manga_preview
Boruto TBV 10

Pakura

Pakura.jpg

Pakura (パクラ) byla kdysi oslavovanou hrdinkou Skryté Písečné a učitelkou Maki, než ji vesnice pro své vlastní dobro obětovala. Písečná tehdy jednala o příměří se Skrytou Mlžnou, která však veškeré snahy o domluvu odmítala, ač Písečná nabízela podmínky, které šly až absurdně proti vlastním zájmům vesnice. Písečná zároveň plánovala skoncovat se Skrytou Kamennou a v tomto momentě vstoupila do hry nic netušící Pakura. Tu vesnice oficiálně vyslala do Kamenné, ve skutečnosti však dostala tajnou misi a vydala se jako diplomatický posel do Mlžné.
Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV údolí plném mlhy ji srdečně přivítal mlžný ninja, avšak jen co se Pakura otočila, bodl jí shinobi kunai do zad a zranil ji. Své počínaní vysvětlil jako pomstu za padlé spolubojovníky, kteří zemřeli kvůli Písečné. Následně nebohou Pakuru zalila salva kunaiů. Těsně před smrtí jí mlžný ninja sdělil, že její smrt ale k utišení žízně zdaleka nestačí, ač si to vedení Písečné, které ji vydalo, zřejmě naivně myslí. Po Pakuřině smrti Čtvrtý prohlásil, že Pakura zemřela pro dobro vesnice a ostatní musí pokračovat v její vůli a zničit Kamennou. Písečná ji tak obětovala jako pěšáka ve svůj prospěch.

Během Čtvrté války ninjů mrtvou Pakuru spolu s dalšími vyvolal Kabuto skrze nečistou techniku Edo Tensei a Pakura bojovat neodmítla; chtěla si vylít zlost a pomstít se Mlžné, protože ji dle jejích slov umlčeli a uvrhli do temnoty. Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV anime se Pakura ve válce znovu potkala s o něco starší Maki, která vždy myslela, že její obdivovaná učitelka zemřela v boji proti Kamenné, což si jen vymyslelo vedení vesnice, aby její smrt nějak zužitkovalo. Pakura se chtěla mstít na mlžných ninjích, kteří pocházeli z krvavé vesnice plné zrady, ale Maki s Pakurou nesouhlasila, nechápala, proč se raději nezlobí na sobeckou Písečnou. Maki své učitelce pověděla, že by se neměla soustředit na minulost, ale budoucnost, protože sama Aliance shinobi dokazuje, jak se vztahy mezi vesnicemi změnily a mění.
Pakura s Maki a ostatními bojovala, nakonec však změnila názor, viděla, jak Omoi z Oblačné a Zaji z Listové brání Maki z Písečné. Sama začala ohrožovat oživlého Gariho, který si boj naopak užíval, a snažila se Maki dát čas na útěk, dokud ovládala své vědomí.

„Když se děti nezraní, tak se nikdy nepoučí. Tak si říkám, že bych jim dala šanci. Dám jim šanci změnit budoucnost.“

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhGari přiznal, že chtěl s Pakurou vždycky bojovat, ale jeho přání se zřejmě nesplní. Pakuřino i jeho vědomí si podrobil Kabuto. Pakuřin tentokrát nedobrovolný boj proti ostatním ninjům z Aliance pokračoval dál, až ji nakonec zachránilo zrušení techniky Edo Tensei. Své bývalé studence řekla, aby zbytečně neumřela.

V manze se Pakura s Maki nesetkala, pouze pod Kabutovou nadvládou bojovala proti ninjům z Aliance a mnoho z nich spálila svým kekkei genkai jménem Shakuton (živel spalování), než ji spolu s Garim a Mangetsuem zapečetila Třetí divize.

Písečná kunoichi podobná Pakuře se objevila ve filmu Naruto Shippuden 3: Dědicové ohnivé vůle, podobná jí byla rovněž kunoichi z Kamenné v 190. dílu Shippuudenu. Pakura se poprvé objevila v 516. kapitole mangy, kde se jen mihla na pozadí, a v 261. dílu Shippuudenu. Svoji minulost vysvětlovala v 285. dílu Shippuudenu.

Pakura k Maki, konožský překlad
Tyto pocity ti pomohou získat sílu! Co cítíš ke své rodině, ke své vesnici a přátelům v ní... a také touha ochránit tuto vesnici... To dává ninjům sílu!“

Jutsu (nindža techniky): 
Techniky: 

Shakuton: Daijouhappa

Na článku pracovali: 

 

Přihlášení

 
 

Kalendář akcí