manga_preview
Boruto 51

Mokuton: Moku Bunshin no Jutsu

Český název: 
Živel dřevo: Technika dřevního klonu
Název ve znacích: 
木分身の術
Typ (úroveň): 
Kekkei Genkai
Kdo ho používá: 
Yamato, Senju Hashirama, Uchiha Madara
Popis: 

Klon, který je vytvořen použitím čakry a přemění uživatelovy buňky na dřevo. Klony můžou být velmi jednoduché, např. pro Kawarimi no Jutsu jako dřevění panáci nebo můžou být plně pohybliví a schopni používat techniky. Mají schopnost cestovat daleko od uživatele a jsou schopné komunikovat s originálem. Navíc dřevěné klony dokážou splynout s rostlinami a stromy, takže jsou výhodné pro průzkumné mise. Dotknutím se dřevěného klonu může uživatel pozměnit tvar klonu.

Oproti dalším klonovacím technikám, dřevěné klony nezmizí, když jsou udeřeny a dokážou ustát ránu do jisté míry. To podle Madary z ní dělá perfektní klonovací techniku, kterou pouze on se svým dōjutsu dokáže prohlédnout. Dřevěné klony jsou také částečně omezeni uživatelem; pokud je zaměstnán jinými problémy, dřevěné klony se nebudou pohybovat, tak jak by plně dokázali. Dřevěné klony můžou, nicméně, být zrušeni stejně jako normální.

Ruční pečetě: tygr → pes → had
Překlad od CRWE: Styl dřeva: Dřevěné klony
Debut:
Anime - Naruto Shippūden 41
Manga - Naruto 293, str. 9

Zajímavosti:

  1. Když Madara používal tuto techniku, nazýval ji pouze Klon živlu dřevo (木遁分身, Mokuton Bunshin).
  2. Když Hashirama používal tuto techniku, nazýval ji plným jménem Živel dřevo: Technika dřevního klonu (木遁・木分身の術, Mokuton: Moku Bunshin no Jutsu).
Obrázek: 
Mokuton - Moku Bunshin no Jutsu.jpg
Moku Bunshin no Jutsu.png

 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie