manga_preview
Tlumočení B. 26

Osmiocasý démon

podklad.png

!Varování! - článek Může obsahovat informace z aktuálního děje (Spoiler). 
Osmiocasý Démom Hachibi (八尾), vlastním jménem Gyūki(牛鬼, Gyūki), je zapečetěný do Killer Beeho z Oblačné. Nikdo kromě Beeho nedokázal Hachibiho ovládnout.

Bee a Hachibi
Před tím, než se stal jinchuurikim právě Bee, odmítal se osmiocasý jakkoli podrobit. Urputně se bránil a všechny jeho předchozí hostitele čekala jasná smrt. Teprve Bee začal Gyūkiho brát jako rovnocenného partnera a tím si získal jeho přízeň a stali se s Beem dobrými přáteli a bojovými parťáky. Naruto se zmínil, že jim tuto skutečnost velmi závidí.

Osobnost
Hachibi býval, dle svých slov velmi zmatený, protože ho všichni považovali za bestii s neuvěřitelnou silou a snažili se ho polapit a ovládnout. Samozřejmě se pokoušel bránit, vzpírat a tvrdohlavě odpírat jakémukoliv pokusu o ovládnutí. Teprve až ve společnosti Beeho pochopil, že ne všichni lidé jsou k němu zlí. V současné době vystupuje spíš jako střídmější postava z dua "Killer bee-Hachibi". Bee se často pouští do situací spontánně a v záplavě svého rapu se ho Gyūki spíše snaží "krotit".

Životopis
[spoil2]Všech 9 démonů vzniklo rozdělením jednoho, desetiocasého démona. Rozdělení provedl kdysi dávno Rikudou Sennin (Poustevník šesti cest)[/spoil]

Vzhled
Osmiocasý démon v Narutovi, na rozdíl od původní legendy, má vzhled kombinace Býka a chobotnice.
Překlad a význam jména

Gyuuki: 牛 (tur/vůl) 鬼 (démon)
Jméno ve znacích: 牛鬼

Japonská Mytologie
LEGENDA 8-CHVOSTÉHO DÉMONA
Yamata no Orochi je hadí démon (podle Kishimota ovšem býk). Má karmínovo červené oči, osem hláv a osem chvostov, má silu Démonského Sveta, symbol zla. Každá hlava Yamata no Orochiho predstavuje jeden symbol: Duša, Duch, Zlo, Diabol, Monštruóznosť, Zabíjanie, Zásvetie a Smrť. Keď bola jeho sila spočiatku slabá, členovia Kusanagi klanu sa zachovali neopatrne a použili naňho meč Kusanagi. Vďaka ich neopatrnosti im meč Yamata no Orochi vzal, absorboval jeho silu a stal sa neskutočne silným. S novou silou Yamata no Orochi vypustil šialene množstvo temnej energie, prebudil ostatných chvostých démonov a stal sa arogantným. Porazil väčšinu chvostých démonov, ale keď bojoval s Kyuubim, bol porazený. Dôvod bol jednoduchý: Kyuubi má neobmedzené množstvo sily a meč Kusanagi zlomil. Keď sa tak stalo, ukazalo sa, aký silný Kyuubi je, a odvtedy nosí titul "Kráľ chvostých démonov".

SITUÁCIA V PRASTAREJ VOJNE 9 BOHOV
5 súbojov:
4 výhry – Shukaku, Isonade, Raijuu, Kaku
1 prehra – Kyuubi

OSUD
Yamata no Orochiho čakal génius z Yagami klanu, čo bol hlavný nepriateľ Kusanagi klanu. Podľa legendy, ak sa ukáže génius za 1000 rokov, bude schopný prebudiť Yamata no Orochiho schopnosti.

JAPONSKÁ MYTOLOGIA
Super had s ôsmymi hlavami a ôsmymi chvostami na jednom tele. Má hnedé telo. Jednoznačne najväčší chvostý démon. Jeho dĺžka presahuje osem hôr. Pôvodne bol slabší ako Nekomata a Sokou, ale potom dostal silu meča Kusanagi a stal sa druhým najsilnejším chvostým démonom.

SCHOPNOSTI
Sila meča Kusanagi, vyvolávanie zlých duchov.
PORADIE V SILE: druhý
PORADIE V CHAKRE: druhý
SYMBOLICKÝ ELEMENT: diabol
PÔVOD: Staré bojisko v Osake

originální článek o Bijuu ©2007 Pato9&Dyroness

Na článku pracovali: 

Kategorie: