manga_preview
Boruto TBV 11

Pětiocasý démon: Kokuou

gobi.jpg

Pětiocasý démon (五尾, Gobi no Houkou), vlastním jménem Kokuou je pátým z devíti ocasých démonů. Tento démon býval v držení Skryté Kamenné a jeho posledním jinchuurikim se stal shinobi Han.
Kokuou je syntézou koně a delfína, jeho tělo je koňské, ovšem výrazně protáhlá hlava připomíná delfína. Přestože se jednalo o obávané monstrum, ocasého démona a přírodní katastrofu, která musí být zkrocena, Kokuou vystupuje velmi tiše, rezervovaně a příliš nemluví. Pokud promlouvá o sobě, používá archaické 'watakushi' (私), čímž působí velmi zdvořile.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhGobi se zrodil Hagoromovým rozdělením Juubiho chakry na devět dílů a bylo mu dáno jméno Kokuou. Nutno zdůraznit, že Kokuou je ženského pohlaví.
GobiPoustevník zestárl a nemohl již déle sloužit jako Juubiho schránka, proto jej rozdělil na ocasé bytosti a vysvětlil jim, že jejich pouto trvá i přes vzdálenost, jež je bude dělit. Vyslovil přání, aby se jednoho dne znovu spojily a nalezly někoho, kdo jim ukáže pravou podstatu jejich síly.
Po Poustevníkově smrti se démoni rozdělili po světě a postupně byli pochytáni shinobi. Kokuou se dostala do držení Skryté Kamenné. Je jedním ze dvou démonů, kterého Akatsuki dostali ještě před tříletým časovým skokem v Narutovi a byl zapečetěn v soše Gedou Mazo.
Ta byla využita ve Čtvrté válce ninjů Tobim, jinak také Maskovaným Madarou, a obrácena proti silám Spojenecké aliance ninjů. Kokuou byla donucena bojovat proti Kyuubimu a Hachibimu, ačkoliv sama s tím nesouhlasila. Později však dostala spolu s ostatními zajatými démony a jinchuuriki možnost promluvit a představit se Narutovi, také vyjádřit odpor k válce, jež je vedena.
Maskovaný Madara do sebe Kokuou zapečetil, aby se stal jinchuuriki Juubiho, démony se však Alianci podařilo všechny osvobodit a ti ze své vůle zaútočili proti němu. Nakonec je Madara pochytal a vytvořil z nich nový měsíc. Týmu 7 však zvrátil pád světa a démony osvobodil. Po válce se Kokuou vrátila do svého lesa.

Význam jména 
Jméno Kokuou (穆王) doslova znamená zdvořilý král. Bylo zřejmě odvozeno od jména čínského krále Zhōu Mù Wáng (周穆王) 10. století př. n. l.. Dle legendy navštívil posvátné pohoří Kunlun, kde se setkal s bohyní, matkou západu, a bylo mu dovoleno pojíst její broskve nesmrtelnosti. V Japonsku je 穆王 vyslovováno jako bokuou, neobvyklé pojmenování ocasého démona jako kokuou má pravděpodobně lidem navozovat představu onoho krále.
První znak 穆 vychází z archaického bokuboku, což znamená "mírumilovný a půvabný, milý", nebo také "pokorný, skromný a důstojný". Často se tato adjektiva používají ve vztahu ke koním či delfínům. Kishimotova verze démona odkazuje i na toto.

Obraz pětiocasého démona v japonské mytologii
Houkou vs KyubiGobi no Houkou má podobu psa s bílou srstí, každý jeho ocas reprezentuje jeden z elementů: vítr, voda, země, blesk a oheň. Jimi může způsobit katastrofické škody jako povodně, tornáda aj. Bez váhání ničí přírodu, aby získal sílu těchto živlů, po kterých v danou chvíli touží. On a Nekomata vyzvali Kyuubiho, Gobi byl však poté těžce zraněný. Je prý třetím nejsilnějším bijuu.

Je bohem iluzí a žije ve velkém, prastarém stromě, jehož přesnou lokaci nikdo nezná, pouze fakt, že je umístěn někde blízko sopky na Kjúšú. Tam odešel po mnohých zraněných, aby se vyléčil.

V dávných bitvách mezi devíti bohy se utkal ve čtyřech bitvách.
3 výhry: Yonbi no Sokou, Nibi no Nekomata, Rokubi no Raijuu
1 prohra: Kyuubi no Youkou

Jutsu (nindža techniky): 
Techniky: 

Futton: Kairiki Musou
Tsunoori

Na článku pracovali: 

Kategorie: