manga_preview
Boruto 25

Hyuuga Tokuma

tokuma.jpeg

Hyuuga Tokuma (日向トクマ) je pětadvacetiletý zvláštní jounin ze Skryté Listové vesnice a člen významného klanu Hyuuga. Poprvé se objevil v 489. kapitole mangy a 197. dílu Shippuudenu. Jedná se o klidného a uvážlivého ninju, který je ochotný dát nesobecky svůj život všanc pro záchranu ostatních. Vládne kekkei genkai svého klanu, Byakuganem, který mu poskytuje rozhled téměř 360 stupňů. Dle Aburameho Muty je Tokumův Byakugan velmi silný.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhV anime Tokuma pomáhal spolu s Mutou a Rankem týmu Anko, jelikož jejich tým byli předtím nuceni Yamato se Saiem opustit. Její tým prozkoumával jeden z Orochimarových úkrytů a pátral po Kabutovi. Při příchodu na místo je Tokuma informoval o jmenování Danza Šestým Hokagem a o Peinově útoku na vesnici.

Přípravy na čtvrtou válku ninjů, válka

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhZatímco se ninjovské země připravovaly na válku, tým stopoval Kabuta po odhozených mrtvolách, čemuž se Tokuma divil a hádal, zda to tak Kabuto dělal úmyslně. Na žádost Anko použil Byakugan a zjistil, že Kabuto se sešel s maskovaným mužem z Akatsuki. Později dvojice vešla do jeskyně.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhTokuma objevil, že v podzemí se přesunují hordy bílých Zetsu a zřejmě se chystají na válku. Anko nařídila, aby se vrátili zpět a informovali vedení o této skutečnosti, zatímco ona se pokusí proniknout do úkrytu.

Spoiler! Pozor, tato část obsahuje příběhBěhem války spolupracoval s Přepadovou jednotkou a byl chycen bývalým členem Akatsuki, oživeným Sasorim. Omoi však dokázal Tokumu zachránit, když přesekl Sasoriho manipulační chakrová vlákna.

Na článku pracovali: