manga_preview
Boruto TBV 09

Svazek 43

Volume43Cover.jpg
Číslo svazku (volume): 
43
Stažení celého svazku: 

Tento svazek již vyšel v oficiálním českém překladu od CREW a můžete si ho zakoupit v jejich internetovém obchodě.
KOUPIT
Cena: Kč


Shrnutí Kapitol
Kompletní seznam svazků
Úroveň spoileru - Velmi vysoká

Naruto

Zde naleznete jen poslední kapitoly Naruta v konožském překladu. Většina svazků již oficiálně vyšla v nakladatelství Crew a na našich stránkách se můžete pouze podívat na popisy kapitol.

Boruto: Naruto Next Generations

Naruto Gaiden 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Boruto: Two blue vortex

1 2 3
Série navazuje na Boruto Next generation, ale mladí hrdinové jsou starší o 4 roky. Jejich svět se na sklonku předchozí mangy obrátil naruby, nyní nastal čas dát ho do pořádku.

Rock Lee SD

1
Rock Leeho jaro mládí: Extrémní nindža trénink je manga v roztomilém stylu chibi od Kishimotova někdejšího asistenta Kenjiho Tairy. Pojednává o útrapách, radostech a síle mladí Rock Leeho, který svou jednoduchostí a přímostí dostává své parťáky do podivných situací.

Sasukeho příběh – Uchiha a hvězdný prach

1
Sasuke Uchiha míří do astronomické observatoře Tatar daleko od Ohňové země. Spojí se Sakurou a společně se ponoří do tajného hledání stop po Mudrci šesti cest. Na jejich úspěchu či nezdaru stojí život Naruta. Brzy však budou zataženi do smrtícího spiknutí, které otestuje tento manželský pár.
Novela se odehrává v čase mezi mangou Naruto a Boruto.

Samurai 8: Hachimaruovy příběhy

1 2 3 4 5
Kishimotova manga z futuristického samurajského prostředí plného nečekaných událostí a zvratů, kočičího samuraje a malého chlapce, který poprvé vyšel z domu.


Předchozí svazek (42) | Následující svazek (44)
390.jpg

Kapitola 390

Itachiho Amaterasu kompletně pohlcuje Sasukeho techniku a navzdory jeho snahám jej brzy zasáhne v plné své síle. Zetsu konstatuje Sasukeho porážku a Itachi nechává Amaterasu zmizet, aby se Sasukeho oči nepoškodily. Když však ke svému mladšímu bratrovi přijde, vyjde najevo, že se Sasuke ve skutečnosti přemístil o patro níž pomocí jedné z Orochimarových technik. Jakmile to Itachimu dojde, ocitá se náhle v překvapivém záchvatu kašle a Sasuke opakovaně používá techniku Velkého ohnivého draka (Katon: Gouryuuka no Jutsu), která se zdá být mířena proti Itachimu, avšak jejím skutečným cílem je nebe. Itachi poukáže na Sasukeho nízkou hladinu chakry, Sasuke se však jen usměje a sdělí Itachimu, že v rukávu schovává ještě jednu techniku, jako Amaterasu, bez možnosti úniku, načež se nebe zatáhne...

391.jpg

Kapitola 391

Zetsu i Itachi očekávají, co je zač Sasukeho finální technika a nebe začíná silně bouřit. Zetsuovi mezitím dojde, že Sasukeho poslední technika ve skutečnosti nebyla mířena proti Itachimu, nýbrž do mraků. Sasuke se pokouší namísto vlastní chakry využít energii nebes, v podobě techniky, kterou zve Kirin (v Japonské mytologii krásná a nádherná postava trestající zlo). Ohromný blesk z mraků zasáhne Itachiho a ten se zdá mrtvý. Když se však Sasuke orací k odchodu, jeho starší bratr opět vstává a předvádí světu třetí a poslední techniku svého Mangekyou Sharinganu: Susanoo (v Japonské mytologii též nejmladší z trojice sourozenců Amaterasu, Tsukuyomi a Susanoo, Izanagiho dětí), který Kirin dokázal odrazit.

392.jpg

Kapitola 392

Nebe se rozjasňuje a Itachi vyzívá Sasukeho k použití dalších es v rukávu. Susanoo mezitím nabývá stále lidštějších rysů. V Sasukeho nitru se začíná ozývat neznámý hlas, nabízející mu pomoc. Z jeho Prokleté pečetě se uvolňuje chakra v podobě obřího osmihlavého hada. Itachiho Susanoo mu hlavy postupňě odsekává, jednu po druhé, až nakonec z poslední vyleze sám Orochimaru a z krku si vytáhne svůj Kusanagi no Tsurugi. Chvástá se svým brzkým vítězstvím, avšak nepočítá s Itachiho tajnou zbraní, mečem Totsuka no Tsurugi, který jako jediná dokáže konkurovat Kusanagi. Orochimaru je poražen první ranou, načež se Itachi s lehkým úsměvem zeptá, zda má Sasuke ještě něco dalšího. (V japonské mytologii bůh Susanoo bojuje proti osmihlavému hadovi, Yamata no Orochimu. Když mu odsekává poslední ocas, - v některých verzích mýtu má had i osm ocasů - zlomí se mu meč. V tu chvíli Susanoo z Orochiova ocasu vytáhne nový meč, který daruje Amaterasu. Od té doby se meč nazývá Kusanagi.)

393.jpg

Kapitola 393

Susanoo začíná znenadání slábnout a Itachi se ocitá na zemi v dalším záchvatu kašle. Zatsu to přisuzuje nadměrné obtížnosti jeho techniky. Itachi se vydává k Sasukemu, který je již na samém kraji sil a nezbývá mu žádná chakra. Cestou k němu dostává opět záchvat kašle a tentokrát vykášlává i krev. Sasuke využije díry v jeho obraně a hodí po něm několik kunaiů s výbušnými lístky, které se však ukáží jen jako poslední marný pokus. Itachi výbuchy odráží štítem Yata no Kagami (v mytologii zrcadlo, ve kterém Amaterasu poprvé spatřila svou krásu) a pokračuje k Sasukemu. Veškeré Sasukeho další pokusy o odpor jsou rovněž marné. Itachi se nakonec dostane až ke svému bratrovi a zdá se, že Sasukeho oči už nic nezachrání, v poslední chvíli jej však bratr pouze ťukne do čela, jako když byl Sasuke malý, a něco mu pošaptá. V tom se mu podlomí kolena, jeho ruka Sasukeho pohladí po tváři a jeho slepé oči se naposledy zavřou.

394.jpg

Kapitola 394

Zetsu, nevěříc, že "ten" Itachi mohl být skutečně poražen, poukazuje na jeho zhoršené reakce a kašlání krve během boje. Přichází tak s teorií, že měl Itachi již před začátkem boje několik vážných zranění. Chvíli na to se vzdaluje ze scény, načež Sasuke ztrácí vědomí. Mezitím Naruto a ostatní bojují proti Tobimu a konečně jim dochází, že Tobi jejich útokům neuhýbá, ale že má schopnost nechat je projít zkrz něj. V reakci na to se do boje, celý natěšený, pouští Shino se svými brouky. Tobi o jeho schopnosti prohlásí, že je nechutná.

395.jpg

Kapitola 395

Shinovo jutsu rychle chytí Tobiho do pasti, avšak z ničeho nic se maskovaný nukenin "vypaří" a nenechává po sobě sebemenší stopy. Kakashimu dochází, že Tobi musí používat velice silné teleportační jutsu, silnější, než které používal Minato. Hinatě se mezitím podaří najít Tobiho svým Byakuganem. Kiba se na něj pokouší zaútočit, avšak Tobi se mu snadno vyhne. Na scéně se objevuje Zetsu, který vylézá z větve stromu, na které Tobi stojí. Sdělí Tobimu, že Sasuke vyhrál souboj, Itachi zemřel a Sasuke chvíli na to zkolaboval. Když to Naruto uslyší, nazve Zetsua v zápalu vzteku "Aloe Vera" a dožaduje se odpovědi, kde se Sasuke nachází. Když se Tobi rozhodne odejít, všimne si Kakashi, že pod jeho maskou září Sharingan.

396.jpg

Kapitola 396

Tobi se Zetsuem mizí a vydávají se za Sasukem. Kakashi v dálce vidí černý mrak. Hinata se tím směrem podívá a zjišťuje, že se skutečně jedná o místo posledního boje Itachiho a Sasukeho. Začíná závod o to, kdo se k Sasukemu dostane jako první, avšak Naruto a ostatní již předem prohrávají. Než se k Sasukemu dostanou, Tobi se Zetsuem jeho i Itahciho tělo odnášejí neznámo kam. Sasuke se nakonec probouzí v jakési jeskyni, kde mu Tobi sdělí, že ošetřil jeho zranění a že už není jeho nepřítelem. Poté praví, že mu chce sdělit pravdu o Itachim, kterou se Sasuke nikdy nedozvěděl. Až do poslední chvíle Sasuke nejeví přílišný zájem o jeho slova, avšak Tobi vše dovrší tvrzením, že je žijícím Uchihou, stejně jako Sasuke. Sasuke se k Tobimu překvapěně otáčí a v jeho levém oku se objevuje Sharingan.

397.jpg

Kapitola 397

Nezávisle na Sasukeho vůli se v Sasukeho levém oku objevuje Itachiho Mangekyou Sharingan a Tobi se stává cílem černých plamenů Amaterasu (bohyně Amaterasu ze zrodila z Izanagiho leveho oka, Itachi tuto techniku rovněž používal pouze levým okem. Tsukuyomi se zrodil z pravého oka a Susanoo z Izanagiho nosu). Tobi se schovává v temnotě jeskyně. Po chvíli opět vychází ven, už bez plamenů. Poznamenává, že Itachi předal před svou smrtí Sasukemu všechny své oční techniky a pravděpodobně Amaterasu nastavil tak, aby spustila jako reakce na jeho vlastní Sharingan. Na Sasukeho naštvanou poznámku, proč by to Itachi dělal, odpovídá Tobi tvrzením, že se ho snažil chránit. Nakonec Tobi řekne, že to on pomáhal Itachimu té noci při vyvraždění Uchihů a Sasuke že by měl znát pravdu o tom, jež riskoval všechno, aby ochránil svět shinobi, Skrytou Listovou a svého malého bratra.

398.jpg

Kapitola 398

Madarovo vyprávění začíná. Zpočátku Sasuke absolutně odmítá tvrzení, že by jeho brart snad mohl být doopravdy pouhou obětí. Když ho Madara vyzve, aby zavzpomínal na Itachiho z doby, kdy byl ještě ve vesnici, vybaví se Sasukemu před očima několik jeho obrázků, načež omdlí. Když se o chvíli později probouzí, zjišťuje, že je svázaný. Na to se Sasuke dozvídá o faktu, že vyvraždění Uchihů byla ve skutečnosti mise, o které věděl jen Třetí Hokage, jeho rádcové Homura a Koharu a nakonec Danzou. Sasuke se dál vzpírá, avšak Madarovi se nakonec podaří přesvědčit ho, aby si alespoň v klidu vyslechl jeho příběh. Jeho vyprávění začalo v době před 80 lety, když se v době války nechávali ninja klany najímaj jako žoldáci. V té době se mezi nimi objevili dva silnější, než ty ostatní - klan Uchiha a klan Senju. Madara brzi získal Mangekyou Sharingan a s ním i vůdcovství klanu a jak klan Uchiha sílil, Madara věděl, že střet se Senju Hashimarou, budoucím prvním Hokagem, je jen otázkou času.

399.jpg

Kapitola 399

Madarovo vyprávění pokračovalo jeho prvním střetem s Hashimarou. Jak se ukázalo, nebyl to střet ani zdaleka poslední. Napětí mezi dvěma znepřátelenými klany bylo větší a větší a Madarův mladší bratr dokonce pro dobro klanu obětoval vlastní oči. Nakonec však sami Sanju navrhli příměří. Madara jim od samého začátku nevěřil, ale bojem vyčerpaní ninjové si přáli jen mír. Aliance dvou klanů byla v té době požádáná Zemí Ohně o upěvnění hranic a to dalo vzniknout systému Skrytých vesnic. Na post Prvního Hokage právě vzniklé Skryté Listové bylk nakonec Vybrán Hashimara Senju, navzdory Madarovým protestům. Jeho nedůvěru ke klanu Senju nikdo nesdílel a tak, zrazen všemi, odešel Marada z vesnice, aby byl následně poražen a na oko zabit Hashimarou v Údolí Konce (Shuumatsu no Tanito). Když na svůj post nastoupil Druhý Hokage, který Uchihům daroval úlohu vojenské policie, začalo některým Uchihům konečně docházet, před čím je Madara varoval. Když vše završil útok devítiocasého, ze kterého všichni obviňovali právě Uchihy, kteří v tom však byli nevinně, došla jim konečně trpělivost a připravili se na vzpouru. Skrytá Listová o ní však již věděla, neboť měla mezi Uchihy špeha. Tím špehem byl Itachi.

400.jpg

Kapitola 400

Uchiha Fugaku, Itachiho a Sasukeho otec stál tehdy údajně v samotném čele připravovaného povstání, kde Itachi hrál roli dvojitého agenta, který dával informace o povstání vesnici. S tímto odhalením se Sasukemu začínají vybavovat vzpomínky, do kterých Madarova slova zapadají. Itachi si nepřál další válku a tak v zájmu zachování míru přijal tajnou misi, jejíž součástí bylo totální vyhlazení Uchihů, opuštění vesnice a život nukenina. Tehdy Itachi Madarovi dal nabídku: za pomoc s odplatou proti Uchihům mu měl dát Madara slib, že nenapadne Konohu. A navzdoru snahy Třetího vše vyřešit v míru, "ta" noc přišla a Itachi svou misi splnil, až na jediný detail - zabití svého mladšího bratra. Itahci se dohodnul s Třetím na jeho ochraně, načež Danzouovi předal výhrůžku, že jestli se Sasukemu něco stane, všechny země se dozví pravdu. Doufaje, že tak Sasuke získá sílu, udělal z něj Itachi vlastního mstitele. A když Madara přestal mluvit, začal Sasuke s šokovaným výrazem vše odmítat.

401.jpg

Kapitola 401

Sasuke stále nedokáže pochopit, jak to všechno může být pravda, když tolikrát v boji proti Itachimu jen o vlásek uniknul smrti. Madara na to odvětí, že kdyby to Itachi bral vážně, teď by si tu už s nikým nepovídal. Itachi se jen snažil vyčerpat Sasukeho zásobu chakry, aby mohl odstranit jeho Prokletou Pečeť. Navzdoru tomuto tvrzení se Sasuke s Madarou dál hádá. Madara však pokračuje ve vyprávění. Po smrti Třetího se Itachi vrátil do vesnice, aby Danzouovi připomněl, že je stále na živu. A to vše proto, že navdory tomu, co dokázal, znamenal Sasuke pro Itachiho vždy víc, než celá vesnice nebo mír. S těmi slovy Madara rozvazuje Sasukeho. Itachoho tělo zabíjela nemoc a on věděl, že nemá dostatek času. Přesto to vydržel, aby mohl vyměnit pýchu za potupu, lásku svého bratra za nenávist a přesto zemřít s úsměvem na tváři u Sasukeho nohou, klamat ho až do samého konce.

402.jpg

Kapitola 402

Madarovo vyprávění skončilo a Sasuke vzpomíná na svého bratra, a jak ho vždy, když byl zaneprázdněný, prsty ťuknul do čela se slovy "je mi líto, Sasuke, možná příště". Vzpomínal i na Itachiho slova, když mu říkal, že je jako nejvyšší překážka, kterou musí překonat a že to skončí společně. Poslední vzpomínka na Itachiho z této kapitoly je venovaná konci jejich posledního boje, kdy Itachi přichází k Sasukemu a cosi mu zašeptá, načež jej ťuká do čela se slovy "je mi líto, Sasuke, už nebude žádné příště". Sasuke tvrzení Madary nakonec uvěří a na útesu u moře ke své skupině a k Madarovi se slzami v očích prohlásí, že si odteď budou říkat Taka (jestřáb) a jejich jediným cílem je od nynějška kompletní zničení Skryté Listové.