manga_preview
Boruto TBV 11

Sedmiocasý démon

Seven-Tailed_beast.jpg

Sedmiocasý démon 七尾, (Nanabi, Shichibi), vlastním jménem Choumei (重明), je sedmým z devíti ocasých démonů. Tento démon býval v držení Vodopádové a jeho posledním jinchuurikim se stala kunoichi Fuu. Choumei připomíná hmyz. Poprvé se objevila v 467. kapitole mangy a 165. díle Shippuudenu. Sama se označila jako (ラッキーセブン重明), Rakkii sebun Choumei, tedy šťastná sedmička, což vypovídá o její přívětivé a veselé povaze. Choumei byla jedním ze dvou démonů, kteří byli zajati Akatsuki ještě před začátkem Shippuudenu.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNanabi se zrodil Hagoromovým rozdělením Juubiho chakry na devět dílů a bylo mu dáno jméno Choumei. Když Poustevník zestárl a nemohl již déle sloužit jako Juubiho schránka (tedy být jeho jinchuuriki), rozdělil Juubiho na ocasé bytosti a vysvětlil jim, že jejich pouto trvá i přes vzdálenost, jež je bude dělit. Vyslovil přání, aby se jednoho dne znovu spojily a nalezly někoho, kdo jim ukáže pravou podstatu jejich síly.
Po Poustevníkově smrti se démoni rozdělili po světě a postupně byli pochytáni shinobi; Choumei se dostala do držení Vodopádové vesnice, jako jediná z démonů tak nepatřila žádné z Velké pětky shinobi zemí. Přestože ji Fuu ovládla a spolupracovaly spolu, nedokázaly porazit Kakuzu s Hidanem a byly polapeny organizací Akatsuki, která Choumei zapečetila v soše Gedou Mazo. Fuu po vyjmutí démona zemřela.
Tato socha byla využita ve Čtvrté válce ninjů Tobim, jinak také Maskovaným Madarou, a obrácena proti silám Spojenecké aliance ninjů. Choumei byla donucena bojovat proti Kyuubimu a Hachibimu, ačkoliv s tím sama nesouhlasila. Později však dostala spolu s ostatními zajatými démony a jinchuuriki možnost promluvit a představit se Narutovi.
Maskovaný Madara však do sebe později Choumei zapečetil, aby se stal jinchuuriki Juubiho. Démony se Alianci shinobi nakonec podařilo všechny osvobodit a ti ze své vůle zaútočili proti němu. Nakonec je Madara pochytal zpět do sochy a Kaguya z nich později vytvořila nový měsíc. Týmu 7 však zvrátil po pár peripetiíh pád světa a démony osvobodil.

Význam jména
重 = těžký a 明 = světlo. - Choumei lze volně přeložit jako „jasné světlo“, „chou“ také znamená motýl, takže to může být i „zářivý motýl“.

Vzhled
Choumei připomíná hmyz, něco mezi vážkou a broukem, konkrétně Japonským nosorožíkem. Ovšem v modré barvě, obrněného, s šesti oranžovými křídly a zeleným ocasem Laughing out loud Oči mu zakrývá cosi podobného helmě, vidíme jen probleskovat oranžovou. Dohromady má šest nožiček. Choumei jako jediná z ocasých démonů změnila vzhled, zatímco ostatní pouze vyrostly, z Choumei se v nadsázce vyklubal motýl. V „dětství“ totiž připomínala larvu; malý zelený knedlík s červenýma očima a žlutými ocásky.

Obraz sedmiocasého démona v japonské mytologii

Shichibi no Kaku se podobá jezevci s modrou srstí a sedmi ocasy, jedná se o nejmenšího ze všech ocasých démonů s velkým talentem v maskování. Jen těžce ho lze udeřit. Přestože nejmenší, zároveň je ze všech démonů nejmazanější a nejnenápadnější. Pochází z Nagoyi, konkrétně prý bydlel v podzemním obětním oltáři. Jeho elementem je země, je bohem Země. Vyniká v lovu pod zemí; zničí kus země pod svou kořist a ta mu spadne přímo do tlamy. Díky hlíně se může přeměňovat, mezi jeho další schopnosti patří zemské elementární magické umění. Je sedmým nejsilnějším démonem, třetím v množství chakry.
V kanji znacích se jeho jméno může číst také jako Mujina.
Dle legendy bylo v jeho doupěti vojáky objeveno a zničeno skladiště hlíny, přičemž Shichibi se nemohl bez hlíny změnit a porazit odvážného vojáky jménem Ikkya Soujin. Ten ho pomocí svitku zaklel do Zemní Svatyně.

V dávných bitvách mezi devíti bohy se utkal ve třech bitvách:
1 výhra: Yonbi no Sokou
3 útěky: Nibi no Nekomata, Sanbi no Isonade, Yamata no Orochi

Jutsu (nindža techniky): 
Techniky: 

Bijuu Soushingeki
Gekitou Youkaku
Hmyzí kousnutí
Kugutsu no Jutsu (Ovládání loutek)
Choumei navíc umí létat Smiling

Na článku pracovali: 

Kategorie:

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".
Obrázek uživatele Bloodyman
Vložil Bloodyman, Út, 2009-09-29 21:43 | Ninja už: 5407 dní, Příspěvků: 102 | Autor je: Prostý občan

ukazali byste obrazek Kaku pls díky..Smiling

Obrázek uživatele Yuki Kaze-san
Vložil Yuki Kaze-san, Út, 2009-09-29 22:05 | Ninja už: 5798 dní, Příspěvků: 7877 | Autor je: Moderátor, Vydavatel Icha Icha

„Nepodceňujte sílu četnáře.“ Matthew Reilly
FF stránka moje a Nildona!!!
FC pro mě od nellynuska