manga_preview
Samurai 8 14

Ninpō: Chōjū Giga

Český název: 
Nindža umění: Kresby imitací velkých zvířat
Název ve znacích: 
忍法・超獣偽画
Typ (úroveň): 
úroveň B
Kdo ho používá: 
Sai, Yamanaka Inojin
Popis: 

Chōjū Giga je technika, která dovoluje uživateli oživit inkoustové kresby, které se budou chovat podle uživatelovy vůle.

Použití

Pomocí čakrou napouštěného inkoustu uživatel rychle a odborně nakreslí předměty na svůj svitek. V momentě kdy odtáhne štětec od svitku, obrázky ze svitku "vyskočí", vyrostou do životní velikosti a budou jednat dle uživatelovy vůle. Jelikož jsou vyrobeny z inkoustu, jediný úder je většinou rozpráší. Sai může techniku využívat k tajné komunikaci, kdy přemění slova, které napíše, do malých zvířat, které se můžou nepozorovaně dostat k cíli, kde se po vložení zpátky do svitku, který cíl vytáhne, znovu přemění na slova. Technika je velmi všestranná a může se používat pro mnoho úkolů. V anime bylo ukázáno, že uživatelův emoční stav je důležitý k udržení stability oživených kreseb; je potřeba, aby uživatel měl pro techniku pravou vášeň, jinak se kresby okamžitě rozprsknou.

Seznam oživených kreseb

Nejsilnější vlastností toho nindža umění je jeho schopnost vytvořit zvířata a předměty, které závisí čistě na uživatelově vynalézavosti. Oproti klasickým zvířatům, které Sai tvoří, může vytvořit i výbušné lístky.

Saiovy kresby

 1. Tomoe lev (巴獅子, Tomoe Shishi) - k útoku z dálky. Většinou jsou vytvořeny v malých skupinkách jako "divocí lvi" (乱獅子, Ranjishi) k přímým útokům na nepřítele.
 2. Jestřáb (鷹, Taka) - může být řízen k průzkumu nebo cestování ve velké rychlosti. Menší varianty se můžou využívat k posílání zpráv nebo nesou výbušné lístky.
 3. Krysa (鼠, Nezumi) - ve velkých počtech dokážou prohledat velkou oblast mnohem rychleji, než by dokázal sám uživatel. A protože jsou tak malé a nenápadné, jsou krysy vhodné k tajným donáškám zpráv.
 4. Had (蛇, Hebi) - můžou se využívat jako lana ke svázání. Kvůli jejích schopnosti tichého plížení, můžou vstoupit i do nejmenších skulin a můžou se využít k zabíjení.
 5. Tygr - podobně jako lvi, může být tygr použit k obklopení cíle a útoku. Také se využívá k zapečetění nepřítele.
 6. Drak (龍, Ryū) - použit v anime, v příběhu Síla.
 7. Netopýr - viděn v anime - může se pozměnit do deštníku, nebo vlétne do nepřítelovy tváře a oslepí ho.
 8. Ryba - viděna v anime - k přenášení zpráv ve vodě.
 9. Pijavice - viděna v anime
 10. Krab - velký krab "Strážce brány" byl viděn ve filmu The Last: Naruto the Movie.
 11. Kočka, králík a veverka - viděni v anime v díle Saiův den volna.
 12. Sova - viděna ve filmu Naruto Shippūden: Pouta.

Inojinovy kresby

 1. Pes
 2. Jestřáb - k transportu a vyzvedávání objektů
 3. Vrabčák - k rozptýlení
 4. Ještěr - k zastrašení
 5. Anomalocaris - k vybuchování
 6. Kachna - k transportu

Původ

Tato technika byla vytvořena na motivy Chōjū-jinbutsu-giga (v překladu Karikatury zvíře-člověk) nebo krátce Chōjū-giga, což jsou čtyři obrázkové svitky, které se nachází v chrámu Kōzan-ji v Kjótu v Japonsku a jsou někdy považovány za první mangu. Svitky zobrazují různé antropomorfní zvířata tančící a hrající si na slavnosti - což je základ Saiovy schopnosti oživit jeho kresby k různým účelům.
Dva uživatelé Chōjū Giga
Inojinovo použití techniky se liší od otcova, hlavně v estetickém designu. Oproti Saiovým klenutým kresbám, Inojin dělá krátké, rovné čáry. Inojin poznamenal, že otcův smysl pro styl je oproti jeho staromódní. A proto se jeho design adekvátně nazývá Kresby imitací velkých zvířat: Moderní éra (超獣偽画・現代, Chōjū Giga: Gendai).

Další informace

Překlad od CRWE: Technika kreslených imitací
Debut:
Anime - Naruto Shippūden 33
Manga - Naruto 283, str. 8-9

Zajímavosti:

 1. Podle obou uživatelů technika špatně funguje v dešti. Přesto v anime Sai používal techniku k vytvoření ryby a deštníku.
 2. V anime používá Inojin oproti Saiovi barevné inkousty ke kresbě zvířat.
 3. V anime Sai řekl, že Borutova vášeň a láska pro kreslení by ho dělala vhodným pro tuto techniku.
Obrázek: 
Choju Giga.jpg

Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie