manga_preview
Boruto TBV 11

Tříocasý démon: Isobu

sanbi.png

Tříocasý démon (Sanbi, 三尾), vlastním jménem Isobu (磯撫) je jedním z ocasých démonů a byl zapečetěný v Yagurovi, bývalém Čtvrtém Mizukage. Jako po všech démonech i po něm pátrala zločinecká organizace Akatsuki a nakonec jej polapila, nemusela však zápasit s jinchuuriki, protože byl Isobu ve své vlastní podobě na svobodě. Připomíná nějakou mořskou příšeru příbuznou se želvou. Poprvé se objevil v 317. kapitole mangy a 98. díle Shippuudenu.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhSanbi se zrodil Hagoromovým rozdělením Juubiho chakry na devět dílů, Hagoromo ho pojmenoval Isobu. Když Poustevník zestárl a nemohl již déle sloužit jako Juubiho schránka (jinchuuriki), rozdělil Juubiho na ocasé bytosti a vysvětlil jim, že jejich pouto trvá i přes vzdálenost, jež je bude dělit. Vyslovil přání, aby se jednoho dne znovu spojily a nalezly někoho, kdo jim ukáže pravou podstatu jejich síly. Před svou smrtí poslal Isobu do chrámu, který měl chránit a který byl vystavěn v zemi obklopenou vodou, z níž se později stala Země Vody.
Po Poustevníkově smrti se tak démoni rozptýlili po světě. Tříocasého (i Šestiocasého) chytil První Hokage Senju Hashirama a věnoval oba Skryté Mlžné jako důkaz přátelství a spravedlivého přerozdělení sil mezi pěti ninjovskými vesnicemi. Isobu se tak dostal do držení Skryté Mlžné, která ho o mnoho let později využila právě proti Listové, kdy Sanbiho zapečetila do unesené Nohary Rin a poslala ji zpět do její domovské vesnice, kde měla vyvolat zmatek. Rin si však byla plánů nepřátel vědoma a raději spáchala sebevraždu za asistence milovaného Kakashiho, před kterého skočila, když útočil na mlžného ninju svým Raikiri. Kakashi se z tohoto činu nemohl dlouho vzpamatovat.
Volný Sanbi byl později zapečetěn do Yagury, který ho dokázal plně ovládnout. Neví se, jak přesně se Sanbi znovu dostal na svobodu, přesto při útoku Akatsuki v žádném nositeli uvězněn nebyl. V anime (100. díl Shippuudenu) Tsunade prohlásila, že se Sanbi po Třetí válce ninjů ztratil.

[acidfree:8410]Sanbi dokáže vytvořit korály a je velmi rychlý, při Tobiho útoku, kdy Tobi běžel po vodě, s ním Sanbi dokázal udržet krok. Omráčila ho Deidarova bomba, kterou Deidara poslal do hlubin za démonem a pak ji u jeho hlavy odpálil. V anime vytvořil i halucinogenní mlhu, ve které chycená oběť trpí zesílením svým úzkostí, či se dokáže stočit do kuličky a rychle kutálet, což připomíná Choujiho techniku Masového tanku.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhAkatsuki ho pak zapečetila v soše Gedou Mazou. Ta byla využita ve Čtvrté válce ninjů Tobim, jinak také Maskovaným Madarou, a obrácena proti silám Spojenecké aliance ninjů.
Maskovaný Madara do sebe Sanbiho zapečetil, aby se stal jinchuuriki Juubiho, démony se však Alianci podařilo všechny osvobodit a ti ze své vůle zaútočili proti němu. Nakonec je však Madara pochytal a vytvořil z nich nový Měsíc. Týmu 7 se podařilo zvrátit pád světa a démony osvobodit.

Zajímavosti

Isobu je spíše nesmělý, lze s ním mluvit a není hrubý. Pro své představení použil výraz "boku" (ボク), což obvykle používají malí kluci. Jeho jméno Isobu (磯撫) je odvozeno z Isogunade = mýtický mořský démon podobný žraloku.
Sanbi je obrovský démon podobný želvě, své pravé oko má stále zavřené. V mnohém připomíná Leviathana; bájnou obludu, která se vyskytuje hlavně v severských legendách.
Je prvním démonem, který "oživl"; byl stále uvězněn v těle jinchuuriki, když jeho nositel zemřel.

Obraz tříocasého démona v japonské mytologii

Isobu má podobu tmavě modrého žraloku s ostrým rohem na čele. Je šestým nejsilnějším z devíti ocasých démonů, zatímco zásobou chakry je na místě sedmém. Ovládá vodu, je jejím bohem, a pochází z moří od Yawagawy. Žije v hlubinách na západě Japonska a nadýchat se čerstvého vzduchu vyplouvá až po několika měsících, v té době nastává čas bouřek, běsnícího moře a zkázy lodí. Jeho podřízeným je ryba Samehada, která se mu může připojit k žaludku a absorbovat jídlo pro vytvoření velkého množství chakry. Tu předá zpět Tříocasému. Samehada mu tak umožňuje objem chakry zvětšit až pětkrát, což se Sanbimu hodí při boji a může si chakru doplňovat. Dle legendy tuto schopnost ztratil, když byla Samehada zapečetěna pomocí Nádoby žraločí ryby do Vodní svatyně. O tento čin se zasloužil odvážný rybář Muramasa Takuma, který se dobrovolně v zájmu dvou vesnic obětoval, přiblížil se k Tříocasému a Samehadu zajal. Tříocasý od té doby nebyl schopný navyšovat zásobu své chakry, ztratil mnoho síly, a tak jej bylo možno zapečetit do té samé svatyně také.

V dávných bitvách mezi devíti bohy se utkal ve čtyřech bitvách.
2 výhry: Ichibi no Shukaku, Kaku?
1 prohra: Nibi no Nekomata
1 útěk: Yamata no Orochi

Jutsu (nindža techniky): 
Techniky: 

Bijuu Soushingeki
Choudan Kouro
Kagenade
V anime: Suiton: Daikaisuidan a halucinogenní mlha


Kategorie: