manga_preview
Město beze mne 23

Fūton: Rasenshuriken

Český název: 
Živel vítr: Rasenshuriken
Název ve znacích: 
風遁・螺旋手裏剣
Typ (úroveň): 
úroveň S
Kdo ho používá: 
Uzumaki Naruto
Popis: 

Fūton: Rasenshuriken je varianta Fūton: Rasenganu, který byl vytvarován do tvaru šurikenu.

Přehled

Rasenshuriken vymyslel Uzumaki Naruto krátce poté, co zjistil principy Fūton: Rasenganu. Podobně jako u této techniky, Narutovi typicky pomáhají dva stínové klony k vytvoření Rasenshurikenu: on poskytuje čakru, jeden klon pomáhá čakru udržovat a druhý klon do ní přidává větrnou podstatu. Oproti Fūton: Rasenganu je do Rasenshurikenu přidána další změna tvaru - vytvoří čtyři velké vrcholy okolo jádra Rasenganu, takže celkově připomíná fuuma shuriken. Někdy během posledního Naruto filmu se Naruto naučí vytvořit Rasenshuriken bez pomoci klonů.

Výbuch RasenshurikenuRasenshuriken vyžaduje k vytvoření obrovské množství čakry: Naruto ukázal, že dokáže vytvořit maximálně tři Rasenshurikenu. Když byl v Sennin módu, dokázal během módu vytvořit dva Rasenshurikeny; po druhém musel z módu vyjít, aby dokázal vytvořit další Rasenshuriken. Jakmile je Rasenshuriken vytvořen, vydává hlasitý skřípající zvuk. Jeho čtyři vrcholy jsou velmi ostré a dokáží proříznout kámen a vypařit celou Peinovu Lidskou sféru.

Poté co Rasenshuriken urazí určitou vzdálenost nebo se srazí s cílem, který nedokáže proříznou, centrální sféra Rasenshurikenu vybuchne a vytvoří v oblasti výbuchu velký větrný vír. Uvnitř tohoto víru je vytvořeno velké množství mikroskopických větrných ostří - je jich tolik, že je ani Sharingan nedokáže spočítat. Větrné ostří zničí vše ve víru na buněčné úrovni, zaútočí na čakrový systém a poraní ho do takové úrovně, že ani lékařské ninjutsu ho nedokáže vyléčit. Tsunade přirovnává zranění k jedu a varovala, že poranění je tak velké, že zraněné osoby nebudou nadále moci znovu používat techniky.

Vývoj

Účinek RasenshurikenuKdyž Naruto poprvé použil Rasenshuriken, mělo to dva nedostatky: po vytvoření byl náchylný k sporadickému ztrácení. Aby ho udržel stabilní, Naruto ho musel celou dobu držet a do cíle ho udeřit, podobně jako normální Rasengan. To přinášelo druhý nedostatek: způsob poškození cíle na buněčné úrovni postihlo i Narutovu ruku, ve které Rasenshuriken držel, i když ne v tak velkém měřítku. Kvůli tomu byla technika zařazena mezi kinjutsu (zakázané techniky).

Zvětšení RasenshurikenuNaruto je schopen překonat tyto nevýhody, když se naučí senjutsu. Díky zabalení Rasenshurikenu do senjutsu čakry, jeho tvar je po vytvoření zachován, takže ho může na nepřítele házet a nadále se nemusí být o vlastní poranění. Když je hozen, Rasenshuriken má velkou rychlost; dokáže překonat ve vteřině kráter vytvořený Chibaku Tensei. Jakmile je hozen, Naruto může Rasenshuriken druhotně zvětšit, aby kompenzoval jeho nepřesné míření nebo aby chytit i vyhýbající se nepřátele; ačkoli jeho rychlost je tak velká, že toho využívá velmi vzácně. Podobných výhod využívá i v Čakrovém módu Devítiocasého, kde používá svoje čakrové ruce k navádění Rasenshurikenu k cíli a sám zůstává v bezpečné vzdálenosti. A navíc může tyto čakrové ruce využít místo stínových klonů při jeho vytváření.

Naruto vs. KaguyaNaruto časem začne používat Rasenshuriken jako podklad pro další techniky, podobně jak to dělal s klasickým Rasenganem. Podobně jako u Rasenganu, jednodušší modifikace, které vytvoří u Rasenshurikenu, je společné vytvoření více Rasenshurikenů nebo jeho zvětšení (nebo dokonce zmenšení). Místo Rasenganu, které využívá jako jádra Rasenshurikenu, může použít Bijūdamu nebo Gudōdamu, které vytvoří mnohem silnější výbuchy. Do Rasenshurikenu může také zahrnout dalších živelné podstaty, jak je vidět u Chō Bijū Rasenshuriken.

Další informace

Překlad od CRWE: Styl větru (vzduchu): Rasenšuriken
Debut:
Anime - Naruto Shippūden 87
Manga - Naruto 339, str. 16-17

Zajímavosti:

  1. Ačkoli technika byla poprvé ukázána v kapitole 339, Naruto ji použil už o šest kapitol dříve (ale na obrázkách nebyla ukázána).
  2. Podobně jako u Rasenganu, barva Rasenshurikenu je během série různě měněna, protože se Kishimoto Masashi dosud nerozhodl, jakou bude mít. Většinou je bledě modrá, ale různé doplňkové materiály ji znázorňovali červeně nebo oranžově bez zřetelného vzoru.
  3. Ve filmu Naruto Shippūden the Movie: Vůle ohně, Hiruko zkouší tuto techniku absorbovat, ale nedokázal spojit vysokou úroveň změně tvaru a přírodního živlu, podobně jak poprvé Naruto. Technika se začala na jeho ruce vytvářet, ale byla nestabilní a rozpadala se; a nakonec na něj dokonce vybuchla.

Další modifikace Rasenshurikenu

Ōdama Rasenshuriken
Mini-Rasenshuriken
Fūton: Rasenrenshuriken
Fūton: Chōōdama Rasenshuriken
Senpō: Yōton Rasenshuriken
Senpō: Chō Bijū Rasenshuriken
Shakuton: Kōrin Shippū Shikkoku no Ya Zeroshiki
Bijūdama Rasenshuriken
Rikudō: Chōōdama Rasenshuriken

Obrázek: 
Fūton_Rasenshuriken.png
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí

 
 

Encyklopedie