manga_preview
Město beze mne 14

Bijūdama

Český název: 
Bomba ocasého démona
Název ve znacích: 
尾獣玉
Typ (úroveň): 
úroveň S
Kdo ho používá: 
Jinchuuriki, Bijuu, Ootsutsuki Momoshiki
Popis: 

Bijūdama je ultimátní technika ocasých démonů, kterou můžou také používat jinchuuriki, pokud jsou přeměnění.

Přehled

Vytváření BijūdamyBomba ocasého démona se skládá ze dvou druhů čakry v poměru 8:2 - pozitivní černé čakry (+の黒チャクラ, purasu no kuro chakura) a negativní bílé čakry (−の白チャクラ, mainasu no shiro chakura). Uživatelé musí ve svých ústech čakru shromáždit a vyvážit. Změní ji do tvaru koule (nebo v případě Desetiocasého kónické koule), a poté ji vystřelí na cíl; Gyuuki to přirovnává k zvracení. Většina uživatelů střílí Bijūdamu tak, jak je, ale někteří ji spolknou a následně vystřelí jako paprsek. BijūdamaGyuuki dokonce předvedl něco mezi tím, nepotřeboval kouli spolknout, ale přesto ji vystřelil ve formě vlny. Není žádná hranice toho, kolik čakry je potřeba do Bijūdamy přidat - stačí aby byla splněna podmínka poměru 8:2. Kurama ale jednou ukázal, že když použije všechnu jeho čakru, vytvoří kouli mnohem větší než je on sám. Dalším unikátním případem bylo, když pět ocasých démonů spojilo své Bijūdamy do jedné obrovské.
Naruto vs. Kurama
Bijūdamy jsou extrémně zhuštěné a z toho důvodu, když Uzumaki Naruto ve Verzi 2 jednu spolknul, začal se kvůli zvýšené tíze propadat do země. Přestože jsou ale tak těžké, když jsou vystřeleny, pohybují se ve velké rychlosti. Když ji použil Desetiocasý, Bomba ocasého démona byla schopna v několika vteřinách proletět několik kilometrů. Bijūdamy mají obrovskou ničivou sílu, vytvářejí exploze, které jsou viditelné z velkých vzdáleností a v jejich okruhu výbuchu se vše vypaří. Velikost výbuchu závisí na tom, jak byla koule vypálena a kolik čakry se do ní dalo - "normální" velikost je schopna zničit hory. Bijūdamy jsou poměrně slabší, když je používají jinchuuriki, kteří nejsou v Módu ocasého démona, ale stejně představují vážnou hrozbu pro lidi a infrastruktury.
Bijūdama Osmiocasého
Někteří jinchuuriki jsou schopni použít Bijūdamy netypicky. V případě jinchuurikiho Desetiocasého, Uchiha Obito byl schopen vytvořit několik Bomb ocasých démonů pomocí jeho vytvořeného stromu a každou vystřelit jiným směrem. Naruto, když je v Módu ocasého démona, dokáže vytvořit Bijūdamu pomocí svých rukou, podobně jak vytváří Rasengan. Také dokáže přidat do Bijūdam přírodní energii, což je dělá mnohem silnější a za další se můžou používat proti Gudōdamám. V anime Sora, když je přeměněný za použití čakry Devítiocasého, používá plně bílou Bijūdamu.

Další informace

Debut:
Anime - Naruto Shippūden 42
Manga - Naruto 295, str. 6

Zajímavosti

  1. Namikaze Minato vytvořil Rasengan na motivy Bijūdamy. Killer Bee si všiml, že proces vytvoření Rasenganu je přesně stejný jako při tvorbě Bijūdamy, kdy jeho rotace čakry slouží jako náhrady formy ocasého démona.
  2. V manze je Bijūdama vytvořena z pozitivní černé a negativní bíle čakry a kompletní koule je černá. V anime je vytvořena z pozitivní modré a negativní červené čakry a kompletní koule je fialová. Občas když je poté vystřelena na sebe nabere rudou barvu.
  3. Shuhaku a Son Gokū jsou jediní ocasí démoni, kteří v manze neukázali Bijūdamu. Nicméně ji ukázali v anime, když byly v snovém světě, které vytvořilo Nekonečné Tsukuyomi.
  4. V anime v jednom ze snových světů Nekonečného Tsukuyomi, používá tuto techniku Socha kacířského démona.

Uživatelé

Ocasí démoni

Jinchuuriki

Ostatní

Obrázek: 
Tailed_Beast_Balls.png

Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie