manga_preview
Boruto TBV 06

Onikuma Enko

Onikuma Enko.jpg

Onikuma Enko (鬼熊えんこ) je genin ze Skryté Listové. Je členkou klanu Onikuma a členkou týmu 40, jejími týmovými partnery jsou Itoi Tsuru a Goetsu Doushu. Jejich sensei nám není znám. Enko je milá, přátelská a stejně jako další dívky v jejím věku se zajímá o chlapce. Avšak od doby, kdy získala tajnou klanovou techniku, začala být velmi nejistá a měla strach, že se jí budou lidé bát.
Poprvé se objevila v 1. epizodě anime Boruto.

Boruto: Nová generace

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNa Akademii Enko studovala ve stejném ročníku jako Uzumaki Boruto a jejich třídním učitelem byl Aburame Shino. Během studia se Tsuru účastnila různých aktivit, např. třídního výletu do Skryté Mlžné.
V závěrečné praktické zkoušce byli zkoušejícími Shino, Mitarashi Anko, Sarutobi Konohamaru a Hatake Kakashi. Díky Borutově plánu studenti společnými silami zkoušející porazili. Zbývalo pouze sebrat Tým 40Kakashimu rolničku. Což se sice nikomu nepodařilo, ale přesto všichni zkouškou prošli, protože cílem bylo otestovat týmovou spolupráci a loajalitu. Následně byla společně s Tsuru a Doushuem zařazena do týmu 40.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhBěhem řádění Gangu Byakuya v Listové byl Tým 40 společně s ostatními týmy geninů přizván k tomu, aby pomohli zloděje zastavit. Nicméně geninové měli zakázáno gang konfrontovat bez pomoci ninjů s vyšší hodností.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhKdyž se Enčina tajná technika vymkla z ruky, zranila jounina, který týmu velel. Tým chvíli plnil mise mise bez mistra, nicméně Enko se opakovaně vymykala kontrole a Doushu s Tsuru ji museli uklidňovat. Nakonec byl týmu 40 přiřazen nový mistr, a to Morino Ibiki. Jenže Doushu a Tsuru se Enčiny síly i nadále báli. Jejich strach by snižoval výkonnost týmu, a tak se Ibiki rozhodl tým rozpustit a osobně Konfrontace Enko s Ibikimtrénovat Enko jakožto vyšetřovatele u výslechů. A protože Enko chtěla být vesnici nějak užitečná, tak s nabídkou souhlasila.
Jenže bez svých kamarádů se cítila osamělá, kvůli čemuž zase začala řádit jako smyslů zbavená. Ibiki měl problém ji zklidnit, ale naštěstí se objevili Tsuru s Doushuem, kteří překonali strach z Enčiny techniky a pochopili, jak osaměle se musí cítit. Dokázali Enko uklidnit a Ibiki tak uznal, že v Enčině zájmu bude nejlepší tým 40 znovu obnovit.

Schopnosti

Enko se naučila tajnou techniku klanu, která velmi připomíná posednutí. Tato technika zvýší její sílu natolik, že dokáže holýma rukama drtit kameny. Běsnící EnkoPodobně jako u Juugovo Kekkei genkai i tato technika si na svých uživatelích vybírá daň v podobně emoční nestability.

Zajímavosti

Onikuma (鬼熊) doslova znamená Démonický medvěd, což je japonský mytologický youkai (duch) podobný medvědovi, který kráčí po dvou.

Jutsu (nindža techniky): 
Techniky: 

Skrytá technika klanu Onikuma

Na článku pracovali: 

Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí