manga_preview
Boruto TBV 11

3. Raikage: A

Raikage3.png

A (エー) byl Třetí Raikage (Sandaime Raikage, 三代目雷影 ) Skryté Oblačné vesnice v Zemi Blesku, následovník Druhého Raikage A. Po smrti Třetího se stal vůdcem vesnice jeho syn Čtvrtý Raikage A. Jelikož je zvykem vkládat ocasého démona do lidí blízkých Kageho domu, bylo i do synovce Třetího jménem Blue B vložen Hachibi. Poprvé se objevil v manze číslo 494 a v Naruto Shippuudenu epizodě 24.

Během své vlády jako Raikage se musel postavit rozzuřenému Osmiocasému a dokázal s ním bojovat jako rovnocenný soupeř; soubojem umožnil uniknout svým společníkům do bezpečí. Oblačná dlouho nedokázala Hachibiho zkrotit, nemohla si však dovolit přijít o cenného démona vyrovnávajícího silové vztahy mezi shinobi vesnicemi, a tak stále hledala vhodného kandidáta na jinchuurikiho. Během útoku se Raikage sám poranil na hrudi a své zranění nazýval jako své životní selhání, ostudu.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNa to, že si toto zranění přivodil sám, přišel až Naruto v souboji s oživeným Třetím, jelikož sám Raikage o tom za svého života odmítal mluvit.
Pokaždé, když se Hachibi dostal mimo kontrolu oblačných shinobi, Třetí s ním bojoval. Vytvořil i skupinu shinobi, která mu v této práci pomáhala; jedním z těchto shinobi byl i jeho syn A, pozdější Raikage. Třetí zapečetil Osmiocasého do Kohaku no Jōhei, Pečetící urny, po jednom takovémto souboji a smrti svého synovce, nositele bijuu. Doufal, že jednoho dne přijde shinobi, který by byl schopný démona nést.
Spolu s Dodaiem se mezitím snažil nalézt správného partnera pro svého syna, od něhož očekával, že se stane Raikagem stejně jako on.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNácvik Lasa na figurínách s dětmi vypadal beznadějně a Třetí litoval, že syn nemá biologického bratra. Nakonec se však jednomu dítěti podařilo vyvážit sílu s jeho synem a spolu uťali figuríně hlavu. Budoucí Raikage našel svého bratra, Killer Beeho.
Třetí odkázal Daruimu tajemství techniky Černého blesku.
Na sklonku svého života během Třetí shinobi války se Třetí Raikage postavil sám proti deseti tisícům shinobi a bojoval s nimi tři dny a tři noci, aby umožnil bezpečný útěk svým spolubojovníkům a podřízeným. V této bitvě zemřel a post Raikageho obsadil jeho syn, A.
Třetí byl schopný a silný shinobi s velice odolným tělem, které získalo přezdívku „absolutní štít“.

Čtvrtá válka shinobi

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV této válce byl mrtvý Třetí Raikage oživen technikou Edo Tensei spolu s mnoha dalšími mrtvými ninji Kabutem. A tvořil skupinku s vybranými Kage okolních vesnic; Druhým Mizukagem a Tsuchikagem a Čtvrtým Kazekagem. Všichni Kage nechtěli bojovat proto svým vlastním vesnicím, jen Raikage byl optimistický se svým názorem, že další generace překonává předchozí.
Třetí RaikageDruhý den se Kage setkali s velkou vlnou písku, ve které byli všichni až na Druhého Tsuchikageho lapeni, techniku však Čtvrtý Kazekage překonal svým zlatým pískem. Během boje s ninji si Kage navzájem kryli záda, aniž by tomu mohli zabránit. A se snažil ninjům napovídat a žádal je, ať proti němu pošlou své ninji se zemním elementem, zatímco budou útočit ti s větrným.
Temari se snažila vést jednotku, Třetí se však ukázal být velice silným protivníkem. Dodai se snažil Temari pomáhat s dostupnými informacemi o Třetím a zdůraznil, že je potřeba opravdu schopný shinobi s větrným elementem. Na scéně se objevil Narutův klon v Kyuubi módu.
Boj s Třetím však nebyl příliš jednoduchý, jednu chvíli musel dokonce Dodai Narutův klon chránit svojí gumovou bublinou, zatímco kolem umírali ostatní. Naruto přišel na skutečnou pravdu o Raikageho zranění; totiž to, že si zranění přivodil A sám. Jeho vlastní technika dokázala prorazit silné brnění. Naruto pomocí Sennin módu zvýšil svoje vnímání a Rasenganem zasáhl Třetího do ruky během jeho provádění techniky Jednoprstého úderu. Ruka Třetího se dle Narutova očekávání náporem ohnula a útok prstem Raikage obrátil proti sobě. Pečetící jednotka jej mohla zapečetit.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhNa konci Čtvrté shinobi války byl přivolán (znovu) spolu s ostatními Kage Seninem šesti cest, aby společně přivolali Tým 7 z Kaguyiny dimenze.

Popis

Třetí RaikageA byl klidný a zřejmě i chytrý. Jedná se o hrdého muže, jak lze snadno rozpoznat z jeho pobouření nad dialogem
dvou Tsuchikage Mū s Ōnokim; Mū svému žákovi poradil, aby po válce neváhal získat veškeré dostupné výhody od ostatních vesnic a nevěřil v dlouhé spojenectví. Rovněž se k jeho hrdosti pojí i příběh o jeho jizvě na hrudi, kterou utrpěl v boji s Osmiocasým, nikdy o tom však s nikým nemluvil.
Věřil, že děti překonávají rodiče, stejně jako žáci své učitele, proto při vyvolání ostatní uklidňoval svým postojem, že další generace již zcela jistě jejich generaci překonala – a s boji nebude problém.
Staral se svědomitě o svoji vesnici i její obyvatelstvo, vždy všechny chránil a stál v čele. Obdivoval nadané shinobi.
A byl velmi vysoký; měřil 205 centimetrů a vážil 105 kilogramů, narozeniny slavil 1. srpna. Jeho krevní skupina byla 0. Měl tmavou pleť, světlé vlasy i bradku a vynikal svojí mohutností i vypracovaností. Na hlavě nosil shinobi čelenku se znakem Oblačné. Zajímavostí jsou jeho oči; duhovky byly ostře zelené a místo obvyklého bělma se nalézaly na tmavě šedém pozadí. Na pravém rameni měl vytetován kanji znak 雷 (kaminari, zažehnutí, jiskra). Nosil oblečení s charakteristickými znaky oblačných ninjů; bílou vestu, tmavé kalhoty přepásané černou látkou spolu s červeným provazem. Nad černé sandály si navlékal bílé ochranné návleky s červenými pruhy.

Schopnosti

Třetí je považován za nejsilnějšího Raikageho v dějinách Oblačné; sám dokázal bojovat proti deseti tisícům či Osmiocasému. Měl ohromnou zásobu chakry, která mu dovolovala i po boji zapečetit démona do Kohaku no Jōhei nebo bez pomoci bojových pilulek bojovat po tři dny a noci.
Vládl silným taijutsu a vysokou rychlostí, rovněž extrémně odolným tělem (最強の盾, saikyō no tate; nejsilnější štít). Díky tomuto tělu mohl využívat i Mabuinu teleportační techniku Tensō no Jutsu. Jediný úder, který jej dokázal zastavit, byl jeho vlastní.
Ovládal bleskovou, ohnivou i zemní podstatu. Jeho unikátní technikou byl Černý blesk, kterou předal Daruimu. Sejně jako u Chidori mohl A soustředit svoji bleskovou chakru do prstů a vytvářet tak ultimátní údery; s nižším počtem použitých prstů se zvyšovala efektivnost a průraznost techniky. Díky této technice přišel Osmiocasý o kus rohu, který mu A odřízl.

Jutsu (nindža techniky): 
Techniky: 

Kuroi Kaminari: Černý blesk
Teleportační technika
Štít z blesků
Jigokuzuki: Úder z pekla - počet prstů se měnil od čtyř po jeden.

Na článku pracovali: 

Kategorie:
 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí