manga_preview
Boruto 51

Hiraishin no Jutsu

Český název: 
Technika Létajícího boha hromu
Název ve znacích: 
飛雷神の術
Typ (úroveň): 
úroveň S
Kdo ho používá: 
Namikaze Minato, Tobirama Senju
Popis: 

Hiraishin no Jutsu je časoprostorové ninjutsu vytvořené Druhým Hokage, Senju Tobiramem, které dovoluje uživateli okamžitě se přemístit na předem označené místo.

Přehled

Aby se mohla aktivovat technika, uživatel musí označit zamýšlený cíl přenosu pomocí speciální pečeti či "formule techniky" (術式, jutsu-shiki). Poté můžou vstoupit do dimenzionálního prázdna, které jej okamžitě přenese do místa pečeti. Značka může být umístěna na téměř cokoliv a stačí k tomu uživatelův letmý dotyk. Technika bude také účinkovat na cokoliv, co je v kontaktu s uživatelem nebo jeho čakrou, takže se jí může využívat k přenosu věcí nebo dalších lidí. Množství použité čakry závisí na vzdálenosti přenosu a na velikosti přenášených věcí/osob. A podle Minata značka na cíli nikdy nezmizí.

Použití

Senju Tobirama

Tobirama jako její stvořitel byl velmi zkušený v této technice. V kombinaci s jeho přirozenou rychlostí a reflexy to vedlo, že byl brán jako nejrychlejší shinobi svého času. Jako základ techniky použije Tobirama unikátní pečeť k označení jeho cílů, zbraní nebo zamýšleného místa, aby se mohl okamžitě přemístit. Díky tomu byl nejenom schopen odrazit Obitovo Gudōdama, ale ještě mu ho vrátit, předtím než se mohlo zvětšit. Také je zkušený v teleportaci ostatních osob spolu s ním.

Pomocí této techniky také Tobirama může použít techniku jako je Hiraishingiri (Úder Létajícího boha hromu) - technika, která spojí boj se zbraněmi (bukijutsu) s touto teleportační technikou a je schopna zasadit nepříteli smrtelné zranění. Další odvozenou technikou je Hiraishin Goshun Mawashi no Jutsu, která mu dovolí vyměnit si místa s jiným uživatelem Techniky Létajícího boha hromu (prvně si musí vyměnit své značky). Tobirama také používal svoji pečeť k označení obyčejných kunaiů, což jim dávalo podobnou funkci, jakou měl i Minatův kunai Létajícího boha hromu.

Také dokáže spojit svoji Techniku Létajícího boha hromu se značkami jiných uživatelů, což mu dovolí skočit nebo poslat ostatní na místa označená jejich značkami. Nebo se dokáže napojit na jejich čakru bez potřeby fyzického kontaktu.

Namikaze Minato

Díky jeho častému využívání této techniky Namikaze Minato obdržel přezdívku Žlutý blesk z Listové (木ノ葉の黄色い閃光, Konoha no Kiiroi Senkō). Minato většinou používal svoji formuli na jeho speciální kunaie, které rozhodil po celém bojovém poli, když boj začal. Poté se mohl teleportovat, kdykoli chtěl. Díky této strategie Konoha vyhrála bitvu proti Kamenné vesnici během Třetí světové války nindžů, ačkoli byli počtem vojáků vysoce v nevýhodě - Minato se rychle objevoval díky jeho rychlosti v nepřítelových liniích a porážel celé jednotky předtím, než mohli reagovat. Díky jeho skvělým reflexů používal v bezprostřední blízkosti Hiraishin — Ni no Dan (Létající bůh hromu - Druhý krok), pomocí kterého se vyhýbal útokům a zároveň mohl zaútočit do protivníkova slepého bodu.

Tato technika v kombinaci s jeho úžasnou přirozenou rychlostí a reflexy z něj podle tvrzení A dělala nejrychlejšího nindžu, který kdy žil. Technika je tak rychlá, že Minatovi dovolila uniknout, když byl částečně vcucnutý do časoprostorové techniky nebo se vyhnout největší rychlosti Čtvrtého Raikageho. Minato také mohl vložit svoji formuli do dalších pečetí, například do jedné, co měla jeho manželka, takže jí mohl "přiběhnout" na pomoc, kdykoli potřebovala. Minato také dokáže poslat lidi na místa označená jinými uživateli, pokud se předtím napojí na jeho/její čakru. Minatův stínový klon dokáže použít techniku k přivolání jeho originálu. Tato technika se stala Minatovou hlavní technikou.

Minato - podobně jako Tobirama - vytvořil z této techniky další odvozené. Jednou z nich je Rasen Senkō Chō Rinbukō Sanshiki (Technika kvílícího spirálového bleskového prstence), ve které použije Techniku Létajícího boha hromu ve spojení s Kage Bunshin no Jutsu. Dále používá Hiraishin: Dōrai (Létající bůh hromu: Navádějící hrom), který pošle pryč vše, co se ho dotkne, např. Bombu ocasého démona. Minato také může použít Hiraishin Goshun Mawashi no Jutsu, který použil spolu s Tobiramou v boji proti Obitovi a zasadili mu touto technikou devastující ránu.

Další informace

Debut:
Anime - Naruto Shippūden 119
Manga - Naruto 240, str. 8

Zajímavosti

  1. Ačkoli je technika často přirovnávána k Shunshin no Jutsu (Technika problesknutí), její rychlost a dosah jsou mnohem větší. Spíše se podobá Kuchiyose no Jutsu, díky její manipulaci s časoprostorem a ne jenom zrychlenému pohybu. Nicméně i tak byla často technika během série mylně popisována jako Technika problesknutí.
  2. Jméno Hiraishin zní stejně jako japonské slovo 避雷針, což znamená "bleskosvod". To může být důvodem, proč je technika závislá na pečeti/formuli, podobně jako blesk je přitahován k bleskovodu.
  3. Technika může vytvořit kouř podobně jako Kuchiyose no Jutsu.
  4. Přestože Minato řekl, že není možnost jak odstranit značky této techniky (včetně smrti uživatele), jsou známy dva případy, kdy byla značka odstraněna.
  5. V anime formule techniky (術式, jutsu-shiki) na Minatově speciálním kunai zní 忍愛之剣. Je tvořena znaky kanji pro výdrž (忍, nin), lásku (愛, ai), z (之) a meč (剣, ken). Tobiramova formule je podobná jako formule u Kuchiyose no Jutsu nebo pečetících technik.
Obrázek: 
Hiraishin no Jutsu 1.png
Hiraishin no Jutsu 2.png

Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie