manga_preview
Město beze mne 28

Dvouocasý démon: Matatabi

neko.png

Dvouocasý démon (Nibi no Bakeneko, Nibi no Nekomata), vlastním jménem Matatabi (又旅), je druhým z devíti ocasých démonů. Tento démon býval v držení Skryté Oblačné a jeho posledním jinchuurikim se stala kunoichi Nii Yugito. Matatabi vypadá jako kočka a její tělo je tvořeno modrými a černými plameny. Poprvé se objevila v 313. kapitole mangy a 72. díle Shippuudenu.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNibi se zrodil Hagoromovým rozdělením Juubiho chakry na devět dílů a bylo mu dáno jméno Matatabi. Nutno zdůraznit, že Matatabi je ženského pohlaví. Když Poustevník zestárl a nemohl již déle sloužit jako Juubiho schránka (jinchuuriki), rozdělil Juubiho na ocasé bytosti a vysvětlil jim, že jejich pouto trvá i přes vzdálenost, jež je bude dělit. Vyslovil přání, aby se jednoho dne znovu spojily a nalezly někoho, kdo jim ukáže pravou podstatu jejich síly.
Po Poustevníkově smrti se démoni rozdělili po světě a postupně byli pochytáni shinobi; Matatabi se spolu s Gyuukim dostala do držení Skryté Oblačné. Přestože ji Yugito ovládla a spolupracovaly spolu, nedokázaly porazit Kakuzu s Hidanem a byly polapeny organizací Akatsuki, která Matatabi zapečetila v soše Gedou Mazo.
Tato socha byla využita ve Čtvrté válce ninjů Tobim, jinak také Maskovaným Madarou, a obrácena proti silám Spojenecké aliance ninjů. Matatabi byla donucena bojovat proti Kyuubimu a Hachibimu, ačkoliv s tím sama nesouhlasila. Později však dostala spolu s ostatními zajatými démony a jinchuuriki možnost promluvit a představit se Narutovi, kterému řekla, že tak splňují slib, který dali Čtyřocasému.
Nibi (dvouocasý démon)Maskovaný Madara do sebe Matatabi zapečetil, aby se stal jinchuuriki Juubiho, démony se však Alianci podařilo všechny osvobodit a ti ze své vůle zaútočili proti němu. Nakonec je Madara pochytal zpět do sochy a Kaguya z nich později vytvořila nový měsíc. Týmu 7 však zvrátil po pár peripetiíh pád světa a démony osvobodil.

Ve srovnání s ostatními démony je Matatabi ukázána jako uctivá duše respektující ostatní. Sám sebe představuje za použití výrazu watashi (私) a při oslovování Naruta používá zdvořilé přípony. Její jméno Matatabi se skládá ze znova (又) a cesta (旅), rovněž však může být vysvětleno jako šanta kočičí, kterou mají kočky velice rády.

Obraz dvouocasého démona v japonské mytologii

Nibi no Nekomata Dle legend se jedná o dvouocasou černou kočku, žijícího ducha, která je malíčkem Boha Smrti a žije v Lese smrti na ostrově Hokkaidó na severu Japonska. Její duši Bůh Smrti vyvolal po smrti zaviněné prohraným soubojem s devítiocasým liščím démonem Kyuubim. Nekomata ovládá sílu temnot, mezi zvířaty je považován za Boha Smrti; živí se prý dušemi mrtvých lidí a může je také povolat k boji. Jedná se prý o čtvrtého nejsilnějšího démona, zatímco pokud jde o chakru, zaujímá místo osmé.

V dávných bitvách mezi devíti bohy se utkala ve třech bitvách:
2 výhry: Gobi no Houkou, Sanbi no Isonade
1 prohra: Kyuubi no Youkou
Jejími nepřáteli jsou především Kyuubi no Youkou a Gobi no Houkou.

Na článku pracovali: 

Kategorie: