manga_preview
Boruto 54

Boruto 12

Boruto12.jpg
Číslo svazku (volume): 
borutomanga/BorutoVolume12

Vydáno 4.9.2020.

B44.png

Boruto 44

Účastníci předchozích bojů (až na Bora, pochopitelně) se postupně vzpamatovávají v nemocnici a probírají své nejnovější poznatky. Amado se pro změnu chystá na výlet. Po uspání protestující Delty mu nic nebrání odcestovat ku Konoze v tlamě Kashinovy žáby. Tam se střetne s nejmladší verzí týmu Ino-Shika-Cho a v okamžiku je odrovná. Inojin telepaticky vzkáže matce, že Amado drží Shikadaie jako rukojmí a chce mluvit s představiteli Konohy. Amadovy požadavky jsou překvapivé... člen Kary hledá v Listové azyl a je ochoten výměnou za něj poskytnout cenné informace.

B045_01.png

Boruto 45

Zatímco se Amado přesouvá do hokageho kanceláře, kde je Naruto ochotný ho vyslechnout, Kashin Koji zamířil na návštěvu k Jigenovi. Tam je konfrontován s podezřením, že spolu s Amadem způsobil pád vzducholodi. Amado poté, co některé Konožany rozzuřil a jiné přivedl do extáze svými schopnostmi, začne vysvětlovat životní strategii klanu Ootsutsuki. Sázejí sazeničky božských stromů a jejich prostřednictvím vysávají energii ze všeho živého. Protože se Jigen pomalu mění v Ootsutsukiho, hrozí životu na celé planetě zánik! Vtom Amadovi zapípají brýle a začíná přímý přenos utkání mezi Kashinem Kojim a Jigenem. Jigen chce z Kashina dostat vysvětlení, proč ho zradil. Kashin má prostší přání - Jigenovu smrt.

B046.png

Boruto 46

Jigen a Koji svádějí urputný boj na život a na smrt. V sázce je mnoho a síly se zdají být dosti vyrovnané. Amado v Konoze tlačí na Naruta, aby získal azyl. Shikamarovi se to sice nelíbí, ale tento muž má poznatky, které by mohly být zásadní pro záchranu budoucnosti světa. Členové klanu Ootsutsuki jsou příliš chamtiví a bezohlední. Ničí celé světy pro své potřeby. A navíc umí obelstít i smrt. V ohrožení života si najdou nádobu, ve které se uhnízdí a mohou tak pokračovat ve svém ničivém pěstitelství.

B047.png

Boruto 47

Kashin Koji se snaží Jigena upálit. Protože si přivolal skutečné plameny a ne čakrové, může je Jigen pouze zmenšovat a ne pohltit. Brzy mu dochází čakra, umírá a v jeho těle se znovuzrodí Ootsutsuki Isshiki. V Konoze mezitím dochází k hádce - Sasuke Amada podezírá, že se Jigenovým odstraněním ve skutečnosti snaží Isshikimu umožnit znovuzrození v Kawakiho těle, které je pro tento účel vhodnější než Jigenovo. Stane se však opak - Kawaki ztrácí kaamu, která sama zanikla po obdržení signálu, že ke znovuzrození došlo. Isshiki se pustí do boje s větší silou, než jakou disponoval Jigen. Zničí Kojiho žábu a zdá se, že proti němu neobstojí ani Koji sám...