manga_preview
Boruto 28

2. Tsuchikage: Mū

Mū.png

(無) byl Druhý Tsuchikage (Nidaime Tsuchikage, 二代目土影) Skryté Kamenné vesnice v Zemi Země. Jeho předchůdcem byl První Tsuchikage Ishikawa a jeho nástupcem Třetí Tsuchikage Ōnoki. Poprvé se objevil v manze číslo 515 a Naruto Shippuudenu epizodě číslo 256.
Ještě předtím, než se stal Druhým, působil jako ochránce a doprovod Prvního Tsuchikage na úplně první setkání všech pěti Kage. Při tomto setkání se jednalo o přerozdělení ocasých démonů mezi pět shinobi zemí. Mū stál za Ishikawovým křeslem a sledoval dění.

Během svého života Mū dohlížel na svého žáka Ōnokiho a učil ho využití Jintonu - Prašného elementu, jelikož Ōnoki má stejně jako Mū unikátní Kekkei Tōta (dokáže smíchat tři elementy dohromady). Skrz kombinaci ohně, větru a země vznikne trojrozměrný objekt, který uvnitř sebe dokáže rozložit všechno na jednotlivé částice (věc, člověka, ...). Více zde o jednotlivých elementech zde.
Oba se setkali s Uchihou Madarou po té, co se Listová a Kamenná aliančně spojily. Madara přesto vyhrožoval, že Listová bude mít větší výhody než Kamenná a dobude si dominantnějšího postavení. Madara dokázal oba hravě porazit.
Za vlády Druhého se Kamenná pokusila získat více ocasých démonů, přestože už měla Čtyřocasého Son Gokū a Pětiocasou Kokuō.
Mū zemřel při souboji se svým největším životním nepřítelem Druhým Mizukage Hōzuki Gengetsuem.

Čtvrtá válka shinobi

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhBěhem Čtvrté války shinobi byl Mū vyvolán spolu s dalšími několika mrtvými Kage (Třetí Raikage, Druhý Mizukage a Čtvrtý Kazekage) Kabutem, aby napadli spojeneckou armádu. Gaara však dokázal nepřítele velmi rychle najít. Mū pochopil techniku Edo Tensei (Přivolání do nečistého světa) a myslel, že ji provedl Druhý Hokage Tobirama. Díky Čtvrtému Kazekagemu, který byl rovněž vyvolán, se dozvěděl, že Druhý je již dávno mrtvý - ale techniku ovládl jiný shinobi jménem Orochimaru.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhZa pár okamžiků rozeznal blížící se ohromnou vlnu písku, kterou Čtvrtý Kazekage zastavil svým zlatým pískem. Oživení a žíjící Kage se střetli tváří v tvář.
KageMū pozdravil Ōnokiho s tím, že se mu dostalo požehnaného věku díky jím předaným technikám. Ovládající Kabuto přiměl své loutky k boji, takže Ōnoki rozeznal, že se síla jeho mistra vůbec v ničem nezměnila. Uvědomil si, že s Druhým Tsuchikagem dokáže bojovat jen on. Přesto Druhý bojoval se svým starým žákem, Gaarou a příchozím Narutem, který jej trefil svým upraveným Rasenganem. Mū však technice hravě unikl - spojené síly Naruta a Gaary jej však zasáhly. Ōnoki přispěl svojí zemní technikou větší váhy těla a Gaara jej zapečetil. Mū chtěl svého žáka varovat, ale nestihl doříct osudovou větu - rozdělil své tělo na dvě poloviny.
Jeho druhá polovina těla dokázala použít techniku Edo Tensei a přivolat skutečné tělo Uchihy Madary. Informoval Madaru o stavu věcí i o společné alianci ninjů. Fungoval také jako Kabutův prostředník k rozhovoru s Madarou či ostatními shinobi. Kabuto jej využil jako živý štít pro Madaru, aby byl lehce odkopnut Čtvrtým Raikagem.
Jeho přivolání skončilo se zrušením techniky, o což se postaral vyvolaný Itachi. Mū Ōnokimu řekl, ať se postará o alianci a jen tehdy za ním poté bude moci po smrti přijít a všechno mu povědět.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNa konci Čtvrté shinobi války byl přivolán (znovu) spolu s ostatními Kage Seninem šesti cest, aby přivolali bývalý Tým 7 z Kaguyiny dimenze.

Popis

Narodil se 6. června, měřil 173 cm a vážil 55 kg. Jeho krevní skupina byla 0. Byl celý obvázaný obvazy a připomínal egyptské mumie. Ukazoval jen oči a nos. Na setkání pěti Kage měl přes své obvazy ještě kimono, později nosil už pouze tmavé kalhoty a černou pásku kolem hlavy v oblasti čela.
Mū byl velice klidný, samostatný a zdvořilý. Jevil se jako prohnaný politik, protože zastával názor, že i po válce je třeba vybrat to nejlepší pro svoji vlastní vesnici nehledě na ostatní.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhPři svém oživení varoval Ōnokiho o stavu po válce, kdy se aliance dozajista rozpadne - Ōnoki však svůj dřívější názor na politiku změnil díky Gaarovi.

Schopnosti

Tsuchikage MūMū byl senzibil a dokázal své tělo dle libosti zneviditelňovat. Jako Druhý Tsuchikage byl bezesporu velmi silným shinobi, který dokonce zabil Druhého Mizukageho.
Dokázal své tělo rozdělit na poloviny, aby mohl případně utéct před nebezpečím. Fyzicky byl velmi zdatný i po svém rozdělení.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhSám starý Ōnoki měl ze svého zemřelého mistra strach, jelikož byl nepředstavitelně silný a bojovat s ním nebylo lehké. Mū by dokázal během chvilky zabít mnoho spojeneckých shinobi.
Patřil jen k hrstce shinobi, kteří měli všech pět elementů (voda, země, blesk, vzduch, vítr). S Kekkei Tōta se jeho síla ještě zvyšovala.
Mohl své tělo dostatečně odlehčit, aby létalo. Dokázal skrývat svoji přítomnost a díky jeho schopnostem mizení se mu přezdívalo Mujin, Neexistující.

Techniky: 

Stopování chakry
Jinton/Element prachu: Odloučení od primitivního světa
Rozdvojení
Maskovací technika

Na článku pracovali: 

Kategorie: