manga_preview
Boruto 25

Bijuu

kaguya2.jpg

Ootsutsuki Kaguya (大筒木カグヤ), nazývaná také jako Králičí bohyně či Králičí princezna, je hlavou klanu Ootsutsuki a matkou dvou synů; Hagoroma a Hamury. Poprvé se objevila v 670. kapitole mangy a 458. dílu Shippuudenu.

Techniky: 

Bouchou Gudoudama

Na článku pracovali: 

Kategorie:
300px-Ten_Tails_Anime_1.jpg

!Varování! - článek Může obsahovat informace z aktuálního děje (Spoiler).
Desetiocasý démon (十尾, Juubi) je původní, prvotní démon Naruto vesmíru. Z jeho částí vytvořil Rikudou Sennin (Poustevník šesti cest) devět ocasých démonů - Bijuu.

Rikudou Sennin


Kategorie:
Yagura.png

Yagura (やぐら) byl jinchuuriki Tříocasého démona (Sanbi) a vůdce Skryté Mlžné vesnice; Čtvrtý Mizukage (Yondaime Mizukage, 四代目水影).
Jako nejsilnější ninja svého času ve vesnici byl zvolen za Čtvrtého a jeho vláda vešla do dějin jako doba „Krvavé Mlžné“ (Chigiri no Sato, 血霧の里); doba bez jakékoliv tolerance k zradě či slabosti. Studenti Akademie byli nuceni v souboji zabíjet přátele spolužáky, a tak dokazovat své místo mezi právoplatnými shinobi.

Techniky: 

Fūton: Taifūikka (objevilo se pouze v anime)
Chōdan Kōro
Kagenade
Kombinované přivolání

Na článku pracovali: 

Kategorie:
300px-Rōshi.png

Rōshi (老紫) byl ninja z Iwagakure a Jinchuuriki Čtyřocasého Démona, Son Goku. Měl schopnost Yonton, uměl ovládat lávu. Byl to asi nejstarší Jinchuuriki.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV manze 353 je vidět, když ho odnáši Kisame a Itachi, kteří ho porazili. Itachi říka, že měl tuhý kořínek, což znamená, že byl silný i pro Itachiho a Kisameho.


Kategorie:
utakata.jpg

Utakata (ウタカタ) byl ztracený shinobi ze Skryté Mlžné a také nositel Šestiocasého démona, přičemž není známa jeho příbuznost k nějakému Kage. Poprvé se objevil v 515. kapitole mangy a 144. dílu Shippuudenu. Utakata byl zprvu věrným mlžným ninjou, ovšem během éry Krvavé Mlžné z vesnice odešel.

Techniky: 

Chiroukyuu
Kibakuhou
Shabondama no Ninjutsu
Suiton: Houmatsu no Jutsu
Suiton: Houmatsu no Jutsu Hyou

Na článku pracovali: 

Kategorie:
300px-Fū_(Jinchūriki).png

Fuu (フウ) byla kunoichi z Takigakure, Skryté Vodopádové vesnice a zároveň byla schránkou pro sedmiocasého démona (七尾, Nanabi), vlastním jménem Choumei (重明). Choumei byla jedním ze dvou démonů zajatých Akatsuki ještě před začátkem druhé série Naruta, Shippuudenu. Po vyjmutí démona jinchuuriki obvykle hned zemře.
Poprvé jsme mohli Fuu spatřit 515. kapitole mangy a 205. dílu Shippuudenu.

Techniky: 

Kokuun - jen v anime
Moujourou - jen v anime
Rinpun
Takigakure no Senpuu - jen v anime


300px-Han.png

Han (ハン) byl ninja ze Skryté Kamenné vesnice a také jinchuuriki pětiocasého démona. Jelikož se ve vesnicích běžně vybírá nositel bijuu mezi příbuznými kage, je možné, že byl v příbuzenském vztahu s Tsuchikage.

Techniky: 

Futton: Kairiki Musou
Funsuiken
Fungoukyaku
Tsunoori

Na článku pracovali: 

Kategorie:
reibi.png

Reibi (零尾, Bezocasý démon) je fillerový démon, který se objevil pouze ve filmu; v Naruto Shippuuden Movie 2, Kizuna (Pouta). Jedná se o nenávistnou duši vytvořenou temnými, nešťastnými myšlenkami utlačovaných občanů Země Nebe. Jeho tvář je zakryta maskou podobnou těm, které se používají v japonském divadle . Tato maska má na sobě znak pro číslici nula.

Na článku pracovali: 

yugi.jpg

Nii Yugito (二位ユギト) je kunoichi ze Skryté Oblačné a jinchuuriki dvouocasého démona jménem Matatabi, v něhož se umí libovolně přeměnit, což jí umožňuje vysílat z úst oheň. Způsob přeměny je velmi podobný Narutovu, až na specifickou modrou chakru. Ačkoli se zdá, že nad ní démon získal kontrolu, ve skutečnosti má kontrolu ona nad ním a ví, kolik chakry může využít.

Techniky: 

Nekozume
Byouen Houka
Hisou
Daibyou Sougeki

Na článku pracovali: 

211088_1.jpg

Kdo je to vlastně Jinchuuriki?

Jedná se o osobu, která má v sobě spoutaného démona, tedy o nositele bijuu.
V celém oficiálním příběhu NARUTO najdeme dohromady devět jinchuuriki. Neznámějšími jsou samozřejmě Uzumaki Naruto a Sabaku no Gaara. Vyrovnat se s bijuu v sobě a zároveň odsuzujícími pohledy ostatních je velice těžké, mnozí jinchuuriki zahořkli a zanevřeli na pouta s lidmi. To můžeme vidět v Gaarově případě. Někteří se naopak tomuto osudu brání a jsou veselí, chovají se běžně, nechovají zášť k démonu v sobě ani k ostatním a snaží se o vzájemné pochopení. Tím se vyznačují kupříkladu Uzumaki Naruto, Killer Bee či Fuu.

Na článku pracovali: 

Kategorie:
kyuubi_by_maplefur.png

!Varování! - článek Může obsahovat informace z aktuálního děje (Spoiler).
Kyuubi, celým označenímKyuubi no Youko (九尾の妖狐), vlastním jménem Kurama (九喇嘛), je nejsilnější ze všech Bijuu (Ocasých démonů). Má ocasy, kterými může snadno ničit lesy, vyvolávat tsunami a drtit hory. Když Kyuubi napadl Listovou, tak Namikaze Minato, Čtvrtý Hokage, obětoval svůj život, když Kyuubiho zastavil a zapečetil v malém dítěti, Uzumaki Narutovi.

Na článku pracovali: 

Kategorie:
podklad.png

!Varování! - článek Může obsahovat informace z aktuálního děje (Spoiler). 
Osmiocasý Démom Hachibi (八尾), vlastním jménem Gyūki(牛鬼, Gyūki), je zapečetěný do Killer Beeho z Oblačné. Nikdo kromě Beeho nedokázal Hachibiho ovládnout.

Bee a Hachibi
Před tím, než se stal jinchuurikim právě Bee, odmítal se osmiocasý jakkoli podrobit. Urputně se bránil a všechny jeho předchozí hostitele čekala jasná smrt. Teprve Bee začal Gyūkiho brát jako rovnocenného partnera a tím si získal jeho přízeň a stali se s Beem dobrými přáteli a bojovými parťáky. Naruto se zmínil, že jim tuto skutečnost velmi závidí.

Osobnost
Hachibi býval, dle svých slov velmi zmatený, protože ho všichni považovali za bestii s neuvěřitelnou silou a snažili se ho polapit a ovládnout. Samozřejmě se pokoušel bránit, vzpírat a tvrdohlavě odpírat jakémukoliv pokusu o ovládnutí. Teprve až ve společnosti Beeho pochopil, že ne všichni lidé jsou k němu zlí. V současné době vystupuje spíš jako střídmější postava z dua "Killer bee-Hachibi". Bee se často pouští do situací spontánně a v záplavě svého rapu se ho Gyūki spíše snaží "krotit".

Životopis
[spoil2]Všech 9 démonů vzniklo rozdělením jednoho, desetiocasého démona. Rozdělení provedl kdysi dávno Rikudou Sennin (Poustevník šesti cest)[/spoil]

Vzhled
Osmiocasý démon v Narutovi, na rozdíl od původní legendy, má vzhled kombinace Býka a chobotnice.
Překlad a význam jména

Gyuuki: 牛 (tur/vůl) 鬼 (démon)
Jméno ve znacích: 牛鬼

Japonská Mytologie
LEGENDA 8-CHVOSTÉHO DÉMONA
Yamata no Orochi je hadí démon (podle Kishimota ovšem býk). Má karmínovo červené oči, osem hláv a osem chvostov, má silu Démonského Sveta, symbol zla. Každá hlava Yamata no Orochiho predstavuje jeden symbol: Duša, Duch, Zlo, Diabol, Monštruóznosť, Zabíjanie, Zásvetie a Smrť. Keď bola jeho sila spočiatku slabá, členovia Kusanagi klanu sa zachovali neopatrne a použili naňho meč Kusanagi. Vďaka ich neopatrnosti im meč Yamata no Orochi vzal, absorboval jeho silu a stal sa neskutočne silným. S novou silou Yamata no Orochi vypustil šialene množstvo temnej energie, prebudil ostatných chvostých démonov a stal sa arogantným. Porazil väčšinu chvostých démonov, ale keď bojoval s Kyuubim, bol porazený. Dôvod bol jednoduchý: Kyuubi má neobmedzené množstvo sily a meč Kusanagi zlomil. Keď sa tak stalo, ukazalo sa, aký silný Kyuubi je, a odvtedy nosí titul "Kráľ chvostých démonov".

Na článku pracovali: 

Kategorie:
Seven-Tailed_beast.jpg

!Varování! - článek Může obsahovat informace z aktuálního děje (Spoiler).
Sedmiocasý démon(七尾, Nanabi), vlastním jménem Chōmei (重明, Chōmei). Byl zapečetěný do ze skryté Vodopádové. Chōmei byl jedním ze dvou démonů, kteří již byli zajati Akatsuki ještě před začátkem druhé série Naruta.

Fū a Nanabi

Doposud Nejsou známé žádné bližší informace.

Osobnost

Zdá se, že Chōmei by mohl mít celkem zábavnou povahu. Při představování v kapitole 572 se sám označil jako (ラッキーセブン重明) "Rakkī sebun Chōmei", tedy "šťastná sedmička".

vzhled

Nanabi připomíná velmi zvláštního, velkého brouka.

Překlad a význam jména

Choumei: 重 (těžký) 明 (světlo) - dá se volně přeložit jako "jasné světlo", ale při vyslovení "chou" znamená motýl, takže to může být i "zářivý motýl"

Japonská Mytlogie
LEGENDA 7-CHVOSTÉHO DÉMONA
Kaku je démon podobný jazvecovi. V kanji znakoch sa môže čítať ako Mujina. Má sedem chvostov a je najmenší zo všetkých chvostových démonov. Za to je však najprefíkanejší a najmenej nápadný. Najčastejšie lovil pod zemou. Zabíjí zničeným kusom zeme, ktorý je pod jeho obetí, která mu spadne rovnou do tlamy.

Na článku pracovali: 

Kategorie:
yonbi110.png

!Varování! - článek Může obsahovat informace z aktuálního děje (Spoiler).
Čtyřocasý démon (四尾, Yonbi), vlastním jménem Son Gokū (孫悟空), byl zapečetěn do Rōshiho z Kamenné. Byl zajat Kisamem.

Rōshi a Yonbi

Rōshi a Son Goku spolu moc dobře nevycházeli. Dle Sonových slov byl Rōshi pěkně tvrdohlavej a Rōshi naopak poukázal na skutečnost, že za 40 let neměl moc příležitostí zkusit se Sonem vyjít po dobrém. Přesto v kapitole 572, po setkání s Narutem, se oba shodli na tom, že to od začátku vzali za špatný konec.

Osobnost

Son Goku se zdá zprvu jako nerudná osobnost. K lidem měl velký odpor a když mu Naruto řekne, že mu pomůže se osvobodit, tak mu Son vůbec nevěří. Když ale Naruto skutečně bojuje za to, aby mu pomohl, je Sám son Goku překvapen, jak Vážně to Naruto myslí. Nakonec Naruta uzná a ukáže se, že je to vlastně dobrák.

vzhled

Yonbi vypadá jako Opice.

Překlad a význam jména

Son Goku: 孫悟空 - japonská verze jména Sun Wukong = opičí hrdina čínské legendy Cesta na Západ; možná podobnost s hrdinou Dragonballu, kterého je Kishimoto velký fanoušek.

Japonská Mytlogie

LEGENDA 4-CHVOSTÉHO DÉMONA
Démon podobný plazovi. Žije blízko Hory Fuji. Kvôli toxickému plynu a sopečnému popolu sa zmenil na z časti na kohúta a z časti na hada. Kohút a had sú muž a žena v Sokouvom tele. Kedykoľvek keď hybernuje, tak jeho chrápanie spôsobuje výbuchy sopky.

Na článku pracovali: 

Kategorie:
sanbi.png

!Varování! - článek Může obsahovat informace z aktuálního děje (Spoiler).
Trojocasý démon Sanbi(三尾), vlastním jménem Isobu (磯撫) byl zapečetěn do Yagury, bývalého Mizukage. Polapen byl ve své vlastní podobě.

Osobnost

Isobu mluví spíše v nesmělém duchu. Pro představení své osoby použil výraz "boku" (ボク), což obvykle používají malí kluci.

Vzhled

Sanbi je mořská příšera želvovitého tvaru.

Překlad a význam jména

Na článku pracovali: 

Kategorie:
neko.png

Dvouocasý démon (Nibi no Bakeneko, Nibi no Nekomata), vlastním jménem Matatabi (又旅), je druhým z devíti ocasých démonů. Tento démon býval v držení Skryté Oblačné a jeho posledním jinchuurikim se stala kunoichi Nii Yugito. Matatabi vypadá jako kočka a její tělo je tvořeno modrými a černými plameny. Poprvé se objevila v 313. kapitole mangy a 72. díle Shippuudenu.

Na článku pracovali: 

Kategorie:
shukaku.png

Jednoocasý démon (Ichibi no Shukaku 一尾の守鶴) Písečný Shukaku (Suna no Shukaku, 砂の守鶴), vlastním jménem jen Shukaku (守鶴), je duch kněze ze Skryté Písečné, který byl vězněn v čajové konvici a také prvním z devíti ocasých démonů. Shukaku byl držen v Písečné vesnici už od vzniku Skryté Písečné vesnice a jeho posledním jinchuurikim se stal Godaime Kazekage Gaara. Umí skvěle ovládat písek. Poprvé se objevil v 134. kapitole mangy a 78. díle první řady anime.

Na článku pracovali: 

Kategorie:
gobi.jpg

Pětiocasý démon (五尾, Gobi no Houkou), vlastním jménem Kokuou je pátým z devíti ocasých démonů. Tento démon býval v držení Skryté Kamenné a jeho posledním jinchuurikim se stal shinobi Han.
Kokuou je syntézou koně a delfína, jeho tělo je koňské, ovšem výrazně protáhlá hlava připomíná delfína. Přestože se jednalo o obávané monstrum, ocasého démona a přírodní katastrofu, která musí být zkrocena, Kokuou vystupuje velmi tiše, rezervovaně a příliš nemluví. Pokud promlouvá o sobě, používá archaické 'watakushi' (私), čímž působí velmi zdvořile.

Techniky: 

Futton: Kairiki Musou
Tsunoori

Na článku pracovali: 

Kategorie:
rokubi.png

Šestiocasý démon (Rokubi 六尾), vlastním jménem Saiken (犀犬) je šestým z devíti ocasých démonů. Tento démon býval v držení Skryté Mlžné a jeho posledním jinchuurikim se stal Utakata. Má podobu velkého bledého slimáka. Poprvé se objevil v 467. kapitole mangy a 151. díle Shippuudenu.

Na článku pracovali: 

Kategorie:
337px-BijuuComplete.jpg

Bijuu (čteme "bidžú") jsou ocasí démoni, kteří pocházejí z japonské mytologie. Tito démoni se dají rozdělit do devíti úrovní. Každý z nich má neuvěřitelné množství univerzální chakry, která z nich dělá bojové bestie tak silné, že jedinou možností, jak je zkrotit, je zapečetit je do lidských hostitelů.
Způsobů zapečetění démona je více. Technika, která byla použita v případě Naruta, se nazývá Shiki Fuuin. Ovšem osoba provádějící tuto po tomto rituálu umírá. Yondaime (Čtvrtý Hokage) obětoval život, aby zapečetil Kyuubiho, a ochránili tak svou vesnici.
Člověk se zapečetěným démonem v sobě se nazývá Jinchuuriki (čteme "džinčúriki"). V Narutovi jsou již známí všichni Jinchuuriki.
Každý démon má různé množství ocasů v rozsahu od jednoho ocasu do devíti.


Kategorie: