manga_preview
Boruto 75

Uzumaki Boruto

Boruto_Boruto_Movie.png

Pozor, celý článek může být spoiler!
Uzumaki Boruto (うずまきボルト) je genin ze Skryté Listové vesnice, syn Uzumaki Naruta a Hyuuga (Uzumaki) Hinaty a starší bratr Uzumaki Himawari. Patří do týmu Konohamaru spolu s Uchiha Saradou a Mitsukim. Boruto se poprvé objevuje v 700. díle mangy Naruto Shippuuden, kde je ještě studentem akademie.

Boruto je nespokojený se svým otcem, Sedmým Hokage, jelikož Naruto své rodině nevěnuje příliš mnoho času a zahrabává se prací. Snaží se upoutat jeho pozornost podobnými žertíky, jako kdysi dělal sám Naruto – pomalovává kamenné sochy ctihodných Hokage.
Má velmi rád svoji mladší sestru Himawari a jeho vzorem shinobi je Uchiha Sasuke.
Boruto je hlasitý, energetický a tvrdohlavý jako jeho otec; podobně jako Naruto užívá svoji speciální hlášku, tentokrát však místo „dattebayo“ to je „dattebasa“. Zatímco se však Naruto musel o všechno snažit sám a dřít, Boruto je obklopen milující rodinou a věci k němu přicházejí tak nějak samovolně. Velký talent na techniky zdědil i po své matce Hinatě.

Boruto dobře vychází ze Saradou, navzájem se respektují a zdá se, že se Saradě Boruto trochu líbí. Oba chápou, jaké to je mít zaneprázdněné otce.
V Boruto Movie dokonce Boruto chrání spolu se sebou ještě dodatečným klonem, když vidí, jak moc je vyděšená tváří v tvář nepříteli.

Naruto Gaiden

V Naruto Gaiden není postavě Boruta věnován přílišný prostor. Boruto spolu s Narutem trénují ve vesnici, Boruto se nechává otcovým klonem hledat; což se však nelíbí Shikamarovi, který pošle svého syna Shikadaie hokageho klon najít.
Později Naruto opouští v rámci své cesty vesnici a Boruto mu nestíhá předat oběd, který Hinata nachystala. Sarada se u brány nabídne, že oběd předá, jelikož je to důležitá věc dělaná s láskou. To Boruta přesvědčí a Saradě oběd přenechává.

Boruto Movie

Uzumaki BorutoBoruto rád pracuje sám, nevyužívá podpory svého týmu a chová se lehce arogantně. Neustále prohlašuje, že nikdy nechce být jako Hokage (což naopak Sarada ano) a chce se podobat příteli svého otce Sasukemu. Ve společné misi se svým týmem při odchytu medvěda (vypadajícího jako panda, není to však panda) spoléhá jen na své klony, což Saradu rozčiluje. Mitsuki prohlašuje, že Boruto se svou silou se určitě stane jednoho dne Hokagem stejně jako jeho otec a děda.
Na konci mise týmu Konohamaru ukáže novou ninjovskou zbraň ve vývoji, díky které může ninja zvládnout jakékoliv jutsu.
Boruto je zvyklý na zkratky, nerad se namáhá a špiní s prací; což ukazuje jak rozhovor Naruta se Sasukem, tak hraní videoher v restauraci spolu se Shikadaiem a Inojinem. Tam pošle Inojinovi cheaty/nápovědy ke hře, přestože je chlapec nechce.

Film je založený na špatném vztahu syna s otcem; Boruto neustále Narutovi vyčítá jeho nezájem a post hokage. Ublíží mu zjištění, že i na narozeniny jeho malé sestřičky Naruto použil klon, který zmizel předčasně – a upustil tak připravený dort na zem.
Když Boruto potkává Sasukeho, nachází v něm skvělého ninju a svůj vzor. Chce po Sasukem, aby jej přijal jako svého žáka, s čímž Sasuke souhlasí, ale nejprve se musí Boruto naučit Rasengan. Teprve poté ho přijímá do učení.
Sarada spolu s Mitsukim se chtějí zúčastnit chunninských zkoušek, což Boruto odmítá. Přesvědčí jej až vývojář zbraní, jelikož se Boruto dozví, že Naruto bude sedět jako dohlížitel hlavních bojů. Syn touží předvést své schopnosti před otcem. Tým se tedy zúčastňuje zkoušek.
Prvním úkolem projdou jen díky Mitsukiho záchraně, jelikož všichni odpovědí na Saiovu otázku špatně. Pokud se namočí do inkoustu v jámě, kam všichni spadli, vypadávají.
V druhém úkolu musí týmy vzít vlajku znepřátelenému týmu. Boruto hlídá týmovou vlajku, je napaden nepřáteli a používá zakázaná jutsu – využívá strojek na techniky, který Naruto při zkouškách zakázal. Vše však vypadá přirozeně a Tenten jako dohlížitel zkoušky považuje Boruta za velmi schopného.
Uzumaki versusVe třetím úkolu, soubojích, Boruto nejdříve poráží svého prvního protivníka, téměř však prohrává v druhém boji se Shikadaiem. Boruto znovu použije zakázaný stroj, Naruto ale na synovu zradu přichází a přede všemi mu strhává shinobi čelenku.
Na vesnici zaútočí dva členové klanu Ōtsutsuki; Momoshi a Kinshiki. Tato dvojice jde po Narutovi a Kyuubim uvnitř něho, Momoshi využívá svůj Byakugan i prazvláštní Rinnegan v dlani, aby svůj cíl polapil. Naruto bojuje spolu se Sasukem proti nepříteli, je jím však poražen a unesen. Sasuke má za úkol postarat se o děti.
Boruto se nemůže smířit se ztrátou otce, navíc v nemocnici vidí i zraněnou Hinatu, která nepřítele zoufale pronásledovala. Sasuke ukazuje Borutovi možnost vykoupení; spolu se zbývajícími vůdci vesnic půjdou Naruta zachránit. Boruto souhlasí a Sasuke svým Rinneganem otevírá port k Narutovi.
V boji proti nepříteli Boruto přispívá svým Rasenganem, který je menší než normální Rasengan a při hození po chvíli viditelně mizí – stále však najde svůj cíl. Spolu s ostatními se podaří Naruta zachránit a ten s Borutem tvoří nový velký Rasengan jako konečnou ultimátní techniku proti nepříteli. Boj skončil.
Ztráta otce Borutovi ukázala, jak moc ve svém životě Naruta potřebuje a jak velmi si ho váží. Vztah syna s otcem se mění k lepšímu.

Popis

Boruto je zmenšenou kopií Naruta, má jeho modré vlasy a blonďaté vlasy. Dokonce má na tvářích i podobné vrásky. Měří 145 cm a na konci mangy je mu zřejmě 11 let.

Zajímavosti

  • „Boruto“ je japonská výslovnost anglického slova „bolt“, což znamená šroub. Je to odkaz na Borutova strýce Nejiho, jehož jméno znamená totéž.
  • Borutova odpověď na Saradinu otázku, zda nechce být další Hokage: „Když se staneš Hokage ty, budu ti oporou, tvou rukou. Pro mě je být hokage pouhou cestou. Neznamená to, že chci kráčet stejnou cestou jako můj děda a táta, jen protože jsou taky Hokage. Vlastně bych se chtěl stát shinobim jako je tvůj táta. Chci kráčet po své vlastní cestě.“
Jutsu (nindža techniky): 
Techniky: 

Boruto dokáže využívat stínové klony. Má větrnou, bleskovou a vodní podstatu.
Sasuke ho učí dokonale házet shurikeny. Konohamaru jej naučil Rasengan.
Je rychlý, hbitý a zběhlý v taijutsu.

Na článku pracovali: 
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí