manga_preview
Boruto TBV 11

Šestiocasý démon: Saiken

rokubi.png

Šestiocasý démon (Rokubi 六尾), vlastním jménem Saiken (犀犬) je šestým z devíti ocasých démonů. Tento démon býval v držení Skryté Mlžné a jeho posledním jinchuurikim se stal Utakata. Má podobu velkého bledého slimáka. Poprvé se objevil v 467. kapitole mangy a 151. díle Shippuudenu.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhRokubi se zrodil Hagoromovým rozdělením Juubiho chakry na devět dílů a bylo mu dáno jméno Saiken. Když Poustevník zestárl a nemohl již déle sloužit jako Juubiho schránka (jinchuuriki), rozdělil Juubiho na ocasé bytosti a vysvětlil jim, že jejich pouto trvá i přes vzdálenost, jež je bude dělit. Vyslovil přání, aby se jednoho dne znovu spojily a nalezly někoho, kdo jim ukáže pravou podstatu jejich síly.
Po Poustevníkově smrti se démoni rozdělili po světě a postupně byli pochytáni shinobi; Saiken se spolu s Isobu dostal do držení Skryté Mlžné. Přestože ho Utakata ovládl a spolupracovali spolu, nedokázali porazit Peinovy sféry a byli polapeni organizací Akatsuki, která Saikena zapečetila v soše Gedou Mazo. Utakata zemřel.
Tato socha byla využita ve Čtvrté válce ninjů Tobim, jinak také Maskovaným Madarou, a obrácena proti silám Spojenecké aliance ninjů. Saiken byl donucen bojovat proti Kyuubimu a Hachibimu, ačkoliv s tím nesouhlasil. Později však dostal spolu s ostatními zajatými démony a jinchuuriki možnost promluvit a představit se Narutovi.
Maskovaný Madara do sebe Saikena zapečetil, aby se stal jinchuuriki Juubiho, démony se však Alianci podařilo všechny osvobodit a ti ze své vůle zaútočili proti němu. Nakonec je Madara pochytal zpět do sochy a Kaguya z nich později vytvořila nový měsíc. Týmu 7 však po pár peripetiích zvrátil pád světa a démony osvobodil.

Ve srovnání s ostatními démony je Saiken zobrazen jako klidný a poměrně hodný, sám sebe představuje za použití trochu vychloubačného výrazu ore (オレ) a mluví zřejmě kansaiským dialektem. Jeho jméno znamená něco jako nosorožčí pes, asi jeden z čínských youkai (strašidel/duchů).

Obraz šestiocasého démona v japonské mytologii

Rokubi no Raijuu má podobu zlaté lasičky s ostrými drápy a šesti ocasy v podobě blesků, jeho pláč připomíná hrom. Původně i byl Bohem hromu, avšak silný Yamata no Orochi zapříčinil, že se změnil ve zvíře. Při boji ze sebe dokáže vypustit velké množství elektrické energie. Mezi jeho schopnosti patří ovládání blesků, díky nimž dokáže třeba i něco zapálit aj.
Dle legend ho porazil ninja jménem Sarutobi, Raijuu byl poražen technikou vlastní podstaty a utržil několik zranění. Poté byl se Sarutobiho pomocí zapečetěný do Hromové svatyně.
Je pátý nejsilnější bijuu, čtvrtý, co se týče chakry, a pochází z podzemí Hromové jeskyně v Kyotu.

V dávných bitvách mezi devíti bohy se utkal ve pěti bitvách:
2 výhry: Suna no Shukaku, Yonbi no Sokou
3 prohry: Gobi no Houkou, Yamata no Orochi, Kyuubi no Youkou

Na článku pracovali: 

Kategorie: