narazíte-li na chybové hlášení, dejte nám prosím vědět.
Nahlásit chybu
manga_preview
Boruto 24

Jednoocasý démon

shukaku.png

Shukaku, Jednoocasý Shukaku (一尾の守鶴) nebo Písečný Shukaku (砂の守鶴) je duch kněze ze Skryté Písečné, který byl vězněn v čajové konvici. Také je jedním z Bijuu, což jsou starodávní Ocasí démoni. Shukaku byl držen v Písečné vesnici už od vzniku Skryté Písečné vesnice. Umí skvěle ovládat písek

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPři hledání způsobu, jak vytvořit ninju s velkým množstvím chakry a doslova stvořit nezastavitelný bojový stroj, byl Shukaku na rozkaz Čtvrtého Kazekage zapečetěn do jeho vlastního nenarozeného syna. Předtím byl zapečetěn do mnicha jménem Bunpuku, kterého díky jeho pohledu na svět sám Shukaku přirovnal k Mudrci šesti cest.
Když Karura otěhotněla a musela nechat vstoupit Shukaku do svého syna, tak proklela vesnici, za to, co se jí stalo. Když se její syn Gaara narodil, tak v průběhu porodu zemřela. Gaara vyrostl zmatený a měl vztek na svou vesnici, protože se ho vesničané obávali kvůli jeho síle ovládat písek. Když Gaara vyrostl, naučil se schopnost vynuceného spánku, což umožnilo, aby Shukaku vyšel z jeho těla ven. Shukaku začne sbírat písek z okolí, aby vytvořil své obří mývalí tělo. Shukaku se zdá dost hlasitý a upovídaný ve své řeči, pravděpodobně to je výsledek toho, že nebyl příliš často pouštěn na svobodu. Naruto bojuje s Gamabuntou proti Shukaku a společnými silami ho porazí.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhAkatsuki se snažila získat Shukaku od Gaary pro jejich vlastní cíle. Lidé, kteří mají v sobě Ocasého démona se nazývají Jinchuuriki a doslova to znamená "síla lidské oběti". Aby mohl být člověk Jinchuuriki, tak většinou něco obětuje. Pro Naruta to byl jeho otec, který do něj zapečetil Kyuubiho a zemřel. Pro Gaaru to zas byla jeho matka, která zemřela, protože Shukaku vstoupil do Gaary a ona nezvládla přežít porod. Později Akatsuki zajmou Gaaru a vezmou ho do svého úkrytu v Říční Zemi a umístí ho před jejich velkou sochu. Pak provedou Jutsu, které vyjme Shukaku z Gaarova těla. Je také odhaleno, že ten kdo zapečetil Shukaku do Gaary byla Chiyo.

Osobnost

Shukaku je inteligentní, ale také často zmatený jako kdyby se choval jako opilec. Stejně jako ostatní Ocasý démoni má v sobě Shukaku vrozený vztek a krvežíznivost a chce zabíjet toho, kdo je poblíž něj.

Překlad a význam jména

Shukaku: 守 (obrana) 鶴 (jeřáb) - možná podobnost se známým chvatem z karate
Shukaku by se dal z japonštiny přeložit také jako "opilý".

Zajímavosti

Shukaku je tanuki (狸) nebo-li psík mývalovitý žijící jen v Japonsku a asijský státech. U nás v České republice se vyskytují také mývalové, kteří jsou zde umělé vysazeni, vyskytují se především v lesích na Šumavě. Lidé si občas Shukaku pletou s jezevcem nebo pandou. Tanuki, stejně jako Kitsune (liška), jsou v japonské mytologii mýtickými tvory.

V Japonsku jsou mývalové známí jako zlovolní, ale mohou i přinášet štěstí. Shukaku má i vazby ve skutečném světě. Jednou z vazeb je pohádka Bunbuku Chagama, ve které je mýval uzavřen v čajové konvici a potom umístěn do hostitele. V seriálu byl Shukaku také uzavřen v Čajové konvici. Druhá vazba je v další pohádce, ve které je mýval, který se vydává za kněze v přestrojení a i v seriálu je řečeno, že Shukaku je duch Písečného kněze.

Obraz jednoocasého démona v japonské mytologii

Shukaku má podobu mývala se žlutou srstí a modrým tetováním, představujícím jeho titul Boha vzduchu. Žije v poušti Nara, ze všech démonů má nejmenší zásobu chakry a je druhý nejslabší. Nápadná je jeho hravá a prohnaná povaha, taky prý pěkně aktivní sexuální život Laughing out loud Porazil ho mnich z Nary svým magickým uměním a zapečetil ho do čajové konvice.

V dávných bitvách mezi devíti bohy se utkal ve pěti bitvách.
1 výhra: Yonbi no Sokou
3 prohry: Nibi no Nekomata, Sanbi no Isonade, Rokubi no Raijuu
1 útěk: Yamata no Orochi

Jutsu (nindža techniky): 
Na článku pracovali: 

Kategorie: