manga_preview
Město beze mne 23

Ninpō: Kujaku Myōhō

Český název: 
Nindža umění: Tajemná paví technika
Název ve znacích: 
忍法・孔雀妙法
Typ (úroveň): 
bez úrovně
Kdo ho používá: 
Akahoshi, Hokuto, Hotarubi, Natsuhi, Shisou, Sumaru, Yotaka
Popis: 

Tajemná paví technika je technika Skryté hvězdné vesnice (Hoshigakure) a využívá čakrou posilněné radiace, kterou vyvolal pád meteoritu 200 let před začátkem série.

Použití

Technika za nindžou z Hoshigakure nabere podoby "pavích per", od čehož dostala technika jméno. Tato čakra je jednoduše ovládána a může nabrat různých podob k různým technikám, což z ní dělá jednu z nejvíce mnohostranných technik. Tyto techniky jsou vypilovány skrze Hvězdný trénink, kdy nindžou musí strávit velké množství času u meteoritu a přitom udržuje svoji čakru a medituje.

Nevýhody

Radiace meteoritu vysoce zvyšuje uživatelovu čakru, ale také hodně poškozuje jeho fyzické tělo. Dokonce i pro ty kdo mistrně zvládnou techniku, je vysoká šance, že jejich těla zeslábnou a nakonec zemřou. Díky tomu Třetí Hoshikage zakázal její trénink. Zničením meteoritu po porážce Akahoshiho, není možné techniku se nadále učit.

Minimálně tři lidé (včetně otce Sumaruha, Hotarubiho, který zahynul kvůli velké dávce záření) utrpěli vážné fyzické trauma.

Varianty technik

  1. Monstrum (獣, Kemono): Čakrové peří se změní do tvaru zvířete, např. psa. Čakra, ze které je monstrum vytvořeno, je tak zahuštěná, že dokáže odrazit šuriken, který byl na ní hozen.
  2. Spojení (合, Go): Spojí dvě čakrové monstra do jednoho ještě většího monstra.
  3. Zničení (斬, Zan): Čakrové peří je použito k útoku.
  4. Křídla (翼, Yoku): Čakrové peří se změní do tvaru křídel, který dokážou udržet člověka a může s nimi letět.
  5. Čakrové peří se změní do lan, které dokážou uškrtit cíl.
  6. Pokud je uživatel na prahu smrti, můžou použít zbývající čakru k vytvoření symbolu na zemi, pomocí kterého se můžou částečně znovu obživit v podobě ducha a ještě zaútočit na toho, kdo je zabil.
  7. Drak (龍, Ryū): Poté co do sebe implantoval kousek hvězdy mohl Akashohi vytvořit draka, který dokázal střílet čakrové střely na protivníka. A také vytvořit si křídla, které zvyšovali jeho sílu.
  8. Čakrové lano (チャクラの縄, Chakura no Nawa): Uživatel může prodloužit svoji čakru do formy ohýbajícího se lana, které nemůže být proříznuto.
  9. Čakrová predace (チャクラの捕食, Chakura no Hoshoku): Uživatel ukradne hvězdnou čakru od jiného uživatele a pohltí ji, čímž posilní svoji čakru.

Další informace:

Debut:
Anime - Naruto 178

Jedná se o fillerové jutsu.

Obrázek: 
Kujaku Myōhō.png

Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie