manga_preview
Město beze mne 23

Shiki Fūjin

Český název: 
Pečeť boha smrti
Název ve znacích: 
屍鬼封尽
Typ (úroveň): 
úroveň S
Kdo ho používá: 
Sarutobi Hiruzen, Namikaze Minato
Popis: 

Pečeť boha smrti je pečetící technika, kterou vynalezl Uzumaki klan, aby mohl zavolat sílu Shinigamiho (boha smrti).

Použití

Shinigami Poté co jsou poskládany ruční pečetě, uživatelova duše je oddělena od těla a objeví se za tělem. Za ní se objeví Shinigami (bůh smrti), který sváže duši pomocí svých vlasů. V tuto chvíli Shinigamiho vidí pouze ten, kdo ho přivolal. Nakonec Shinigami obalí svoji levou ruku modlitebními korálky a začne zpívat, dokud se na paží neobjeví prokletá pečeť. Poté vrazí paži do duše uživatele - v tu chvíli může uživatel použít Shinigamiho k zapečetění cíle. Technika může být použita z blízkosti, kdy znehybní cíl, když je jejich duše vytahována; nebo z dlouhé vzdálenosti. Shinigamiho paže se vytáhne z uživatelova těla a popadne duši cíle, čímž i jemu dovolí vidět Shinigamiho.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhJakmile je chytnuta duše cíle, vyvolávač může duši vyjmout a zapečetit uvnitř svého těla. Hiruzen byl schopen zapečetit více duší touto technikou naráz - použil Kage Bunshin a každý z klonů chytnul jednu z duší. Zapečetí nicméně není automatické; například když Hiruzen použil techniku na Orochimara, musel se spolehnout na svoji fyzickou sílu, aby vytáhl Orochimarovu duši. A protože dostatek síly postrádal, rozhodl se zapečetit pouze jeho paže, kdy Shinigami uřízl paže z Orochimarovy duše; Orochimarovy ruce se tak staly ochromené a nebyl schopen skládat ruční pečetě a používat většinu ninjutsu. Když ji použil Minato, zapečetil pouze čakru jin Devítiocasého démona do sebe - stal se z něj také jinchuuriki; a čakru jang ponechal.

Poté co je technika aktivována, objeví se na uživatelově břiše značka podobná Pečeti osmi trigramů. Poté po nějaký čas se může uživatele ještě hýbat a mluvit; dokončit věci, které potřebuje. Poté co Shinigami sní duše zapečetěných, sní i duši uživatele a ukončí tak jeho život. Duše chycených obětí uvnitř Shingamiho žaludku nemůžou vstoupit do Čisté země a jsou odsouzeni bojovat se svými obětmi po zbytek věčnosti.

Jediná metoda, jak osvobodit duši ze Shinigamiho žaludku je vzít si na sebe Shinigamiho maska, jež dovolí uživateli být posednutý Shinigamim.

Další informace

Ruční pečetě: had → kanec → beran → králík → pes → krysa → pták → kůň → had → klepnutí rukou
Překlad od CRWE: Pečeť smrti
Debut:
Anime - Naruto 72
Manga - Naruto 122, str. 13

Zajímavosti

  1. Poté co byly paže jeho duše zapečetěny, Orochimarovy paže začaly hnít, což mu způsobovalo neuvěřitelnou bolest. Částečně byl schopen se bolesti vyhnout tím, že si vyměňoval těla, ale ruce měl nadále nefunkční.
  2. V manze a anime Hiruzen používá celý název techniky, Pečetící technika: Pečeť boha smrti (封印術・屍鬼封尽, Fūinjutsu: Shiki Fūjin). V databooku byla "Pečetící technika" vynechána. Minato ve flashbacích taky použil pouze zkrácený tvar.
Obrázek: 
ShikiB.jpg
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie